Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mtz opony

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 13:39

Mtz opony Jakie uszkodzenie by to nie było poważnie zastanawiał bym się nad sensem kupowania takiej opony.
Facet syfa się pozbędzie za pieniądze a tobie guma rozleci się za pól roku czy choć by za dwa lata to i tak szybko w porównaniu z nową. Zostaniesz bez opony i pieniędzy.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mtz opony Dzisiaj, 00:59
  •  

#22 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 17:10

Mtz opony bok opoy pracuje, wiec wiadomo ze zadna lata nie wytrzyma szczegolnie przy oponach tylnych, gdzie sa dosc duze obciazenia

Polska B

#23 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 19:07

Mtz opony A czoło nie? Nie dość że leży dość duży kawałek plackiem na ziemi, wozi się na podnośniku maszyny które to potęgują, pracuje się maszynami które wywierają nacisk na tylne koła i to celowo nie trzeba mówić czemu.
Ryzyko otworzenia się łatanej nawet w najlepszy sposób dziury w oponie która tak mocno się odkształca praktycznie w każdym miejscu jest wielkie.
Stań kiedy koło ciągnika co ma np. pełny siewnik gdy przejeżdża bruzdę, lub agregat czy inna ciężka maszynę. Pusty przy przejeździe przez krawężnik. Pracuje każdy jeden kawałek opony który ma styczność w tym momencie z gruntem.

Edytowany przez seweryn20, 19 sierpień 2014 - 19:09.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 11:05

Mtz opony A ja miałem okazję porównać w pracy dwa takie same ciągniki na oponach radialnych i diagonalnych. Ten sam rozmiar opon. Radialne mnej się "zagłębiają" w zaoranej glebie, ale różnica nie jest jakaś kolosalna. Z agregatem w jednym i drugim przypadku trzeba było smigać 2x aby zagęścić glebę, po diagonalnych było po prostu bardziej widać slady kół, po radialnych mniej.
Może to być uciążliwe, jeśli ciągnika używamy w uprawie międzyrzędowej, bo diagonalne będą ugniatać międzyrzędzia (bardziej), a z kolei radialne ciężej zmieścić w redlinach. Coś za coś.
Przy siewie, na zagęszczonej i uprawionej glebie wizualnie już nie było różnicy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share STARYROLNIK66

STARYROLNIK66

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 listopad 2016 - 01:37

Mtz opony

A czoło nie? Nie dość że leży dość duży kawałek plackiem na ziemi, wozi się na podnośniku maszyny które to potęgują, pracuje się maszynami które wywierają nacisk na tylne koła i to celowo nie trzeba mówić czemu.
Ryzyko otworzenia się łatanej nawet w najlepszy sposób dziury w oponie która tak mocno się odkształca praktycznie w każdym miejscu jest wielkie.
Stań kiedy koło ciągnika co ma np. pełny siewnik gdy przejeżdża bruzdę, lub agregat czy inna ciężka maszynę. Pusty przy przejeździe przez krawężnik. Pracuje każdy jeden kawałek opony który ma styczność w tym momencie z gruntem.

SWIĘTA RACJA ,złapłem kiedyś 'dziurke' w ciężarowym-na przodzie,zawiozłem koło do wulkanizacji-zreperowali profesjonalnie,na gorąco(kilka godzin)wybuliłem sporą kasę......a przy następnym kursie opona poprostu wybuchła.Na szczęście wracałem już na pusto .Tak więc wnioski nasuwają się same..