Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hala Stalowa czy murowana

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Folia-Rolnicza

Folia-Rolnicza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 21 styczeń 2015 - 21:01

305 tys nie za duzo ? ja mam 20x10 , 4m h i wyrobilem sie w 150 tys zl

:P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hala Stalowa czy murowana Dzisiaj, 16:24
  •  

#22 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2149 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 21 styczeń 2015 - 22:58

Ale taka hala nie ma ścian oporowych jak przy budynku murowanym a robienie ścian w hali podnosi koszt budowy

ale dziś śmiało możemy łączyć systemy.
po co murowac 5 metrow ścianę jak mozna wymurowac 2 m z belkami żelbetowymi i na to osadzić hale stalowa.
dzis dostepny sa tez konstrukcje stalowe wyporowe. kwestia tylko dobrania technologi do siebie. ja np do zboża używam bin. wiec w halach sciany oporowe nie są mi potrzebne. i raczej przy zbożu nie postawie ciagnika za kilka set tysięcy żeby mi myszy przez przypadek instalacje zjadly.

#23 Share GR_Mateusz

GR_Mateusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 22 styczeń 2015 - 17:42

305 tys nie za duzo ? ja mam 20x10 , 4m h i wyrobilem sie w 150 tys zl

u mnie robiła firma, przez co cena skoczyła w górę, do tego płyta warstwowa z poliuretanu na ścianach 15 cm, dach i 20cm, troszkę tego wyszło

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share kalwas

kalwas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 23 styczeń 2015 - 14:36

Mi się wydaje, że na zboże lepsza murowana, tak jak koledzy wyżej mówili blacha się "poci" i zboże robi się powoli mokre i się psuje, ja mam murowany magazyn na zboże, zrobiłem go ze starej obory w której stało 12 sztuk dojnych na łańcuchach żłobowych do haków w ścianie i na głębokiej ściółce. Teraz mam z tego fajny magazyn po wyczyszczeniu, a z moich 13ha dużo zboża nie ma to jeszcze wstawię młynek do zboża, a tymczasowo mam tam zboże, blachę i profile na drzwi do nowej obory. :D

#25 Share Jacwojdala

Jacwojdala

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 czerwiec 2015 - 16:22

Warto zgłosić się do specjalisty i poprosić o zrobienie projektu dostosowanego do potrzeb. Projektowanie hal, projektowanie magazynów - tym zajmują się City Architekci. Mają swoje biura w Warszawie i Szczecinie. Na stronie internetowej można zobaczyć ich portfolio z przykładowymi realizacjami i znaleźć więcej przydatnych informacji

#26 Share robo813

robo813

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 23 czerwiec 2016 - 12:24

Sprawdź firmę Protan Elmark, robią hale magazynowe a na stronie możesz zrobić sobie wycenę i rozeznać się jaki będzie jej koszt: http://protan-elmark...pl/wycena-hali/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share PaszeNasze_pl

PaszeNasze_pl

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 05 lipiec 2016 - 12:12

Wszystko zależy do czego chcesz mieć ta halę,bo jeżeli chodzi o magazynowanie zboża,to wg mnie lepsza będzie murowana,przede wszystkim chodzi o samą konstrukcję,która jest stabilna i nie nagrzeje sie tak szybko jak blacha.

#28 Share reddd

reddd

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 lipiec 2016 - 12:27

Ja rownież jestem zdania,że zdecydowanie lepsze będzie hala stalowa. Po pierwsze jest tańsza, Po drugie nie wymaga tylu zezwoleń i papierów co hala murowana. Ze swojej strony mogę polecić kontakt z firmą Ocmer

http://www.ocmer.com.pl/hale

Zajmują się projektowaniem hali. Na stronie jest możliwość wysłania do nich fomularzu z zapytanie. Jeśli wypelnicie powinni mniej wiecej napisać Wam jakie będą koszta projektu oraz wykonania hali. 

#29 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 945 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 28 wrzesień 2016 - 18:57

Mi jakoś nie robili badań materiału i zaprojektowali halę, jest do tego program który sprawdza możliwości zastosowanych materiałów wystarczy wpisać dane materiału

#30 Share emilko

emilko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów

Napisany 26 październik 2016 - 19:11

Widzę, że powoli temat przeradza się w tablice ogłoszeń.

Ja postawiłem halę 20x10 z pustaka betonowego, 1/2 służy jako garaż na maszyny, a druga jako rezerwowa na płody rolne i resztę sprzętu na zimę chowam. Na upartego mógłbym 300 m sześciennych zboża zasypać na połówce i żaden pustak by się nie ruszył w ścianie. 

U mnie na gospodarstwie mam budynki 70 letnie, które  dziadek budował, nie było cegieł anie pustaków to postawił  z piaskowca. Myślę, że gdyby stawiał z blachy to już by ich nie było  - mimo, że kiedyś blach była innej jakości niż teraz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mgeta

mgeta

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 listopad 2016 - 09:00

Ceny są różne bo to zależy od projektu. Ja właśnie rozważam postawienie hali stalowej. Wysłałem kilka zapytań o przedstawienie kosztorysu. Zależy mi na szybkiej realizacji i indywidualnym projekcie. Na chwilę obecną najlepszą cenę ma firma IR SOLID jednak jeszcze poczekam na kilka ofert. Choć wydaje mi się, że właśnie ta firma ma najlepsze opinie.