Skocz do zawartości

Zdjęcie

Budowa rokosana dwuwirnikowego.

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 21:02

Budowa rokosana dwuwirnikowego. Jeżeli ktoś posiada taki rokosan (Ditta seria) to proszę podać jakie jest przełożenie poszczególnych przekładni lub całkowite.Chcę coś takiego zrobić bo nowy kosztuje 9 300 zł brutto,to dla mnie dużo a roboty na niego mało.
A może ktoś z kolegów robił podobną maszynę i coś opowie o konstrukcji i efektach w pracy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Budowa rokosana dwuwirnikowego. Dzisiaj, 13:10
  •  

#2 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 06:35

Budowa rokosana dwuwirnikowego. Całkowite wynosi 1-4, 1-3,5, wałek na 540 i obroty rotorów 1800-2000 obr/min.

#3 Share marian7k

marian7k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 13 sierpień 2014 - 15:05

Budowa rokosana dwuwirnikowego. Serdeczne dzięki za odpowiedz,duże te obroty ale tak mi się wydawało.Końcówka noża przy tych obrotach będzie miała podobną szybkość liniową jak w jednowirnikowym 180 cm przy przełożeniu 1:1,8.

Edytowany przez marian7k, 13 sierpień 2014 - 15:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Karolq00

Karolq00

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:25

Budowa rokosana dwuwirnikowego. Wiosną budowałem rozdrabniacz tylko że jednowirnikowy. Pracy trochę było. Dużo materiałów z odzysku. Przekładnia pochodzi z jakiejś sieczkarni, jest dość masywna i najważniejsze że posiada sprzęgło tarczowe. Jeśli interesują Cię zdjęcia i więcej info zapraszam na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 26 sierpień 2014 - 20:47

Budowa rokosana dwuwirnikowego. http://www.agrofoto....70551-kosiarka/ ja zrobiłem taką napęd na pasek, szerokość 2,25m dwa wirniki. do trawy super, do gałązek po cięciu letnim też ale do gałęzi się nie nada.

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!