PawLes1

MF 3080 żółw zając problem

Polecane posty

PawLes1    0

Witam, mam problem z przełączaniem z żółwia na zająca. Jak przełączam wajchą to kontrolki się zmieniają, do elektrozaworu dochodzi napięcie. Taka sama sytuacja pojawiła się podczas siewu, ale w pewnym momencie traktor sam zaskoczył.

Proszę o pomoc i ewentualny kontakt mechanika MF z woj. świętokrzyskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Też mam ten problem i nie wiem co jest po wykręceniu elektrozaworu z dekla i wkręceniu go z powrotem przełącza i po jakimś czasie problem powraca mechanicznie wszystko sprawne elektryka też działa. I bądź tu mądry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrekNHts    15

nie mam pojęcia co to może być bo wada czujnika pewnie wykluczona chociaż można to sprawdzić zwierając te dwa kabelki ze sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

może być tak że macie za dużo opiłków w oleju i elektrozawory się wieszają, spróbujcie zamienić ten elektrozawór np od blokady której rzadko się używa i jej nie używać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Coś w tym może być bo dziś po raz kolejny i następny wykręciłem elektrozawór przedmuchałem sprężonym powietrzem sprawdziłem prostownikiem czy działa i postanowiłem założyć ale przed tym jak go wkręciłem uruchomiłem ciągnik na sekundę zobaczyć czy olej poleci i ewentualnie może coś wypchnie ze sobą (tej czynności nie robiłem wcześniej wykręcając elektrozawór) później wkręciłem i działało tylko pod koniec dnia zapomniałem sprawdzić czy nadal działa zobaczę jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

tam jest pole magnetyczne także opiłki są przyciągane, polecam założyć na filtr oleju jakiś duży magnez np od śrutownika czy nawet magneto od starego motocykla i po jakimś czasie wykręcić filtr i zobaczyć ile tam tego jest, wypłukać (jak jest siatkowy a taki powinien tam być) i założyć spowtorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pitraszek1
      więc mam dziwny problem z ehr w fergusonie bo działają wszystkie pokrętła oprócz tego dużego do regulacji głębokości niby jest podłączony po jak nim kręce to migają kontrolki ale jakoś dziwnie bo na 4 podnosi i opuszcza na 5 podnosi na 6 znowu opuszcza i tak jest cały czas nie trzyma pozycji tylko opuszcza do samego dołu i podnosi do samej góry jak podniosę go do samej góry tylko nie tym pokrętłem tylko tym pstryczkiem góra dół mam nadzieje że wiecie o który chodzi i ustawie na 5 to gdy dam tym pstryczkiem w dół to podnośnik idzie na sam dół i się nie zatrzymuje widziałem filmiki na youtube jak działa ten ehr i tam właśnie się zatrzymuje na wybranym poziomie nie wiem co może być przyczyną bo rozkręciłem  ehr i pod nim są jakieś trzy niepodpięte kostki nie wiem od czego  są podejrzewam zepsuty czujnik położenia ramion podnośnika ale nie jestem pewien i nie wiem jak to sprawdzić  
    • Przez Patryk212
      Witam może ktoś wie jakiej grubości jest docisk hamulcowy?

    • Przez pawelus
      Witam .Mam problem z moim niedawno zakupionym massey ferguson 3080 . 
       
      Z przodu w przednim napędzie z ośki która idzie do koła z uszczelnienia leje się olej .  
       
      Trudno wymienia się ten simering ? 
       
      Na zdjeciu zaznaczyłem  szczałką  w którym miejscu on jest .
       
      Czekam na jakieś wskazówki jak się zabrać za naprawę tego .Pozdrawiam
    • Przez RafaKluczyski
      Witam. Mam taki problem, a mianowicie po wymianie pompy wody przestało działać ogrzewanie. Szukałem na forum i się doczytałem, że trzeba gazować i powinno się samo odpowietrzyć. Dzisiaj próbowałem i przewód jeden zaczął robić się gorący. Wszedłem na dach, otworzyłem przednią pokrywę i też jeden normalnie zaczął się robić gorący, a drugi po pewnym czasie lekko ciepły. Wszedłem do kabiny i dziwnie, bo raz dmuchało ciepłym raz zimnym, znowu ciepłym i zimnym. Co może być? Miał ktoś taki lub podobny problem? Dzięki z góry za pomoc
    • Przez pawelus
      Witam . Posiadam ciągnik Massey  Ferguson 3080 .
      Problem dotyczy przedniego napedu . Mianowicie ma luz na zawieszeniu mostu z przodem ciągnika . 
      Widoczne podczas ruszania na załączonym napędzie , Most przechyla sie delikatnie do przodu lub tyłu .
       
      Pytanie dotyczy : Jak zlikwidować ten luz bo nie chce żeby ukręciło wałek od napędu . ?
       
      Można wykonać naprawe we własnym zakresie czy trzeba  coś wytaczac na tokarkach ?
       
      Czekam na jakieś wskazówki  . Dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj