Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 745 XL

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 13:42

Case 745 XL Witam. Przymierzam sie do kupna Case 745 xl ale nie wiem jak sie sprawują te maszyny. Może ktoś z kolegów posiada taki i ma jakieś doświadczenie z tego typu ciągnikami. Wykorzystywany bedzie do prac transportowych więc czy sa szybkie skrzynie, v-max ich i jak jest z dostepnością cześci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 745 XL Dzisiaj, 18:09
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2014 - 21:14

Case 745 XL Szybkie skrzynie się trafiają ale jest ich mniej, najwięcej jest tych ze skrzyniami 25-30km/h. Części to kolego dzwonisz rano na drugi dzień po południu kurier przywozi, cena mniej więcej jednakowa jak do wszystkich zachodnich. Tylko części broń boże z serwisów ani innych tego typu "autoryzowanych" dilerów tylko z internetu ze sklepów polecam np. ten http://www.agro-serwis24.pl/ przy częstych zakupach u nich można wyrwać i 10% z ceny.

#3 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 22:51

Case 745 XL ciągnik nie jest głupi, jest parę dziwnych rozwiązań(np, filtr płynu chłodzącego którego nie można nigdzie dostać), do naprawy nie jest zbyt przyjazny(czasami dostęp do śrub jest trudny i trafiają się śruby na klucze calowe). Widoczność z kabiny jest słaba zwłaszcza w bok ponieważ posiada bardzo szerokie słupki, do tyłu również widocznością nie powala ponieważ błotniki są wysokie oraz nisko się siedzi. Bardzo trudno dostępny i bardzo drogi jest orbitrol, więc jak będzie przeciekać lub głośno pracował do odpuść sobie zakup tego ciągnika. Ogólnie części są w przystępnej cenie i łatwo dostępne. Nie należą do ciągników które łatwo odpalają gdy temperatura jest niska, często nawet trzeba stosować przelewanie gorącą wodą i samostart w kolektor. Bardo podoba mi się kultura pracy silnika bo silniczek pracuje bardzo cichutko, bardzo lekko działa wspomaganie kierownicy, kabina jest nieźle wyciszona, lecz nagrzewnica bardzo słabo grzeje w zimę.
Uciąg ma dość słaby, chyba że założy mu się z tyłu na koła obciążniki.
Wersie 745XL nie miały szybkich skrzyni(V-Max około 30km/h), chyba że trafisz na 745XL Plus to wtedy V-Max 40km/h.
KPK Kumurun Team

#4 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 10:02

Case 745 XL a w jaki sposób odróżnić wersje Plus od normalnej. jest jakas zmiana konstrkcyjna badz zapis na tabliczce znamieniowej. Dokładnie jestem zainteresowany tym ogłoszeniem http://olx.pl/oferta...html#20fd104eff co o nim sądzicie. maszyna na zdjeciach wyglada na zadbana zero elektroniki wszystko mechaniczne

#5 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 15 sierpień 2014 - 10:18

Case 745 XL W ogłoszeniu pisze, że ciągnik jest z Francji, więc raczej będzi na wolniejszej skrzyni. Wersja Plus ma naklejki "PLUS" na masce. http://ihace.de/01_s...745XL/745xl.htm

#6 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 10:19

Case 745 XL @johenek bredzisz filtry są dostępne nawet przez firmę filtron czy donaldson. Co do odpalania zimą nie ma problemu tylko akumulator przy - 30*C trzeba z domu przynosić nagrzany- ważne by zaworki na pompce były sprawne i paliwo nie schodziło do baku. Ogólne ciągniku solidnie wykonane

#7 Share johenek

johenek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 14:38

Case 745 XL a czy ja coś pisałem o filtrach że są trudno dostępne, nic takiego nie pisałem.
W zimę ciągnik tak łatwo nie odpala bo nie ma świec żarowych tylko płomieniową która jest dość słaba i bardzo dużo prądu pobiera
KPK Kumurun Team

