Dydek

T-25 Układ Paliwowy

Polecane posty

Dydek    0

Witajcie, jestem nowym użytkownikiem forum, niejednokrotnie już słyszałem o tej stronie, lecz rejestrację odłożyłem dopiero na ten moment. Przed utworzeniem tego tematu przejrzałem posty w których mniej więcej poruszany jest problem z którym się już niejednokrotnie natknąłem, zauważyłem że użytkownicy spotykali się z podobnym problemem, lecz rozwiązanie nadal nie zostało odnalezione. Do rzeczy, posiadam ciągnik T-25, 270 mth od remontu kapitalnego, wszystko jest w porządku poza układem paliwowym który nadmiernie ' zapowietrza się ' zdarza się to bardzo często, zawsze wychodzę z takiego założenia iż rurka paliwa zanurzona w baku uległa zapchaniu i paliwo nie dostaje się dalej, lecz z rurką jest wszystko w porządku, wymieniłem filtr odstojnika, filtry paliwa, zmieniłem większość podkładek miedzianych w układzie, wymieniłem olej w pompie paliwa, po wymianie oleju problem znikł, lecz po kilkudniowym postoju problem znów się pojawił. Nie jestem już w stanie odnaleźć winowajcy tego zamieszania..... Pompa została zmieniona lekko ponad 150 mth temu, zauważyłem że do oleju którym jest smarowana dostaje się paliwo, mieszając się powoduje często takie ' zapowietrzanie się ' więc co 30 mth zmieniam olej na nowy. Moim ostatnim podejrzanym jest ropa, jest ona pochodzenia..... ' lewego ' 4.60 za litr, upuściłem 2 L ze zbiornika do przezroczystej butelki, po kilkugodzinnym odstaniu się zauważyłem prawdopodobnie niewielkie ilości wody na dnie, może to jest przyczyną ? Opróżniłem cały zbiornik, ręczną pompką przepompowałem cały układ do czysta. Dodam jeszcze że ciągnik odpala znakomicie, nie ma żadnych problemów, wciskając gaz do oporu wkręca się do mniej więcej połowy obrotów i zatrzymuje się, tym samym kichając, gdy zaczynam pompować pompką ręczną obroty od razu ulegają zmianie i są maksymalne. Czekam na jakieś pomysły z waszej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alpha    0

hmm.trudno powiedzieć co dolega twojemu ciągnikowi,u mnie władek 10 lat temu był też zasilany ON różnego pochodzenia,to pompa po roku powiedziała dość,teraz biorę paliwo ze sprawdzonego CPN-u i jest OK. Być może paliwo, które kupujesz jest rzadsze od normalnego ON i dlatego przedostaje się do pompy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydek    0

Witajcie, na spokojnie zweryfikowałem inne przyczyny usterki, postanowiłem wymontować cały układ paliwowy, znajomy też miał problem z T-25 okazało się że w jednej z rurek paliwowych znajdowała się szczypawka, nie wiem jakim cudem znalazła się tam ona, ale i ja już przeczyściłem wszystkie przewody, mam nowe podkładki miedziane większość 14 ale są i 10 oraz pare 16, z tymi 16 to mam problem bo idą one pod dwie śruby pompki zasilającej, w środku nich są ' filterki ' wraz ze sprężynkami, średnica wewnętrzna podkładek czyli 16 zgadza się, natomiast zewnętrzna jest chyba za duża i nie do końca idealnie to do siebie pasuje, ale zobaczymy, może nie będzie przeciekało. Do rzeczy, moje pytanie dotyczy odpowietrzenia układu paliwowego, czytałem różne wypowiedzi dotyczące odpowietrzenia, lecz niewiadomo która jest najardziej treściwa i trafna. Najpierw odpowietrzyć pompę, zakręcić śrubę odpowietrzającą gdy nie będzie powietrza i oczekiwać paliwa na końcówkach wtrysków ? Czy jaką przyjąć kolejność ? Bo jestem trochę zdezorientowany w tej kwestii..... Liczę na waszą pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Popuść rurkę od nadmiaru paliwa na filtrach ta co idzie do wtrysków i pompuj pompką do momentu pojawienia się paliwa bez powietrza i dokręć następnie popuść rurkę z tyłu pompy tą pierwszą od góry i przepompuj żeby wyszło powietrze no i możesz popuścić na wtryska rurki zasilające pełny gaz i obróć rozrusznikiem do momentu pojawienia się paliwa dokręć i odpalaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydek    0

Złożyłem dzisiaj cały układ, zalałem bak 40 L ON i w żaden sposób nie mogę pompką ręczną odpowietrzyć układu, paliwo z baku pomimo milionów ruchów pompką ręczną nie rusza się z miejsca, widzę to po przewodzie zbiornik-odstojnik jest on ciągle pusty. Jutro przy użyciu drugiego ciągnika będę uruchamiał sposobem na 'zaciąg' może to odpowietrzy układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hacki    0

zalej odstojnik i filtry paliwem np. strzykawką i zaciągnie

Edytowano przez hacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydek    0

Ale to było dla mnie oczywiste że trzeba zalać, zostały zalane po sam brzeg i założone.

 

Przypomniało mi się że przy zakładaniu pompki ręcznej do pomki zasilania ( śruba 14 klucz 19 ) przy końcowym momencie dokręcania śruby coś tak jakby ' strzeliło ' dalej już nie kręciłem, może śruba pękła ? I pobiera powietrze ?

 

Ewentulnie może jest coś nie w porządku z zaworem pompy wtryskowej ? Nie wiem czy objawy które przedstawiłem zgadzałyby się z awarią tego zaworu.

Edytowano przez Dydek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydek    0

Opanowałem awarię, natomiast teraz mam dziwną kwestię przy uruchamianiu zimnego silnika, najpierw miałem problem z uruchomieniem silnika, pomimo długotrwałego kręcenia rozrusznikiem nie było żadnej reakcji ( brak spalin z kominu ) lecz była to kwestia niewielkiej ilości paliwa (11 L) natomiast teraz silnik odpala od razu lecz po kilkunastu sekundach pracy obroty samoczynnie maleją i silnik gaśnie albo prawie gaśnie, po kilkunastu sekundach w pełni otwartej przepustnicy silnik zaczyna wkręcać się na maksymalne obroty i jest już w porządku. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, może ktoś z was spotkał się z takim problemem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr95    0

witam  mam taki mały problem z paliwem.Mam  zasilanie paliwa z baku od góry gdy wymieniałem  pompę wtryskowa to wymieniłem tez sitko odstojnika i co mnie zdziwiło ze  całym czasem leciało paliwo z rurki która przychodzi od baku do odstojnika a tak nie powinno być gdy traktor nie pracuje.
nie przeszkadzało  by mi to gdyby nie wyciskało by  paliwa na pompce zasilającej miedzy podkładkami miedzianymi na holenderce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zyzio
      Witam
      Może ktoś mi powie ( zdjęcia , schemat ) jak założyć sprężarke do ciągnika ZETOR 8011 ( to samo co C-385 ) jakie części potrzeba i z jakimi kosztami trzeba się liczyć.
    • Przez wojtek8045
      Mam pytanko czy wymieniał ktoś kiedyś widełki w wałku kierowniczym przy kolumnie?? mam tam już okropnie to wyrobione i nie wiem czy można wymienić same te widełki przy kolumnie czy trzeba kolumne wyciągać?? bo reszte widełek i krzyżaków można bez problemu rozebrać ale z tym to nie wiem
       

    • Przez Rado9990
      Witam,ostatnio w moim Bizonie spusciłem paliwo ze zbiornika żeby go wyczyscic,wymieniłem filtry paliwowe,wyczysciłem seperator wody,wszedzie pozakładałem nowe uszczelki i dokładnie i czysto wszystko zrobiłem,do zbiornika wlałem około 100 litrów paliwa i zaczołem go odpowietrzac według instrukcji obsługi,wszystko zrobiłem jak nalezy i nie chce podawac paliwa ze zbiornika do seperatora wody..pompka zasilajaca wydaje mi sie sprawna..sprawdzałem rurki paliwowe i sa drozne i dobre,jesli ktos miał taka sytuacje bardzo prosze o pomoc bo juz nie mam pojecja co to może byc...
    • Przez 650elx
      witam,mam do was pytanie jaki wielki jest orbitrol w kombajnie vistula,jeśli wogóle tam jest,oraz jaki duży jest przy niej siłownik od skrętu.
    • Przez 650elx
      Witam,mam do was pytanie czy układ kierowniczy w ciągniku fortschritt jest na drążku czy na orbitrolu lub innym układzie.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj