mateo105

MF 307 ustawianie

Polecane posty

mateo105    24

Witam wszystkich mam problem z moim kombajnem mf 307 kupionym na jesien ubieglego roku. Z racji tego iz sa to moje pierwsze zniwa na kombajnie mam problem z jego ustawieniem poniewaz jak albo slomy troche idzie do zbiornika albo troche ziarna zostawia za soba. druga sprawa to podczas koszenie przenzyta obroty mlucarni mialem ok 890 a teraz podczas koszenia owsa obroty mam tylko na okolo 790 czym to moze byc spowodowane ze obroty same spadly?prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugene    0

co do ustawiania to sam jestem ( uczniem) tutaj musisz dobrze ustawiac dobrzeszczeline no i Wiatr ale co do obrotow tomilem to samo itutaj winny pas ombajn pewnistal ju dluszy czas i wyslizgany pas moze byc popekany ja mialem tak w 530L kosilm zyto a do przenicy juz obroty calkiem spadly i mam pas do wmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Wskażnika nie ma tylko sam mozesz sobie sprawdzic. Po jednej i po drugiej stronie kombajnu masz takie małe okieneczka. Najpierw musisz przesunać taką okrągłą małą blaszkę. I tam będziesz widział jaka jest szczelina między młocarnią a klepiskiem.

 

Te okienka są na wysokości młocarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

mam nastepne pytanie do posiadaczy tych kombajnow otoz jak mam podwyzszyc obroty mlucarni poniewaz mam tylko okolo 700 i przy przenicy troche ciezko ma a na poczatku sezonu mial jeszcze 900 dodam tylko ze raczka od obrotow jest do konca przykrecona a pbroty nadal na 700. I takze pas jest jeszcze dobry bo w ubieglym sezonie byl wymieniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugene    0

jak masz do konca podkrecone i obroty tylko na 700 to raczej stawialbym na pas ( jesli kola sa w porzadku) to nic ze byl w tamtym zezonie wymieniany teraz pasy sa takiej jakosci ze szok ( lga zazy owy i awet ezonuieprobil takie jakoci bylpas) raczej mysle ze wina pasa sprawdz szerokosc pasa ( mialem tak z gornym pasem jezdnym w tamtym roku zalozony nowy i az szok mnie zlapal zamiast 4.5 mial 4 wiec orginal od goscia nie nowy ale jak nowy, zalozylem przezniwowalem sprawdzilem pas dalej okj a Jaki pas zalozyles bo mowia ze zolty najslabszy najlepsze czerwone a ponoc sa jeszcze zielone

 

sprawdz jeszcze jak gleboko siedzi pas w kolach tam bedzie widac tez po wytarciu kola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert11054    7

Mateo masz to samo co ja

Ten pas da się naciągnąć tylko ręcznie.

ja też nie mogę podkręcic rączką tylko naciągam go brechą.

cos jest zapieczone i niechce iść.

zobacz czy ci się kęci za kołem wariatora taka blacha okrągła. Tam jeszcze powinno sie smarować tzn wlewać olej.

u mnie to jak luzuję pasek to się kręci ale później już nie mogę naciągnąć.

Za niedługo będe rozbierał i zobacze co tam jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eugene    0

Mateo Robert dobrze mowi bo 4.5 cem past to ok i jak 2 cm na glebokosc to jednak powinien miec wiecej tych obrotow ale to jak mowi Robert trzeba indywidualnie tam pozagladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

panowie odsiewam temat poniewaz mam problem z ustawieniem go a dokladnie chodzi mi oto ze obroty mlucarni mam ok.910-920 szczelina na klepisku prawie do konca i lamie mi ziarno a jak popuszcze klepisko to ziarno zostaje w klosie co moze byc przyczyna?? prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24

obroty zmniejszalem lecz niewiele to dolo. a stan cepow jest dobry. a czy moze to byc wina tego ze za nisko kosze lub za wolno jezdze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Ostatnio się nudziłem i zacząłem kombinować z ustawieniami zegarka itp. Po pewnym czasie załapałem jak to zrobić. Do menu ustawień wchodzimy: naduś środkowy przycisk przy wyświetlaczu i go trzymać równocześnie przekręcając kluczyk w stacyjce w lewą stronę. Pojawi sie na wyświetlaczu cyferka. Jest ich 6, kolejno od 1 do 6, pod każdą z nich przypisana jest jedna funkacja. Aby wybrać jedną z funkcji (cyferek) naduszamy środkowy i prawy przycisk przy wyświetlaczu równocześnie i czekamy 2 sec. Po czym zmieniamy ustawienia środkowym lub prawym przyciskiem w zależności co i jak chcemy ustawić. Aby wrócić do menu przytrzymujemy również środkowy i prawy przycisk równocześnie. Co prawda podałem tylko jak dostać sie do 6 opcji, a Bodajże jest ich 12 tylko zapomniałem jak to zrobić dodatkowo trzeba coś z przyciskami pokombinować.
      Nieraz ciężko nadusić 2 przyciski równocześnie bo nie łączą albo jeden wdusisz ułamek sekundy później.
      Napisałem to tutaj bo wiem że duże grono użytkowników tych ciągników nie wie jak to zrobić.
    • Przez malkolm
      Witam.
      Posiadam pług jak w temacie.
      Gdy go kupiłem był ustawiony na orkę około 30 cm na korpus, przy korpusach rozsunąłem na maxa.
      I teraz moje pytanie czy jeszcze coś muszę przestawiać??
      Przód pługa wygląda tak jak w tym

       
      lub tym, lecz ten nie ma regulowanej szerokości orki.

       
       
      Czy na tych śrubach przestawia się tylko pierwszą skibę, czy można wziąć to przykręcić na ukos aby pługa tak nie ściągało.
      Pług przy wolnych ramionach idzie ładnie i prosto nić nie ściąga , ale zostaje już niewiele miejsca z boku.
    • Przez BenT
      Witam. Liczył bym na pomoc w sprawie ustawienia zaworów w ciągniki renault 155.54. Interesuje mnie jak to zrobić krok po kroku oraz jaki musi wynosić luz na zaworach.
    • Przez drajwer12
      Witam . Chodzi mi o ustawienie docisku w case 845 xl nabiłem tarcze nową okładziną przetoczyłem docisk koło zamachowe i che to teraz ustawić żeby potem tylko wyregulować na linkach . Jak ktoś się orientuje jak to proszę  o odpowiedz
    • Przez Natka92
      witam,
      Może Koledzy i Koleżanki z forum mogą mi pomóc w ustaleniu ile może kosztować ładowanie na owijarkę i odstawienie owiniętej beli ciągnikiem z turem/ładowaczem przednim? zależałoby mi na cenie za 1 bele można wziąć? np 3zł/za bele?
      Godzinowo nie zawsze mogę się rozliczyć bo na luzie jest robione i z przerwami więc trudno zliczyć ile czasu było robione.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj