Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrolka oleju

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fendtlsa

fendtlsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 19:58

Kontrolka oleju Witam.Mam problem.Dziś podczas pracy Fendtem 310 zapaliła mi się kontrolka od smarowania.Zapalała się i po chwili gasła.Nigdy wcześniej nic się takiego nie działo.Silniczek ani dymku,ani stuku,ani przecieku nic.Chdzi pięknie.Stan oleju itp. także w porządku.Po jakiś 10min pracy kontrolka przestała się zaświecać i było normalnie,tyle że przy zapalaniu i gaszeniu się nie zapalała,tak jakby po prostu jej nie było.Dodam,że dzien wcześniej ciągnik był dokładnie myty i mogła dostać się gdzieś woda.

Jak myślicie mam wziąść te ostrzeżenie na poważnie,czy może to tylko problem z czujnikiem?Bardzo prosiłbym o szybkie odpowiedzi,bo nie wiem co robić.Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrolka oleju Dzisiaj, 11:30
  •  

#2 Share kimtc

kimtc

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 21:07

Kontrolka oleju Pewnie problem z czujnikiem lub przewodami

#3 Share zyz1o

zyz1o

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 339 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 17:25

Kontrolka oleju u znajomego taka lampka od smarowania tak migala to w srodku jakas tam pompa poszla i trzeba bylo ciagnik rozpolawiac

#4 Share fendtlsa

fendtlsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 19:25

Kontrolka oleju Dodam jeszcze,że zaświecała się ona przy wyższych obrotach silnika i czasami migała.W chwili obecnej w ogóle nie działa i nawet przy odpaleniu i gaszeniu ciągnika się nie zaświeca.Myślę,że może coś nie łączyć,ale nie jestem pewien.Co mi radzicie koledzy?

#5 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 sierpień 2014 - 19:42

Kontrolka oleju Odpiąć kabel z czujnika, wyczyścić styki i zobaczyć czy pomogło. Jak nie to przy lampce zrobić to samo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:19

Kontrolka oleju Włączyć zapłon by zapaliły się kontrolki, z czujnika ciśnienia oleju zdjąć wsuwkę i dotknąć nią czystej nie pomalowanej masy. Jeśli kontrolka się zaświeci czujnik ciśnienia do wymiany.
Jeśli się nie zaświeci sprawdzić żarówkę jak i jej przewód. Sam czujnik na zgaszonym silniku ma mieć przejście miedzy stykiem a masą. To tak na początek.
Dla pewności można sprawdzić ciśnienie manometrem.

#7 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 20:26

Kontrolka oleju sprawdz cisnienie zegarem to bedziesz spokojnie spal

#8 Share fendtlsa

fendtlsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 17:39

Kontrolka oleju A więc zrobiłem tak jak kolega "mtracz" opisał i okazało się,że jednak czujnik jest winny.Teraz tylko pytanie czy uszkodzony czujnik jest w stanie sfałszować ciśnienie?Wydawało mi się,że czujnik albo działa,albo nie działa w ogóle.

#9 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:21

Kontrolka oleju Uszkodzony czujnik ciśnienia może zapalić kontrolkę w momencie kiedy ciśnienie jest prawidłowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share fendtlsa

fendtlsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 marzec 2015 - 19:15

Kontrolka oleju

Kilka dni temu dokonałem wymiany oleju (turdus) i przy okazji wymieniłem czujnik oleju.Czujnik zakupiłem od Ursusa c-360 (gwint taki sam) i było wszystko ok.Dziś podczas pracy na wolnych obrotach zapaliła się kontrolka oleju.Przy około 800obr/min gaśnie.Z ciągniczkiem nic się nie dzieje,zero dymku,nie brakuje mocy,z odmy nie idzie olej,jedynie lekko widać parę,oleju też nie bierze.Zastanawiam się czy w c-360 ciśnienie powinno być takie jak w fendzie.Czytałem w googlach,że może być to wina pompki olejowej.Poradzicie coś?