#8 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 09:06

Case 745 XL Bardzo dziękuje koledzy za odpowiedzi i sugestie. A jak jest u nich ze spalaniem. Dużo palą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 11:51

Case 745 XL model 1056xl, bardzo oszczędny, to jest zaleta, lubią sie psuć, skrzynie słabe, błagam byś sie nie wkopał, przy zakupie podczep jakąś ciężką maszynę , najlepiej dużą bądź załadowaną przyczepę, rozpędzaj ciągnik na np 4 biegu i redukuj na np 3 niższy , chodzi o to by duże obciążenie poszło odwrotne nie silnik skrzynia tylko skrzynia silnik, ja wysprzęgli bieg, lub ten reduktor, ta wajcha co przekłada su=ię na wsteczny , szosowe i terenowe, to omijaj taki ciągnik z daleka, lub rozpędź go z obciążeniem z górki i zdejmij nogę z gazu , a przy końcu jeszcze zredukuj bieg by silnik przyspieszył tzw zawył , a powiedz załańczanie ma na zawór hydrauliczny z elektrozaworem? i czy wał napędowy łączony jest z przystawką i wałkiem ataku przedniego napędu za pomocą łączników z frezem ?

#10 Share rechot1992

rechot1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 15:57

Case 745 XL nie wiem nie widzialem tego ciagnika osobisci dzwonilem tylko ale odpuszcze sobie case

#11 Share Mariusz81

Mariusz81

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:37

Case 745 XL Jestem posiadaczem Case International 745XL i przyznam, że przez 6 lat użytkowania nie naprawiałem jeszcze nic.
Co prawda raz go zakleszczyłem, ale w ciągu 30 minut udało się bieg wyrwać. Poza tym nic a nic się nie popsuło.
W tym roku planuję zakup nieco mocniejszego ciągnika, ale ten oczywiście zostaje i pracowały będą dwa.
Wybór to oczywiście CASE, gdyż jestem MEGA z tego ciągnika zadowolony - Polecam w 100%.

#12 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 19:54

Case 745 XL suzuki co ty gościu bredzisz zobaczył byś jak mój ciężko pracuje z moim sprzętem ciągnik nie do doj*b....

Edytowany przez macin87, 21 sierpień 2014 - 19:55.

#13 Share suzuki18l

suzuki18l

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 sierpień 2014 - 20:26

Case 745 XL

suzuki co ty gościu bredzisz zobaczył byś jak mój ciężko pracuje z moim sprzętem ciągnik nie do doj*b....

jakim śmigasz?
i czy zerwało ci kiedyś frezy na łączniku wału napędowego przedniego napędu?

#14 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 14:22

Case 745 XL 845xl nie miałem z tym problemu dodam że pracuje z ładowaczem czołowym

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:50

Case 745 XL

model 1056xl, bardzo oszczędny, to jest zaleta, lubią sie psuć, skrzynie słabe, błagam byś sie nie wkopał, przy zakupie podczep jakąś ciężką maszynę , najlepiej dużą bądź załadowaną przyczepę, rozpędzaj ciągnik na np 4 biegu i redukuj na np 3 niższy , chodzi o to by duże obciążenie poszło odwrotne nie silnik skrzynia tylko skrzynia silnik, ja wysprzęgli bieg, lub ten reduktor, ta wajcha co przekłada su=ię na wsteczny , szosowe i terenowe, to omijaj taki ciągnik z daleka, lub rozpędź go z obciążeniem z górki i zdejmij nogę z gazu , a przy końcu jeszcze zredukuj bieg by silnik przyspieszył tzw zawył , a powiedz załańczanie ma na zawór hydrauliczny z elektrozaworem? i czy wał napędowy łączony jest z przystawką i wałkiem ataku przedniego napędu za pomocą łączników z frezem ?

Współczuje że Ci sie trafił taki trup. Te ciągniki są nie do zajechania.

Dodaj odpowiedź