dexter00

mocowanie dla byków

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dexter00    30

Witak. koledzy mam taki problem posiadam stanowiska dla byków gdzie łańcuch idzie pionowo i na nim mocuje sie homonto problem polega na mocowaniu łąncucha do posadzki. ciągle wyrywa mi sie kołek z oczkiem. próbowałem juz wszystkiego nawet 16 grube dawałem i ciagle mi byk wyrywa. macie moze jakies posoby zeby to zamocowac albo moze inaczej mocować łancuch? pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus-5314    74

Ja u siebie mam rurę puszczoną poziomo przy posadzce, przymocowaną do rur od stanowisk. Do rury mam przyspawane oczka z drutu 8 w których umocowane są pionowo łańcuchy :) przedtem też miałem mocowania jak u Cienie, ale tak samo zawodziły, te mocowanie jest o mnie już kilka ładnych lat i nie zawodzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

rozbij posadzkę i zalej na nowo :lol: kołki rozporowe nie nadają się mam drabiny przyczepione do betonowego koryta to zawsze albo były wyrywane albo pękały z lata temu wywierciłem dziurę na głębokość 20 cm i wbiłem pręta 12 zbrojeniowego i trzyma. Tylko że mi to drabiny chodziły w poziomie a nie w pionie, ale może wywierć dziurę ile się da i wbij pręta nawet 16 w posadzkę i może drugiego w poziomie w koryto i pospawaj albo wywierć dużą dziurę i wbij zagiętego pręta w kształt V jedna część dłuższa niż grubość posadzki a druga z 5-10 cm i to rozchylić jakoś ... wiesz o co mi chodzi :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    139

Tak jak koledzy wyżej weź zerwij posadzkę na około 20 cm uspawaj sobie np z płaskowników albo drutu takie ala zbojenie wsadz to na poprzek tak żeby jakieś oczko do łańcucha wystawało nad posadzkę i do tego zaczep łańcuch. Daj mocniejszy procent betonu dodatkowo wsadź jakieś wolne kawałki drutu albo żelaza i wieczne. Nie ma opcji żeby byk Ci to ruszył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agricole    0

Myślę, że wykucie i zalanie będzie najlepszym sposobem i najtrwalszym tak jak koledzy wyżej radzą, ale to będziesz musiał byka wyprowadzić gdzieś, albo sprzedać B) i zrobić to dla kolejnych, a tak na ten czas przymocować do rur od stanowiska, na solidnym łańcuchu, koniecznie z grubym kręceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

puśc poziomo łańcuch pomiedzy stanowiskami przykrecajac go srubami 12 do stanowisk (na wysokosci korytarza paszowego ) a do niego przykręc łańcuch pionowy Kilka lat posłuży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj