Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwyższanie pługa UG/Lechia

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 18:46

Podwyższanie pługa UG/Lechia Zamierzam udoskonalić tradycyjny pług zagonowy Lechia Puchaczów 2+1. Chodzi mi o podwyższenie go przez wydłużenie słupicy. Wpadłem na pomysł aby "coś" podłożyć miedzy słupicę, a ramę i dać 3 dłuższe śruby. Czy korpusy wytrzymają taką modyfikację? Zależy mi na podwyższeniu pługa ponieważ przy orce ścierniska w sytuacji gdy jest dużo resztek pożniwnych pług ulega zapychaniu ;[ . Gdy pług był by wyższy to wydaje mi się, że resztki pożniwne nie docierały by już do ramy, może możliwa była by nawet od razu jednorazowa, głęboka orka po żniwach B) . Zaoszczędziło by się wtedy na pracy i paliwie. Takie udoskonalenie jest istotne z punktu widzenia małych gospodarstw (nie dysponującymi środkami na bardziej profesjonalne rozwiązania :ph34r: :unsure: ) nie posiadających w parku maszynowym brony talerzowej oraz agregatu pożniwnego :( .
Oto przykłady z olx jak można podwyższyć zwykły pług http://olx.pl/oferta...57-ID1UgrL.html
http://olx.pl/oferta...57-ID50Nax.html - "podkładka" miedzy słupicę, a ramę.
http://olx.pl/oferta...57-ID4jb1j.html - ten to już wiejski tuning na całego, solidnie dociążony. :lol:
Co sadzicie o takiej przeróbce sprawdzi się to w praktyce, długo to wytrzyma - oczywiście grunty bez kamieni? Proszę o porady... mogą być nawet luźne przemyślenia :rolleyes:.
PS. W pługu mam zamontowane listwy ścinające, jednak i tak potrafi się zapchać, nawet przy płytkiej orce. Pług wyremontowany, nowe elementy robocze, ale niestety nie wielka poprawa, kupno nowego pługa narazie odpada.
Dodany obrazek

Edytowany przez stop, 13 sierpień 2014 - 19:10.

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podwyższanie pługa UG/Lechia Dzisiaj, 04:42
  •  

#2 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 13 sierpień 2014 - 19:10

Podwyższanie pługa UG/Lechia Mam ten sam problem :( dzisiaj jak robiłem podorywkę to dochodziło do tego że co 2m musiałem stawać i wyciągać słomę z pod pługa mam pług UG 3 i też myślę na takim patentem :)

#3 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 19:34

Podwyższanie pługa UG/Lechia Sam zamierzasz coś pospawać czy oddasz pług do jakiegoś profesjonalnego ślusarza? Ja jak bym dorwał taką "podkładkę" to aby dokupił bym śruby dłuższe i może to by się nie rozleciało. Ile taka przeróbka może kosztować, orientuje się ktoś?

Jeżeli pomogłem lub zgadzasz się z moją opinią kliknij w zieloną strzałkę ,a w galerii klikaj w lubię to. Motywuje mnie to działania i dalszej wymiany zdań.

#4 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:17

Podwyższanie pługa UG/Lechia Facet,przecież są do kupienia wysokie korpusy i wcale nie takie drogie.My cztery lata temu zakładaliśmy do czteroskibowego i do trzy skibowego.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share stop

stop

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 20:35

Podwyższanie pługa UG/Lechia Wiem widziałem ;) tylko że taki komplet to polowa ceny nowego pługa (mam na myśli najtańszy Demarol :lol: ) - wcale nie tak tanio. Pojecie względne na razie wyremontowany pług to jadę po najniższej linii oporu. Zresztą 4 lata temu były inne ceny. :ph34r: Na razie to chcę zdobyć info co i jak.
Duża poprawa po zmianie słupic? Nie zapycha się już tak? Po tylu latach nie żałujesz takiej zmiany... może zamiast 2 pługów było kupić 1 nowy. Powiedz jak to widzisz z perspektywy czasu, bo przyznam brakuje mi doświadczenia.
PS. Są również wersje podwyższane na maksa w kosmos do kuku.... http://otomoto.pl/un...zy-A448147.html

Edytowany przez stop, 29 sierpień 2014 - 23:00.

#6 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 14 grudzień 2014 - 12:45

Kup pan panie Awemaka 2x40 (prawdopodobnie tylko na zamówienie ) i problem z kryciem się skończy a i na zimową orkę będzie lepiej dopasowany do ciągnika :)

A na poważnie to chyba rzeczywiście nie ma sensu się bawić w podkładki ( chyba żeby np. podłożyć ileś tam sztuk tafli metalu o danej grubości , dać do wywiercenia idealnych otworów i znaleźć śruby odpowiednio dłuższe a najlepiej i twardsze od standardowych ) to wtedy myślę że byłoby ok . Bo jeśli bawić by się w spawanie ramek , albo przedłużek jak w tym max wysokim pługu to obawiam się że później mogą być kłopoty z ustawieniem równo korpusów .

Do tego założyć odkładnie od ibisa ( kiedyś użytkownik @igorass tak zrobił i bardzo chwalił ) ścinacz nad odkładnie i można orać :) 

... tylko kwestia kosztów .

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 14 grudzień 2014 - 13:55

poszperaj na zlomie napewno cos znajdziesz chodzi mi o materiaf troche glowa ruszysz i bedziesz mial tani tuning za grosze i robota bedzie szla napewno lepiej te org plugi sa bardzo niskie pozd