Skocz do zawartości

Zdjęcie

powrót na wieś po studiach

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Amorim

Amorim

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 13:26

powrót na wieś po studiach Witam ;)

Rok temu skończyłem studia na kierunku ochrona środowiska wydawał mi się to dobry kierunek po liceum i biol-chemie nie był zbyt trudny a ja byłem średnim uczniem. Tata prowadził gospodarstwo około 15 hektarów plus 10-14 krów. Jednak ja nigdy go nie słuchałem często sie z nim kłóciłem i nie chciałem iść do technikum na rolniczy kierunek tak jak mi radził... Poszedłem do liceum gdzie bardzo się męczyłem ale jakoś je skończyłem i dość dobrze zdałem maturę nie wystarczyło na weterynarie czy biotechnologie nie mówiąc o medycynie wiec wybrałem popularną ochronę środowiska. Studia przeszedłem bez większych problemów a ojciec który ma już 66 lat nie mógł sobie poradzić i gospodarstwo pod*padło. Teraz ja nie mam pracy i perspektyw (ponieważ ludzi po ochronie środowiska jest w brut) ani nie mogę przejąć gospodarstwa i starać się o premie młody rolnik... macie jakieś rady co w tej sytuacji robić ? spotkaliście się z takimi przypadkami gdzie ludzie po studiach wracali na wieś nie z wyboru a z przymusu ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
powrót na wieś po studiach Dzisiaj, 00:56
  •  

#2 Share Tyrion102

Tyrion102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 13:49

powrót na wieś po studiach Muszę sprawdzić w słowniku co to jest ten brut :D Mam taką szczerą nadzieję, że to był celowy zabieg :P Jakoś sobie nie wyobrażam pracy na gospodarstwie z musu...

#3 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 12 sierpień 2014 - 14:14

powrót na wieś po studiach Zrób jakieś studium rolnicze takie dwuletnie. A premie na młodego rolnika to musisz sprawdzić w ARiMR jakie warunki musisz spełnić. Bo o ile się nie mylę to od otrzymania premii masz 3 lata na to by uzupełnić wykształcenie rolnicze.
Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

#4 Share matava

matava

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 488 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 20:12

powrót na wieś po studiach Od lutego na magistra na zootechnikę, rolnictwo czy co tam jeszcze innego jakaś ciekawa praktyka i masz wykształcenie, kontakty i perspektywę ciekawej pracy, ale nie ma miejsca na przeciętność. Co do gospodarstwa. Produkcję roślinną ogarniesz bez problemu nawet z odległości, w produkcję zwierzęcą może bawić się twój ojciec, jeśli ma ochotę i przynosi to jakiekolwiek dochody, jeśli nie, to nara.
Ale misi ci się chcieć, nie ma miejsca na ślizganie się, z musu to zostaniesz starym dziadem. :lol:

#5 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 21:29

powrót na wieś po studiach nie masz pracy po studiach bo nie odbywałeś praktyk za które nie płacą lub lub masz marne grosze wtedy byś miał jakieś doświadczenie
nie możesz pracować z przymusu bo będziesz się męczył to musi być twoja pasja.
najlepiej jak byś znalazł pracę nie związaną w zawodem (większość studentów nie pracuje w kierunku swoich studiów) a ziemię obsiać zbożem możesz ewentualnie spróbować z produkcją roślinną może to cię zainteresuje i się w ciągniesz w temat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 16 sierpień 2014 - 12:48

cinek1808 g*** prawda, że 'nie ma pracy bo..." akurat nasze roczniki dały sie złąpać na "idźcie na studia, potrzeba inżynierów" i teraz "każdy jest inżynierem"...wiem że jest cieżko, na 15 ha to nie bardzo poszalejesz, raczej widze to jako poboczne zajęcie, a pierwszoplanowe coś z Twojej branży , chyba ze Cie nie kreci OŚ... WIEKSZOŚC o studiach jest Wkur*** na sytuacje w kraju...w tym czym co nazywają Polska, ucz sie języków :] ... a tak serio? ucz sie jezyków...

>>>>>> 

#7 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 19:35

powrót na wieś po studiach tu się zdziwisz w polsce można znaleźć prace tylko za jakie pieniądze po drugie jak czytasz ogłoszenia to co wymagane doświadczenie ja jak go masz zdobyć jedynie jako praktykant i najlepiej te praktyki na studiach odbyć

#8 Share Petryk

Petryk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego, Inseminacja, Weterynaria, Festiwale muzyczne, Sport, Turystyka, Fotografia

Napisany 19 sierpień 2014 - 22:54

powrót na wieś po studiach Też skończyłem OŚ i to na SGGW, ale z roku na rok trwania tych studiów utwierdzałem się w tym, że to nie to co chcę w życiu robić (chociaż studia ciekawe), z tego tytułu na ostatnim roku równolegle zacząłem zaocznie naukę w szkole policealnej jako technik weterynarii, obecnie będę zaczynać tam drugi rok i pisać egzaminy kwalifikacyjne - kierunek polecam - jak wszystko pójdzie po mojej myśli wykształcenie rolnicze będzie w kieszeni w przyszłym roku w czerwcu - swoją drogą ochrona środowiska mogłaby zostać podciągnięta pod nauki rolnicze bo i jest tam dużo o zwierzętach i roślinach, a i o samym rolnictwie (bynajmniej na SGGW) - i wówczas powoli wdrażam się w asystowanie, a z czasem pewnie przejęcie gospodarstwa, cel główny hodowla krów mlecznych. Generalnie nie wyobrażam sobie jednak robić w życiu czegoś z konieczności, jeśli Cię to zupełnie nie kręci to chyba warto szukać alternatyw ;)

#9 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 10 październik 2014 - 20:20

Jak znasz jezyk to szukaj pracy/stazy za granica.. Na zachodzie jest sporo firm/instytucji zajmujacych sie OS. Szkoda tych paru lat nauki na prace w przy krowach na 15 hektarach. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share karolwie

karolwie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 listopad 2014 - 10:33

Jeśli zrobiłeś licencjat z tej ochrony środowiska, to spokojnie możesz jeszcze próbować robić zaocznie magistra z rolnictwa. Po ochronie powinni Cię dopuścić. Bo masz inżyniera z tej ochrony, tak?