Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa

162 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Katarzynka24

Katarzynka24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 19 kwiecień 2015 - 16:55

Gintek chce żeby matka dała nam normalnie żyć ale ona i tak nie odpuszcza Gintek raczej nie wróci na AF bo ma dosyć bycia śledzonemu przez rodzine 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa Dzisiaj, 10:04
  •  

#162 Share MarcinNejtar

MarcinNejtar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 28 kwiecień 2015 - 12:27

A ja uważam, że nie ma sensu na nikogo donosić, nie ma sensu się kłócić, trzeba po prostu spróbować jakoś się dogadać i zrozumieć drugą stronę. U mnie sytuacja była podobna, również rodzice oddali niby gospodarstwo, ale tak naprawdę chcieli, żeby wszystko z nimi konsultować. Wiecie co zrobiłem? Zabrałem ich na terapię do psychologa, do Warszawy. Usiedliśmy sobie wszyscy w tej Pracowni Psychorozwoju Izabeli Kielczyk i po prostu zaczęliśmy rozmawiać. Oczywiście łatwo nie było, bo każdy miał swoje racje i był mądrzejszy od innych, ale tu sprawdziła się pomoc mediatora. Ostatecznie, choć nie po jednej wizycie oczywiście doszliśmy do porozumienia. 

Ja rodziców bardzo szanuje, w końcu gdyby nie oni, to przecież nie miałbym tego gospodarstwa.Oni tu pracowali całe swoje życie i nie dziwię się, że na niektóre rzeczy nie mogą patrzeć, na przykład jak sprzedawałem niektóre rzeczy. Z drugiej strony ich rady są też nie ocenione, ale ja też nie zawsze muszę ich słuchać, bo swój rozum mam, wykształcenie też i oni muszą to zrozumieć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#163 Share nightmare

nightmare

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 927 postów

Napisany 29 kwiecień 2015 - 09:40

najgorsze sa przypadki w gospodarstwach gdzie nastepca wprowadza drastyczne zmiany, oczywiście nie w każdym przypadku rodzice wyrazaja sprzeciw.  Ludzie maja rozne podjecie, jeden przekazuje gospodarstwo i nic go później nie obchodzi, niech młodzi robia co chce, inny po przekazaniu nadal chce trzymać reke na wszystkim, bo to gospodarstwo to cale jego zycie. Wydaje mi się ze takie sprawy powinny być jasne już przed przekazaniem gospodarstwa, ewentualne warunki przejecia.