Polecane posty

Agrest    25095

Powiem Ci, że jak patrzę na rozbicie poszczególnych robót i cennik co za co to ceny nie robią wrażenia, a nawet wydają się niewygórowane. Za to suma przeraża.

Sama konstrukcja 67000 brutto. Bramy 5x4 wychodzą po niecałe 3 tys zł. Blacha około 20/m2, montaż blach 11000 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

W całym tym przedsięwzięciu najważniejsze jest prawidłowe wylanie stóp pod słupy i wypoziomowanie kotew ze śrubami do mocowania słupów. Jak to spier...  to święty Boże nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Właśnie wiem i boję się że sam spier.ole  i nawet pan Miecio nie pomoże. 

Jak oni robią to przynajmniej gwarancja jest i nie ma to tamto, że gospodarz coś zchrzanił.

Raczej się zdecyduję tylko jeszcze wymiary przeanalizuję. W założeni hala ma być pod wszelaki sprzęt rolny, jakieś opakowania no i może trochę zboża, ale to ewentualnie w bb lub silosy wewnętrzne. Niby kasa jest , ale żal mi z taką gotówką się rozstać :D

a odnośnie gwaranci to tylko 3 lata - nie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Wczoraj miałem projektanta  robię adapacje dwóch wiat na hale  jedna jest wysoka  15 x 14  z jednym słupem w środku  to  nic nie zmieniam tylko pianka żeby się nie skraplało, ściany do okoła  i posadzka nowa z izolacją.  Druga  wiata w zasadzie jest budynkiem gospodarczym  to zostają tylko dwie ściany   wymiary 21x 14 cała konstrukcja na złom blachy z dachu pójdą na elewację. nowa posadzka nowa kratownica, dach z płyty obornickiej. 


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Skrapla się bo masz za dużą różnicę temperatur między dołem a górą. Problem taki jak w chlewniach  i oborach pomoc może wentylator pod sufitem. Pod posadzkę daj taką izolację jak stosuje się do komór chłodniczych, styropian jest o dużej gęstości dużo większej niż zwykły budowlany. W zasadzie można po nim jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

 

 

Ze względu na ograniczone miejsce hala nie będzie duża 

 

Szerokość 10 m

Długość 15 m

Wysokość robocza 4 m 

Konstrukcja hali słupowo-kratowa 25400 zł

Montaż konstrukcji 4400 zł

Poszycie dachu blachą 4200 zł 

Poszycie ścian blachą 4250 zł

Montaż blachy 5200 zł

Odprowadzenie wody z dachu rynny  2800 zł

Obróbki blacharskie 2100 zł

Projekt konstrukcji i fundamentów 3000 zł

3 bramy rozsuwane 4300 zł

transport 500 zł

 

56150 zł netto

69000 zł brutto  

Bez wylewki w środku 

 

Murowana 10-15 tyś taniej z wylewką 

Czy mógłbyś napisać jakie wysokie  fundamenty pod ten garaż wylałeś i jaki byłby ich koszt ? Pytam ,ponieważ w tym roku mam zamiar coś takiego stawiać ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

każdy cos buduje  no i ja mam zamiar wziasc kredyt hala  ok 500-700 metrów 2   wysokosc 6 m   z  płyta 10 cm  z posadzką  oczywiscie hala stalowa ze słupami  wewnąrtrz betonowymi    na 2 m  az sie boje    nie mam pojecia   ile za to ale z rodziny mowił że najtaniej to moge postawic za  680   netto  m 2   ja pitole zANIM TO SPŁACE BEDE STARYM ramolem  z powyłamywanymui zebami, 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rprojekty    0

Witam

 

Co do kosztów budowy można próbować uzyskać dotacje na zwrot części kosztów jeżeli chodzi o rozwój przedsiębiorstwa czy gospodarstwa, warto próbować bo można zyskać myślę że do 20-50 % kosztów kwalifikowanych a nie jest to trudne raczej w przypadku rolnictwa, oczywiście jest trochę zamieszania ze składaniem wniosków ale kto nie spróbuje ten się nie dowie, obecnie proponowałbym się pospieszyć ponieważ trwają już nabory i są planowane, ale o dokładne wytyczne i szczegóły należy pytać w punktach informacyjnych funduszy europejskich, ale również w ARiMR oraz w Stoważyszeniach LGD o których przedsiębiorscy żadko wiedzą tzn. Lokalne Grupy Działania do których prawdopodonie każda gmina do jakiejś LGD należy i które organizujeąnabory na dofinansowanie pośrednicząc między Urzędem marszałkowskim a przedsiębiorcą,

Obecnie z Inwestorem próbujemy w tym kierunku działać tylko nie wiadomo czy terminy naborów nie będą zbyt odległe w porównaniu do terminu rozpoczęcia budowy, bo produkcja czekać niestety nie może stanąć i czekać, ale moim zdaniem warto się zainteresować.

