Skocz do zawartości

Zdjęcie

mocowanie dla byków

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dexter00

dexter00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 200 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 18:43

mocowanie dla byków Witak. koledzy mam taki problem posiadam stanowiska dla byków gdzie łańcuch idzie pionowo i na nim mocuje sie homonto problem polega na mocowaniu łąncucha do posadzki. ciągle wyrywa mi sie kołek z oczkiem. próbowałem juz wszystkiego nawet 16 grube dawałem i ciagle mi byk wyrywa. macie moze jakies posoby zeby to zamocowac albo moze inaczej mocować łancuch? pozd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mocowanie dla byków Dzisiaj, 09:23
  •  

#2 Share ursus-5314

ursus-5314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 19:08

mocowanie dla byków Ja u siebie mam rurę puszczoną poziomo przy posadzce, przymocowaną do rur od stanowisk. Do rury mam przyspawane oczka z drutu 8 w których umocowane są pionowo łańcuchy :) przedtem też miałem mocowania jak u Cienie, ale tak samo zawodziły, te mocowanie jest o mnie już kilka ładnych lat i nie zawodzi B)

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 19:09

mocowanie dla byków rozbij posadzkę i zalej na nowo :lol: kołki rozporowe nie nadają się mam drabiny przyczepione do betonowego koryta to zawsze albo były wyrywane albo pękały z lata temu wywierciłem dziurę na głębokość 20 cm i wbiłem pręta 12 zbrojeniowego i trzyma. Tylko że mi to drabiny chodziły w poziomie a nie w pionie, ale może wywierć dziurę ile się da i wbij pręta nawet 16 w posadzkę i może drugiego w poziomie w koryto i pospawaj albo wywierć dużą dziurę i wbij zagiętego pręta w kształt V jedna część dłuższa niż grubość posadzki a druga z 5-10 cm i to rozchylić jakoś ... wiesz o co mi chodzi :huh:

#4 Share Bartekj1994

Bartekj1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 10:12

mocowanie dla byków Tak jak koledzy wyżej weź zerwij posadzkę na około 20 cm uspawaj sobie np z płaskowników albo drutu takie ala zbojenie wsadz to na poprzek tak żeby jakieś oczko do łańcucha wystawało nad posadzkę i do tego zaczep łańcuch. Daj mocniejszy procent betonu dodatkowo wsadź jakieś wolne kawałki drutu albo żelaza i wieczne. Nie ma opcji żeby byk Ci to ruszył.

#5 Share xerion3800

xerion3800

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i mechanizacja

Napisany 11 sierpień 2014 - 11:10

mocowanie dla byków Tak jak koledzy wykuj w posadzce otwór i wygnij z pręta 20 mm omegę.

Ω

Coś w tym stylu.

Zapraszam na mój kanał na YouTube!
https://www.youtube.com/user/clasxerion3800

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Agricole

Agricole

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 16:31

mocowanie dla byków Myślę, że wykucie i zalanie będzie najlepszym sposobem i najtrwalszym tak jak koledzy wyżej radzą, ale to będziesz musiał byka wyprowadzić gdzieś, albo sprzedać B) i zrobić to dla kolejnych, a tak na ten czas przymocować do rur od stanowiska, na solidnym łańcuchu, koniecznie z grubym kręceniem.

#7 Share Ramzes1987x

Ramzes1987x

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 11:43

mocowanie dla byków

Lub wywiercić otwór z ok 22mm i przy użyciu kleju kotwiącego wklej tam pręt o ok 19mm średnicy

#8 Share krzysztof1987

krzysztof1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 473 postów

Napisany 11 styczeń 2015 - 11:53

mocowanie dla byków

najprostrza i najtańsza i najskuteczniejsza metoda to ta rura od dołu i wieczne 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share marijusz

marijusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 280 postów
  • Zainteresowania:BÓG HONOR OJCOWIZNA i Ojczyzna (czywiście)

Napisany 24 listopad 2015 - 11:31

mocowanie dla byków

puśc poziomo łańcuch pomiedzy stanowiskami przykrecajac go srubami 12 do stanowisk (na wysokosci korytarza paszowego ) a do niego przykręc łańcuch pionowy Kilka lat posłuży