Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mam problem

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3044 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 18:20

Mam problem Pokaż mi zapis który tego zabrania.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Mam problem Dzisiaj, 10:04
  •  

#22 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 19:31

Mam problem Ale tu nie chodzi o to ze to jest niedozwolone.. Bo nie jest. Chodzi o to ze jest to do wysledzenia. Niektórzy zapominają z jaką biurokracja mają do czynienia i jak dużo informacji o swoim majątku udzielają np arimr'owi przy okazji np dopłat.

Swoją drogą zastanawia mnie jedna rzecz. Jak nasze państwo zamierza wytłumaczyć przed KE że mimo setek milionów (a może już miliardow) plnow wydanych na programy zmiany struktury rolnej Polski tak naprawdę nic się w niej nie zmienia? Jakie będą tego konsekwencje i kto je poniesie?

Edytowany przez ziomster, 17 sierpień 2014 - 19:37.

#23 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:06

Mam problem No to juz dawno ustaliliśmy, że powstały. Teraz czekam na koknkrety, że jest to sprzeczne czyli rozporzedzenie, dyrektywy UE albo dowody, że gospodarstwa powstały w celu wyłudzenia pieniędzy.

Nie rozumiesz @ziomster, że tego nie da się łatwo udowodnić? Bo cały czas pytam się o konkrety skoro to takie łatwe a piszesz, że agencja to wyśledzi. Ale jak udowodni, że podział jest w celu wyłudzenia pieniędzy?

Edytowany przez Krassus, 17 sierpień 2014 - 20:10.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kara grupowa zobacz »

•  

#24 Share kris82

kris82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:07

Mam problem Mylicie sprawy jeśli chodzi o sprawę wcześniejszej renty rolniczej to trzeba przekazać całe gospodarstwo i współmałżonek nie może prowadzić gospodarstwa a jeśli przekazanie dotyczy np. żeby ubiegać się o premie dla młodego rolnika to można przekazać tylko tyle hektarów ile potrzeba do otrzymania premii.

#25 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3044 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 21:00

Mam problem

No to juz dawno ustaliliśmy, że powstały. Teraz czekam na koknkrety, że jest to sprzeczne czyli rozporzedzenie, dyrektywy UE albo dowody, że gospodarstwa powstały w celu wyłudzenia pieniędzy.

Nie rozumiesz @ziomster, że tego nie da się łatwo udowodnić? Bo cały czas pytam się o konkrety skoro to takie łatwe a piszesz, że agencja to wyśledzi. Ale jak udowodni, że podział jest w celu wyłudzenia pieniędzy?

Nie ma takiego zapisu że nie można gospodarstwa podzielić. A co nie jest zabronione to jest dozwolone.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#26 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 21:39

Mam problem

No to juz dawno ustaliliśmy, że powstały. Teraz czekam na koknkrety, że jest to sprzeczne czyli rozporzedzenie, dyrektywy UE albo dowody, że gospodarstwa powstały w celu wyłudzenia pieniędzy.

please...czytaj ze zrozumieniem

Ja nigdzie nie twierdze że jest to sprzeczne z czymkolwiek. Tak jak napisał @paktofonikas1987 nie jest to nigdzie zabronione więc ludzie tak robią - ja tylko twierdze że gdyby takie rozporządzenie powstało to jest jak najbardziej do wyśledzenia kto robi takie ruchy.

rozumiesz teraz co chciałem powiedzieć czy mam to narysować?

#27 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 22:17

Mam problem Nie rozumiem, bo dalej nie napisaleś jak to udowodnisz podział gospodarstwa w celu wyłudzenia dopłat nawet z takim rozporządzeniem.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#28 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 22:42

Mam problem jeśli chodzi o dopłaty (JPO) to samo dzielenie gospodarstwa nie jest żadnym "wyłudzeniem" - dopłat będzie tyle samo (pieniądze będą szły na dwa różne konta i tyle)

aby udowodnić podział gospodarstwa wystarczy sprawdzić od kogo pochodzą działki które zgłasza "nowy" rolnik do dopłat. Przepisywanie dziecku części gospodarstwa jest sztucznym podziałem który ma na celu "wyłudzenie" np dofinansowania MR.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 23:26

Mam problem Wiesz, że sie powtarzasz? Sam podzial gospodarstwa nie świadczy o tym bo żyjemy w wolnym kraju i każdy może zostać rolnikiem, nawet syn rolnika i tak samo skorzystać z PROW. Więc ten argument w agencji przepadnie chyba, że podasz jeszcze jakieś świadczące o wyłudzeniu pieniędzy.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#30 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3044 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 06:41

Mam problem To co ojciec nie może dąć pół gospodarstwa synowi, a resztę zostawić na posag dla córki? Jego ziemi i robi co zechce.

sprzedam

#31 Share ziomster

ziomster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 07:25

Mam problem no niestety - widzę że wam tego nie wytłumacze:(

tak, żyjemy w wolnym kraju i możemy robić co chcemy. tak, ojciec może podzielić gosp nawet na troje dzieci i każdy z nich może dostać MR. Taki mamy stan prawny i wszystko to jest dozwolone i nikt z tego powodu nie poniesie konsekwencji.

jesli jednak to by się zmieniło i poważnie brano by plan poprawy konkurencyjnosci polskiego rolnictwa to np ARiMR ma wystarczającą ilość informacji do tego aby sztuczne podziały tropić.

SKOŃCZYŁEM TEN TEMAT

@paktofonikas1987 jesli takiemu ojcu zależy na pomyslności i dalszym rozwoju gospodarstwa to przekaże je w jedne ręce;)

#32 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3044 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 17:54

Mam problem Jest jak jest a co by było gdyby to ...

Szkoda klawiatury na gdybanie.

sprzedam

#33 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 20:09

Mam problem I po co podziały tropić? Będę chciał to gospodarstwo podzielę między całą rodzinę i agencji nic do tego. Agencja może zachęcać do koncetracji rolnictwa ale nigdy zakazywać podziału gospodarstw. Pomyśl, dlaczego UE nie wprowadziła tego w postaci rozporządzenia, tylko zrobiła to w formie ogólnych wytycznych? I agencja nic nie może. Podział gospodarstwa nie oznacza wyłudzenia pieniędzy bo pierwszy z brzegu sąd odrzuci taki argument.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#34 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2741 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 sierpień 2014 - 06:50

Mam problem Ludzie nie można dzielić gospodarstwa na nowych zasadach, zeby dostać premie i tyle spory są nie potrzebne - a jak by co do udajcie sie do agencji która to potwierdzi to co mówie ,
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 08:13

Mam problem Konkretne dowody czyli artykuł ustawy poprosze ze nie można dzielić. Inaczej są to puste słowa.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA