Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafals2    6

Jaką halę opłaca się bardziej postawić ma mieć wymiary 40x12x4,5. Przeznaczenie to magazyn zbożowy jak również na maszyny. Której koszt postawienia jest mniejszy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Taniej? Może nie koniecznie, ale szybciej i mniej pracochłonnie napewno.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bycek1234    0

murowana jest wytrzymalsza a i jeśli chodzi o zboże to chyba lepsza też murowana bo blacha się poci i skrapla przez co zboże może ci się psuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BartekM    17

Murowana wyjdzie taniej ale dłuzej sie stawia, my własnie wstawimy mały magazyn na zboze i sprzęt 25x13, cena z tynkami 145 000, robi to firma. Na metalowej za duzo sie skrapla na zboze, jak zboze na włąsny uzytek to jeszce moze byc ale jak na handel to odpada a pozatym i tak sciany musisz niezle wzmocnic, ewentualnie mozesz zrobic słuby stalowe a sciany murowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Murowana wyjdzie taniej ale dłuzej sie stawia, my własnie wstawimy mały magazyn na zboze i sprzęt 25x13, cena z tynkami 145 000, robi to firma. Na metalowej za duzo sie skrapla na zboze, jak zboze na włąsny uzytek to jeszce moze byc ale jak na handel to odpada a pozatym i tak sciany musisz niezle wzmocnic, ewentualnie mozesz zrobic słuby stalowe a sciany murowane...

A możesz powiedzieć ile kosztowała robocizna tej firmy ? A ile materiały budowlane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Ja akurat buduję dwie 10,5x11,5m i 25x10m koszt projekt 2500zł hala stalowa nowa 150zł/m2 podłogi przy wysokości do 5m kompletna konstrukcja ze stali belk 240 malowany +kpl śrub i mocowań + jeszcze obicie -u mnie to płyta warstwowa 100mm- 85zł/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak słusznie piszą Przedmówcy: Hala stalowa będzie lepszym rozwiązaniem,stabilny materiał,tanszy o i szybciej postawisz więc tutaj same plusy.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2926

Ja akurat buduję dwie 10,5x11,5m i 25x10m koszt projekt 2500zł hala stalowa nowa 150zł/m2 podłogi przy wysokości do 5m kompletna konstrukcja ze stali belk 240 malowany +kpl śrub i mocowań + jeszcze obicie -u mnie to płyta warstwowa 100mm- 85zł/m2

czyli 150zł za metr kwadratowy plus jeszcze 85 zł za metr kwadratowy płyty warstwowej? Cena z montażem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Nie montaż to chyba za tą moją większą to miało być 6000zł za konstrukcję +obicie.Ja potrzebuję ciepły warsztat więc płyta ale jakby blacha na ścianie i dachu to po 15zł/m2. koszt 25-10 to jakieś 120 000zł za materiał i swoja robocizna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Euro-Met    0

Witam i zapraszam.

 

HALE DLA ROLNICTWA EURO-MET

Produkcja i sprzedaż

Idealne rozwiązanie dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.

Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .

Szybka realizacja projektu (gotowa hala do 5 dni), usadowienie na dowolnym podłożu (stopy betonowe), bez pozwolenia na budowę, wymiary indywidualnie dostosowane do potrzeb.

Konkurencyjne ceny !

Pomoc w finansowaniu inwestycji (leasing, kredyt, pożyczka).

 

KONTAKT : 607 570 023

hale.euromet@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Planuję budowę budynku garażowo magazynowego w którym będą stały maszyny i będę sypać zboże i tu moje pytanie odnośnie materiału na ściany co będzie najlepszym rozwiązaniem bo przecież będą to w pewnym sensie oporowe ściany jakie materiały najlepiej się na to nadają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a ja polecam oferte firmy kurpdach. i hale stalowe z zetownika. ceny sa mega konkurencyjne. mam juz dwie takie hale teraz planuje trzecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waki330t    1

ta firma stawia hale?

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ale taka hala nie ma ścian oporowych jak przy budynku murowanym a robienie ścian w hali podnosi koszt budowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

no to jak jest hala stalowa jest tansza czy hala murowana   robiłem kosztorys na necie w konspekt hale   to m 2 hali stalowej z posadzką  120 mm polieturan  ,ocynk , 6m wysoka to metr kosztuje ok1100 zł i to pewnie netto  , strasznie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35

W ubiegłym roku postawiłem drugi magazyn z płyty warstwowej, uważam ten wybór za dużo wygodniejszy i tańszy. Ekipa postawiła budynek w 1,5 msc. 20x12 m spad na dachu jednostronny 5,5m do 4,5 m , 2x wrota przesuwne. Beton na posadzce gładki, betonowa wylewka 4m przed szerszą ścianą na której znajdują się wrota. Koszt 305 tyś netto. Cała różnica polega na tym że w mój magazyn przeznaczony jest na warzywa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

Ale taka hala nie ma ścian oporowych jak przy budynku murowanym a robienie ścian w hali podnosi koszt budowy

ale dziś śmiało możemy łączyć systemy.

po co murowac 5 metrow ścianę jak mozna wymurowac 2 m z belkami żelbetowymi i na to osadzić hale stalowa.

dzis dostepny sa tez konstrukcje stalowe wyporowe. kwestia tylko dobrania technologi do siebie. ja np do zboża używam bin. wiec w halach sciany oporowe nie są mi potrzebne. i raczej przy zbożu nie postawie ciagnika za kilka set tysięcy żeby mi myszy przez przypadek instalacje zjadly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GR_Mateusz    35

305 tys nie za duzo ? ja mam 20x10 , 4m h i wyrobilem sie w 150 tys zl

 

u mnie robiła firma, przez co cena skoczyła w górę, do tego płyta warstwowa z poliuretanu na ścianach 15 cm, dach i 20cm, troszkę tego wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Mi się wydaje, że na zboże lepsza murowana, tak jak koledzy wyżej mówili blacha się "poci" i zboże robi się powoli mokre i się psuje, ja mam murowany magazyn na zboże, zrobiłem go ze starej obory w której stało 12 sztuk dojnych na łańcuchach żłobowych do haków w ścianie i na głębokiej ściółce. Teraz mam z tego fajny magazyn po wyczyszczeniu, a z moich 13ha dużo zboża nie ma to jeszcze wstawię młynek do zboża, a tymczasowo mam tam zboże, blachę i profile na drzwi do nowej obory. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacwojdala    0

Warto zgłosić się do specjalisty i poprosić o zrobienie projektu dostosowanego do potrzeb. Projektowanie hal, projektowanie magazynów - tym zajmują się City Architekci. Mają swoje biura w Warszawie i Szczecinie. Na stronie internetowej można zobaczyć ich portfolio z przykładowymi realizacjami i znaleźć więcej przydatnych informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ramzes1987x
      Hej chcę postawić wiatę opartą na metalowych słupach i konstrukcji o wymiarach 12mx30mx4.5m (długość,szerokość,wysokość) i mam pytanie czy muszę robić na te pozwolenie na budowę, rysunek itp? Jakie mogą być koszty tych spraw papierkowych? Nie ma szans się załapać na jakiś zwrot lub dotacje?
    • Przez arek1990
      witam powoli przymierzam się do inwestycji , ma to byc budowa uniwersalnego budynku który ma mi słuzyc po częsci jako garaż ,przechowalnia zboża ,miejsce przygotowywania pasz itd . szukając najtańszego i najodpowiedniejszego dla mnie rozwiązania natknąłem się na budowle o nazwie hale łukowe czy ktoś z was wykorzystuje takie hale do podobnych celów o których wspomniałem wyzej .
       
      interesuja mnie wszelkie informacje na temat tej budowli cena , wytrzymałośc funkcjonalność itd.
       
      z góry dziękuje za info . CHODZI MI O COŚ TAKIEGO.--> http://lodz.olx.pl/hala-lukowa-konstrukcja-stalowa-magazyn-garaz-stodola-warsztat-wiata-iid-366078609
    • Przez franek812
      Witam. Chciałbym postawić sobie halę na maszyny rolnicze, i latem na zboże. Jakiego producenta polecacie? Ile by kosztowała hala o pow. 300m2?
    • Przez Euro-Met
      Witam,
      co sądzicie o takim rozwiązaniu dla gospodarstw rolnych jako : park maszyn, składowanie produktów rolnych, słomy, siana, hodowli zwierząt, upraw roślin, warsztat, magazyn itp.
      Konstrukcja-profile stalowe, pokrycie plandeka, blacha, płyta wielowarstwowa (lub pokrycie mieszane) .
       
      zapraszam do dyskusji na priv lub @.
       

    • Przez arektom
      Budował może ktoś z firmą Alfa panel z siedzibą w Śremie.???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj