Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno nowego ciągnika ok.100km? Jaki polecacie?

69 odpowiedzi na ten temat

#41 Share CamilloVII

CamilloVII

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 16:20

Kupno nowego ciągnika ok.100km? Jaki polecacie? Jezu, jak to przeczytałem to mało z krzesła nie spadłem. Jak konie mechaniczne mogą być słabsze? Potrafisz mi to wyjaśnić? To dokładnie tak samo jakbyś powiedział że minuty są krótsze niż kiedyś albo metry krótsze. Koń mechaniczny jest uznaną na świecie jednostką mocy i cały czas jest taki sam. Co najwyżej producent może podawać zawyżone wartości w celach marketingowych...

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno nowego ciągnika ok.100km? Jaki polecacie? Dzisiaj, 13:19
  •  

#42 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 16:35

Dokładnie napisał tak jak ty wyżej że moc w kubocie jest zawyżona....

#43 Share marjanmeme

marjanmeme

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 05 grudzień 2014 - 22:45

Kupno nowego ciągnika ok.100km? Jaki polecacie? Każdy producent podaje km w jakiś normach. A zazwyczaj są to normy które najlepiej im pasuja. Duża część rynku podaje tez moc na samym silniku bez strat na skrzyni, alternatorze, paskach itd

#44 Share masa24

masa24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 915 postów

Napisany 07 grudzień 2014 - 00:18

a co sadzicie o ciagnikach farmtrac?

#45 Share hubertus1990

hubertus1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 15 grudzień 2014 - 17:59

JXU 105 155 netto z 2012r

FARMALL 115 A 150 netto z 2013r

Tak mi zaoferowano 

#46 Share krzysztofkaraszewski

krzysztofkaraszewski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 18 grudzień 2014 - 21:07

ja mam Farmtraca 7110 Mazura od wrzesnia i jak narazie spisuje się bardzo dobrze prze 90mtg:)

#47 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 04 kwiecień 2015 - 11:27

Koledzy co sądzicie o Fendt 512 SCR? Był u mnie przedstawiciel Korbanka, bo mam na oku MF 5612, ale gdy tak siedzieliśmy i rozmawialiśmy, on sam stwierdził, że lepiej dołożyć i mieć Fendta, bo w podstawie ma większy luksus, niż MF  na full wypasie, do tego bardzo kusząca jest skrzynia Vario, która jednak pod względem oszczędności w paliwie nie ma sobie równych, tylko jak coś w niej padnie to nic nie naprawiają, tylko od razu nowe wstawiają, a koszt takiej skrzyni to 60-80 tyś.

#48 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 kwiecień 2015 - 13:30

No dobra, ale powiedział Ci jaka jest różnica w cenie? 20, 30tys no może 50tys można by się zastanowić i dołożyć, ale podejrzewam że między MF A Fendtem będzie ponad 100tys różnicy

#49 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 08:14

No koło 100 tak jak mówisz, za MFa wołał koło 300 netto na wypasie, nie pełbym, ale trochę opcji dołożyłem, a za fendta od razu powiedział, że 100 więcej.

#50 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 11:48

To Dyna-VT nie jest tym samym co Vario?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 14:58

Ja chciałem na Dyna 6, ale z tego co wiem nie ma drugiej takiej skrzyni jak Vario występująca w Fendtach, każda jest zrobiona inaczej, a typowo bezstopniowa występuje chyba tylko w Fendtach.

#52 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 17:32

Wieleu producentów ma bezstopniowe skrzynie a Vario to pierwsza bezstopniówka jaka została zastosowana w ciągnikach i główna jej zaleta jest taka że przez wiele lat jest produkowana bez większych zmian i ma już wyrobioną opinie.

Inni producenci mają lepsze lepsze przekładnie,np CVX od Case która produkowana jest od 2001r. i w przeciwieństwie od Vario jest oparta głównie na mechanice i ma wyższą sprawność niż Vario.

Mechanicy którzy naprawiają nowoczesne ciągniki chwalą CVX za dość łatwą i tanią naprawę jak na bezstopniówkę.

Do Vario nie ma żadnych dokumentacji,nie da się kupić wszystkich częśći i jak stanie się coś poważniejszego to albo kupuje się nową skrzynie albo regenerowaną która jest dostępna tylko w servisie.

Osobiście gdybym miał kupować ciągnik z bestopniówką to nawet pomijając koszty w ogóle nie brałbym pod uwagę Fendta,najbardziej ciągnęło by mnie do koncernu CNH ale jeszcze dobrze bym się zastanowił nad grupą Deutza.

Reszta wyposażenia może i jest lepsza w Fendzie ale sama skrzynia to nic nadzwyczajnego tylko dobry marketing zrobił swoje.

#53 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 18:44

CVX jest podobna do Vario, ale tylko z zasady działania, bo budowana jest inaczej. Zastanawia mnie jaka jest wasza opinia o skrzyni DirectDrive?  Jest to skrzynia automatyczna, ale nie bezstopniowa, jej trwałosć powinna być większa, pytanie jak to wygląda w rzeczywistoći.

#54 Share LukaszC5

LukaszC5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 275 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 19:42

Teoretycznie jest prostszą i mniej skomplikowaną konstrukcją więc powinna być trwalsza ale chyba nie jest zbyt długo produkowana i pozostaje kwestia dopracowania i tak zwanych ,,Chorób wieku dziecięcego''.

W ostatnich czasach coraz więcej nowości w pierwszych latach jest jakiś wadliwych itp. i tylko co do tego mam obawy w tej przekładni.

Pomijając kwestie trwałości dla mnie to jest bardzo ciekawa sprawa i bardzo poważnie zastanowiłbym się nad nią gdybym kupywał nowy ciągnik.

I tu nie chodzi o to że jest automatyczna bo automat w pewnym sensie działa jak zwykła skrzynia tylko kierowca nie musi wciskać sprzęgła i zmieniać biegów bo maszyna sama robi to za niego.

W Direct Drive chodzi o to że nie ma przerw w napędzaniu kół i szarpania przy zmianach biegów.

#55 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1158 postów

Napisany 06 kwiecień 2015 - 20:02

Kupno nowego ciągnika ok.100km? Jaki polecacie? Bo to skrznia dwusprzęgłową jak widac na filmiku

#56 Share zdunio321

zdunio321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 18 maj 2015 - 19:48

Witam mam problem w wybraniu ciągnika o mocy ok 100 km. Chciałbym aby był to ciągnik prosty i tani w eksploatacji. Zastanawiałem się nad Farmtrackiem 7100 dt ( przemawia za nim prostota i niskie spalanie) i nad Zetorem Proximą 100 ( na pewno większe spalanie ale wydaje się być solidniejszy). Jeżeli macie któryś z tych ciągników prosiłbym o pomoc ( spalanie, jakieś awarie jeżeli były) :)

#57 Share Lukasz789

Lukasz789

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 maj 2015 - 23:08

Według mnie to Farmtrack jest solidniejszy.

Silnik Perkinsa w ciężkiej pracy spali podobnie co Zetor ale w lżejszych będzie oszczędniejszy.

W dodatku w skrzyniach Zetorowskich w mojej okolicy zdarzały się problemy ze sprzęgłem,czasami też z samą skrzynią i to nie po jakimś dużym przebiegu.

W Farmtrackach na skrzyniach Carraro ze skrzyniami nie było problemów,sprzęgła niektórzy robili ale to raczej zwykłe zużycie.

W 7100DT siedzi skrzynia ZF z którą nie powinno być problemów i skoro Carraro jest lepsza od Zetorowskiej to tym bardziej ZF.

W końcu ZF to ogromna niemiecka firma,Deutz w swoich ciągnikach montuje zarówno zwykłe jak i bezstopniowe skrzynie produkcji ZF,europejscy producenci ciężarówek też montują skrzynie ZF (I zwykłe i automaty).

#58 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 19 maj 2015 - 06:09

ja wolałbym Zetora...w tych pieniadzach bedziesz miał jescze case

#59 Share cucek

cucek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 19 maj 2015 - 07:06

Użytkuję proxime 100plus od 9 miesięcy ma przepracowane 250mth...zacznę od plusów: mocny ciągnik jak na swoje gabaryty,prostota obsługi, rewers mimo iż mechaniczny chodzi bardzo lekko i jest poręczny,silny podnośnik, wygodna obsługa wszystkich elementów(wom, hydraulika, podnośnik),wygodny fotel(sears pneumatyczny) Minusy: spalanie w lekkich pracach w okolicach 7,5 mth(moim zdaniem za duże... w orce 12,5 wiec już źle nie jest), słaby skręt, GŁOŚNO w kabinie, minusem jest też to że nie domówiłem klimy bo przeszklenie jest duże i szybko się nagrzewa ale niestety budżet nie pozwolił :mellow: . Awarii większych nie było...pocił sie lekko na misce olejowej ale klucz pomógł i już jest sucho :) jedyną bolączką jest to że nieraz ciężko wchodzi pierwszy bieg(reszta ok) pomaga gdy najpierw wrzucam 1 a dopiero potem rewers do przodu...plusem jest też to, że udało mi się wyrwać z placu egzemplarz  bez dpf-u...Ciągnik pracuje z pługiem 4x45cm(ziemie lekkie),agregat 3,6m, siewnik 3m, gruber 2,5m, rozsiewcz 1000l, beczka 5500l i transport...wszystko na 32ha...na ten areał moim zdaniem jest wystarcza...o farmtraku się nie wypowiadam bo nie pracowałem na nim ale na pokazach model mazur 110km bardzo mi się podobał z ciężkim zestawem u-siewnym...mam nadzieję, że choć troche pomogłem...pozdro

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zdunio321

zdunio321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 19 maj 2015 - 15:56

a czy ktoś posiada jeszcze Zetora Proxime 100 lub Farmtracka 7100 dt i mógłby podzielić się opinią o nich :) a może polecicie coś innego w podobnej cenie i mocy?