Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 307 ustawianie

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 21:08

MF 307 ustawianie Witam wszystkich mam problem z moim kombajnem mf 307 kupionym na jesien ubieglego roku. Z racji tego iz sa to moje pierwsze zniwa na kombajnie mam problem z jego ustawieniem poniewaz jak albo slomy troche idzie do zbiornika albo troche ziarna zostawia za soba. druga sprawa to podczas koszenie przenzyta obroty mlucarni mialem ok 890 a teraz podczas koszenia owsa obroty mam tylko na okolo 790 czym to moze byc spowodowane ze obroty same spadly?prosze o pomoc

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 307 ustawianie Dzisiaj, 01:04
  •  

#2 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 21:34

MF 307 ustawianie co do ustawiania to sam jestem ( uczniem) tutaj musisz dobrze ustawiac dobrzeszczeline no i Wiatr ale co do obrotow tomilem to samo itutaj winny pas ombajn pewnistal ju dluszy czas i wyslizgany pas moze byc popekany ja mialem tak w 530L kosilm zyto a do przenicy juz obroty calkiem spadly i mam pas do wmiany

#3 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 07:23

MF 307 ustawianie a gdzie w tym kombajnie jest wskaznik jaka jest szczelina?

#4 Share robert11054

robert11054

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 06:57

MF 307 ustawianie Wskażnika nie ma tylko sam mozesz sobie sprawdzic. Po jednej i po drugiej stronie kombajnu masz takie małe okieneczka. Najpierw musisz przesunać taką okrągłą małą blaszkę. I tam będziesz widział jaka jest szczelina między młocarnią a klepiskiem.

Te okienka są na wysokości młocarni

#5 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 20:34

MF 307 ustawianie mam nastepne pytanie do posiadaczy tych kombajnow otoz jak mam podwyzszyc obroty mlucarni poniewaz mam tylko okolo 700 i przy przenicy troche ciezko ma a na poczatku sezonu mial jeszcze 900 dodam tylko ze raczka od obrotow jest do konca przykrecona a pbroty nadal na 700. I takze pas jest jeszcze dobry bo w ubieglym sezonie byl wymieniany.

#6 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 20 sierpień 2014 - 22:09

MF 307 ustawianie jak masz do konca podkrecone i obroty tylko na 700 to raczej stawialbym na pas ( jesli kola sa w porzadku) to nic ze byl w tamtym zezonie wymieniany teraz pasy sa takiej jakosci ze szok ( lga zazy owy i awet ezonuieprobil takie jakoci bylpas) raczej mysle ze wina pasa sprawdz szerokosc pasa ( mialem tak z gornym pasem jezdnym w tamtym roku zalozony nowy i az szok mnie zlapal zamiast 4.5 mial 4 wiec orginal od goscia nie nowy ale jak nowy, zalozylem przezniwowalem sprawdzilem pas dalej okj a Jaki pas zalozyles bo mowia ze zolty najslabszy najlepsze czerwone a ponoc sa jeszcze zielone

sprawdz jeszcze jak gleboko siedzi pas w kolach tam bedzie widac tez po wytarciu kola

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 21:59

MF 307 ustawianie a wiec szerokosc pasa to 4.5 a siedzi w tych kolach tak na glebokosci okolo 2 cm.

#8 Share robert11054

robert11054

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 12:47

MF 307 ustawianie Mateo masz to samo co ja
Ten pas da się naciągnąć tylko ręcznie.
ja też nie mogę podkręcic rączką tylko naciągam go brechą.
cos jest zapieczone i niechce iść.
zobacz czy ci się kęci za kołem wariatora taka blacha okrągła. Tam jeszcze powinno sie smarować tzn wlewać olej.
u mnie to jak luzuję pasek to się kręci ale później już nie mogę naciągnąć.
Za niedługo będe rozbierał i zobacze co tam jest nie tak.

#9 Share eugene

eugene

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 21:54

MF 307 ustawianie Mateo Robert dobrze mowi bo 4.5 cem past to ok i jak 2 cm na glebokosc to jednak powinien miec wiecej tych obrotow ale to jak mowi Robert trzeba indywidualnie tam pozagladac

#10 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:54

MF 307 ustawianie

panowie odsiewam temat poniewaz mam problem z ustawieniem go a dokladnie chodzi mi oto ze obroty mlucarni mam ok.910-920 szczelina na klepisku prawie do konca i lamie mi ziarno a jak popuszcze klepisko to ziarno zostaje w klosie co moze byc przyczyna?? prosze o pomoc

#11 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 27 lipiec 2016 - 20:59

MF 307 ustawianie

Zmniejsz lekko obroty i wtedy zobacz

W jakim stanie masz cepy?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share mateo105

mateo105

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 27 lipiec 2016 - 22:15

MF 307 ustawianie

obroty zmniejszalem lecz niewiele to dolo. a stan cepow jest dobry. a czy moze to byc wina tego ze za nisko kosze lub za wolno jezdze??