 

Uzupełniając wypowiedź mogę dodać że projektujemy i wykonujemy silosy, podajniki, przenośniki i dzięki rozbudowie wchodzimy w produkcję wiat, hal o konstrukcji stalowej wraz z kompletnym montażem współpracując z producentem KBKSPOLAND

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Mam "pytanie techniczne" - budynek 24 x 12. Wjazd w boku 24m o szerokości 4,2m. Ile bram byście zrobili - 1 czy dwie? Planuję dwie obok siebie, ale zastanawiam się czy nie wystarczy jedna umieszczona centralnie po środku. W boku 12m będzie dodatkowa mała brama 3x3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz0707    1

budowa magazynu , hali , przechowalni , jak zwał tak zwał to koszt około 1000zł /m2 mówię tu o murowanej ocieplonej z "poczciwym" zbrojeniem posadzką przemysłową i prądem, zawsze lepiej zakładać wyższy koszt i się mile zaskoczyć niż niż stanąć w pół budowy bo kasa pusta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Mam "pytanie techniczne" - budynek 24 x 12. Wjazd w boku 24m o szerokości 4,2m. Ile bram byście zrobili - 1 czy dwie? Planuję dwie obok siebie, ale zastanawiam się czy nie wystarczy jedna umieszczona centralnie po środku. W boku 12m będzie dodatkowa mała brama 3x3 

 

Zależy co to będzie za budynek. Jeśli garaż to dwie bramy, jeśli jakiś magazyn płodów to jedna najlepiej na krótszym boku lub z boku dłuższego 6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz0707    1
Agrest zależy do czego budynek będzie wykorzystywany , jeśli to garaż do maszyn to nawet całe 24m nie zaszkodzi zrobić z drzwiami , wtedy te 3x3 na boku wydaje mi się zbędne , ale jeśli magazyn do zboża to wiadomo że na drzwi nie nasypiesz więc drzwi to strata powierzchni ściany na którą można by zboże nasypać , na 12m ciężko będzie zawrócić z przyczepą tak żeby wyjechać tymi samymi drzwiami którymi się wjechało więc może i przydałyby się te małe na boku , nie myślałeś może o jednych drzwiach o szerokości powiedzmy 8m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Budynek uniwersalny głównie jako garaż. Ta boczna brama to z myślą o samochodzie dostawczym, który kiedyś się zakupi i być może oddzieli jakąś ścianką od pozostałej przestrzeni. Zboże na jednej ścianie będzie leżeć lub stać w BB.

Chyba zostanę przy dwóch bramach umieszczonych obok siebie. Miała być jeszcze jedna przejazdowa, ale z tej raczej zrezygnuję. 

Bramy 8 m  nie zrobią bo dach będzie z konstrukcji stalowej i każdy dźwigar oparty musi być na słupie, a moduł 8 m nie przejdzie u gościa który robi mi projekt, a jeśli by technicznie był możliwy do wykonania to koszty były by niebotycznie wyższe od np modułu 4 czy 5 metrowego. a w sumie te dwie bramy obok siebie dadzą mi 8,5 m wjazdu z tym że słup 0,4m po środku. Na wszystkie maszyny które posiadam w zupełności te 4,25 wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    90

Możesz dać podciąg, nie każda kratownica musi stać prosto na słupie.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Budynek uniwersalny głównie jako garaż. Ta boczna brama to z myślą o samochodzie dostawczym, który kiedyś się zakupi i być może oddzieli jakąś ścianką od pozostałej przestrzeni. Zboże na jednej ścianie będzie leżeć lub stać w BB.

Chyba zostanę przy dwóch bramach umieszczonych obok siebie. Miała być jeszcze jedna przejazdowa, ale z tej raczej zrezygnuję. 

Bramy 8 m  nie zrobią bo dach będzie z konstrukcji stalowej i każdy dźwigar oparty musi być na słupie, a moduł 8 m nie przejdzie u gościa który robi mi projekt, a jeśli by technicznie był możliwy do wykonania to koszty były by niebotycznie wyższe od np modułu 4 czy 5 metrowego. a w sumie te dwie bramy obok siebie dadzą mi 8,5 m wjazdu z tym że słup 0,4m po środku. Na wszystkie maszyny które posiadam w zupełności te 4,25 wystarczy

 

Dobra rada: zrób jedną bramę 6m. Budujesz na lata, maszyny masz jakie masz i teraz 4,25m starcza. A za kilka lat? Miałem podobnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartosz0707    1

4.25 to jednak mi się wydaje troche mało , głupi Bizon z hederem już nie wejdzie , ja mam słupy co 6 m więc brama ma 5.70 szerokości i z konstrukcją nie ma problemu ,konstrukcja opiera się na każdym słupie co 6m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Pytanie - posadzka będzie z 15cm betonu. Miał być ze zbrojeniem rozproszonym, ale wykonawcy twierdzą, że lepiej położyć siatkę z drutu . Ustaliliśmy fi8, oczko 25 X 25 cm. Co dziwne facet z betoniarni też stwierdził, że mocniejsza będzie tradycyjna siatka od betonu zbrojonego (a przecież więcej by on zarobił na betonie)

Co Wy o tym sądzicie, jakie rozwiązania macie u siebie?

Podłoże macierzyste  glina. Dojdzie około 10 cm zagęszczonego piachu no i te 15cm betonu.

 

Ps. kosztorys (własny sporządzany na kartce papieru ) hali murowanej w oczach rośnie i zbliża się już do stalowej ;[ Oby jej nie przewyższył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Pewien projektant a zarazem inspektor mojej budowy twierdzi że jeżeli masz glinę to musisz wybrać ok 60cm i nawieźć piachem bądź żwirem w innym przypadku nie zagęścisz tego piachu(w twoim przypadku 10cm) bo glina sprężynuje tak więc 10 cm piachu pod posadzką to może być ryzyko że posadzka to będzie kasa wywalona w błoto albo popęka i zmienisz albo zostawisz i będziesz se pluł w twarz że zaoszczędziłeś na wymianie gruntu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

sznajdik  nie zgodzę sie z toba ,glina nie stwarza problemu ,na takim gruncie z wysokimi wodami gruntowymi mam płyte do obornika ,podsypka 15cm siatka 10/10 z pręta fi 10 i nic ja od 8 lat nie rusza ,jesli kolega chce sypac zborze to dodatkowo wydał bym kase na izolacje od wilgoci ,i na wiekszych powierzchniach zalecam dylatacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja też chciałem zrobić ze 20-30cm podsypki to tak mi powiedziano tyle powiem, w stodole tak mam ok 20cm betonu bez zbrojenia i nie wytrzymał mrozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25095

Nie pisałem o folii bo wydawała mi się oczywista :P . Na pewno będzie. Dylatacja też będzie. Tylko nurtuje mnie czy wybrać beton ze zbrojeniem rozproszonym czy zwykły dozbroić siatką z drutu.

Jeśli chodzi o poziom wód gruntowych to nawet nie wiem jak nisko on jest. W okolicy nie uświadczy się oczek wodnych, studnia - poziom lustra około 40m, a najgłębsze kopane doły to 2,5m  ujrzą wodę jak je od góry zaleję.  ;)

 

Kolejne pytanie - jak macie rozwiązaną instalację odgromową? Zastanawiam się nad opaską z bednarki ocynkowanej połączonej z konstrukcją dachu. Czy ma znaczenie szerokość, grubość bednarki oraz głębokość zakopania w glebie i ewentualnie odległość od ściany fundamentowej? Bo pasowałoby mi zakopać ją po wymurowaniu ścian fundamentowych, tak żeby później ze szpadlem nie ganiać dookoła budynku i drugi raz kopać doły.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1653

Jam mam bednarkę przykręconą do konstrukcji metalowej dachu, a w ziemi tradycyjnie gwoździe miedziane.

Zbrojenie to raczej kwestia grubości posadzki. Jeśli jedna warstwa ok. 15cm to moim zdaniem lepiej siatkę z drutu. Jeżeli wylejesz chudziaka na ok. 10cm i na to dasz beton posadzkowy również ok.10cm, to tu wystarczy rozproszony. Ale to tylko moje zdanie, nie jestem budowlańcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Hej chcę postawić wiatę opartą na metalowych słupach i konstrukcji o wymiarach 12mx30mx4.5m (długość,szerokość,wysokość) i mam pytanie czy muszę robić na te pozwolenie na budowę, rysunek itp? Jakie mogą być koszty tych spraw papierkowych? Nie ma szans się załapać na jakiś zwrot lub dotacje?
    • Przez arek1990
      witam powoli przymierzam się do inwestycji , ma to byc budowa uniwersalnego budynku który ma mi słuzyc po częsci jako garaż ,przechowalnia zboża ,miejsce przygotowywania pasz itd . szukając najtańszego i najodpowiedniejszego dla mnie rozwiązania natknąłem się na budowle o nazwie hale łukowe czy ktoś z was wykorzystuje takie hale do podobnych celów o których wspomniałem wyzej .
       
      interesuja mnie wszelkie informacje na temat tej budowli cena , wytrzymałośc funkcjonalność itd.
       
      z góry dziękuje za info . CHODZI MI O COŚ TAKIEGO.--> http://lodz.olx.pl/hala-lukowa-konstrukcja-stalowa-magazyn-garaz-stodola-warsztat-wiata-iid-366078609
    • Przez franek812
      Witam. Chciałbym postawić sobie halę na maszyny rolnicze, i latem na zboże. Jakiego producenta polecacie? Ile by kosztowała hala o pow. 300m2?
    • Przez Euro-Met
      Witam,
      co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.
      Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .
       
      zapraszam do dyskusji na priv lub @.
       

    • Przez arektom
      Budował może ktoś z firmą Alfa panel z siedzibą w Śremie.???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj