Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wymiana osłony bębna w kosiarce rotacyjnej Z105/1

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Alpha

Alpha

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:lakiernictwo,diagnostyka komputerowa,wysokoprocentowy sok z gumijagód :-)

Napisany 12 sierpień 2014 - 14:34

Wymiana osłony bębna w kosiarce rotacyjnej Z105/1 Witam.właśnie zakupiłem osłony bębna do kosiarki rotacyjnej,bo stare już skorodowały.zdemontowałem talerz ślizgowy,pierścień dystansowy oraz talerz oporowy.zdjąłem podkładki wraz z simeringami. Teraz borykam się z demontażem piasty talerza ślizgowego.Użyłem ściągacza(ramiona ściągacza oparłem na kołnierzu piasty talerza ślizgowego,a śrubę od ściągacza na wale napędowym. Podczas ściągania wysunęła się część bębna,lecz coś blokuje bo nie da się wysunąć tego bębna całkowicie,więc jaka jest wasza rada. Zdjęcie0028.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wymiana osłony bębna w kosiarce rotacyjnej Z105/1 Dzisiaj, 20:01
  •  

#2 Share Prezes10

Prezes10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 16:14

Wymiana osłony bębna w kosiarce rotacyjnej Z105/1 Najpierw musisz zdjąc te duże łożysko co masz na 2 zdjeciu,wiec musisz to wsunąc spowrotem i załozyc segierek a zdjąc z tago grupszego wałku i wtedy podłóz sobie np. nakładke na klucz i próbuj sciągac:)

#3 Share Alpha

Alpha

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 14 postów
  • Zainteresowania:lakiernictwo,diagnostyka komputerowa,wysokoprocentowy sok z gumijagód :-)

Napisany 12 sierpień 2014 - 19:37

Wymiana osłony bębna w kosiarce rotacyjnej Z105/1 Prezes10 ,teraz tego nie da się wsunąć tak aby założyć segierek,a czy nie dałoby rady zdjąć tego większego łożyska bez wsuwania i zabezpieczenia tego cieńszego wałka segierkiem i czy nic się nie uszkodzi ?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Prezes10

Prezes10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 20:52

Wymiana osłony bębna w kosiarce rotacyjnej Z105/1 jezeli da ci sie podejsc łapką sciągacza pomiedzy talez a obudowe łożyska to baz problemu zdejmiesz tak tylko musisz cos podłozyc pod gwint sciągacza zebu miał o co sie oprzeć, a z małego wałka nie musisz sciągac żeby dostac sie do tej osłony

a segierek z tego wiekszwgo wałka zdjełes i podkłatke która tam siedzi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Alpha

Alpha

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 20:39

Wymiana osłony bębna w kosiarce rotacyjnej Z105/1 Dzięki Prezes10, :rolleyes: .osłony bębna wymienione,a kosiarka gotowa do pracy,tylko ściągacz poszedł w pi*du :D .