Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3080 żółw zając problem

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PawLes1

PawLes1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:20

MF 3080 żółw zając problem Witam, mam problem z przełączaniem z żółwia na zająca. Jak przełączam wajchą to kontrolki się zmieniają, do elektrozaworu dochodzi napięcie. Taka sama sytuacja pojawiła się podczas siewu, ale w pewnym momencie traktor sam zaskoczył.
Proszę o pomoc i ewentualny kontakt mechanika MF z woj. świętokrzyskiego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3080 żółw zając problem Dzisiaj, 23:28
  •  

#2 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:34

MF 3080 żółw zając problem Też mam ten problem i nie wiem co jest po wykręceniu elektrozaworu z dekla i wkręceniu go z powrotem przełącza i po jakimś czasie problem powraca mechanicznie wszystko sprawne elektryka też działa. I bądź tu mądry

#3 Share PiotrekNHts

PiotrekNHts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 21:58

MF 3080 żółw zając problem nie mam pojęcia co to może być bo wada czujnika pewnie wykluczona chociaż można to sprawdzić zwierając te dwa kabelki ze sobą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 07:12

MF 3080 żółw zając problem może być tak że macie za dużo opiłków w oleju i elektrozawory się wieszają, spróbujcie zamienić ten elektrozawór np od blokady której rzadko się używa i jej nie używać

#5 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2014 - 18:38

MF 3080 żółw zając problem Coś w tym może być bo dziś po raz kolejny i następny wykręciłem elektrozawór przedmuchałem sprężonym powietrzem sprawdziłem prostownikiem czy działa i postanowiłem założyć ale przed tym jak go wkręciłem uruchomiłem ciągnik na sekundę zobaczyć czy olej poleci i ewentualnie może coś wypchnie ze sobą (tej czynności nie robiłem wcześniej wykręcając elektrozawór) później wkręciłem i działało tylko pod koniec dnia zapomniałem sprawdzić czy nadal działa zobaczę jutro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share pawlo36

pawlo36

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 07:28

MF 3080 żółw zając problem tam jest pole magnetyczne także opiłki są przyciągane, polecam założyć na filtr oleju jakiś duży magnez np od śrutownika czy nawet magneto od starego motocykla i po jakimś czasie wykręcić filtr i zobaczyć ile tam tego jest, wypłukać (jak jest siatkowy a taki powinien tam być) i założyć spowtorem