Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa

162 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 luty 2015 - 19:26

...

Edytowany przez gintek, 22 luty 2015 - 11:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa Dzisiaj, 15:59
  •  

#122 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 13 luty 2015 - 20:26

Ja nie pisałem o rozmowach z matką, tylko z ojcem. Może powoli po niteczce da się ten kłębek rozwiązac. Przecież ojciec z matka rozmawia.

Jak znasz rozmiar, to kup fajną bieliznę dla niej. A jak nie, to zaproś ją do kina na ciekawy film, no i kwiatki obowiązkowo.

#123 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 13 luty 2015 - 21:34

Koniecznie kwiaty, perfumy, czekoladki, moze byc bielizna, napewno nie kupuj kremu na rozstepy, ani dietetycznej herbatki, bo Ci wp,,, spusci :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share weksel

weksel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja,rolnictwo,zamiłowanie do marki URSUS
    kocham to co lubie:)

Napisany 13 luty 2015 - 22:04

Wyjście jest jeszcze takie, ze będziesz gospodarzył na swoim. Tzn przejmujesz tylko ziemię, budynki zostawiasz rodzicom i mieszkasz oddzielnie.

nagraj kilka rozmów z matką, a potem jej odtwórz, najlepiej przy świadkach. Jak bedą tam groźby, to powiedz jasno, że pójdziesz z tym do prokuratury jakby co i do psychologa, żeby ją ubezwłasnowolnić, jeśli się nie uspokoi.   W razie gdyby doszło do rękoczynów, wzywaj policję. Trzeba powoli zbierać kamyczki do koszyczka, a nie czekać, aż samo przejdzie.

Dla mnie to, co napisałeś, to objawy choroby psychicznej, a nie zwykła troska matki o syna. Bo co najwyżej mogłaby się obrazić i nie utrzymywac stosunków z synową. Ale groźby karalne ??

Jeśli jesteś osobą wierzącą, i matka również, to poproś o mediację proboszcza. Przedstaw mu całą sprawę, najlepiej popartą nagraniami. Może zamów egzorcyzmy, bo w matkę wstąpił zły duch ??

proboszcz tu nie da rady bo on będzie za matką młodemu powie żeby się opamiętał i tyle przytoczy przykazanie czcij ojca swego i matkę i powie ze będzie się modlił za nich i tyle,a jak byl na kolędzie to dwa razy kropidłem mnie przezegnał podobny przypadek znam po swojej skórze tylko u mnie odwrotnie matka jest za mną a stary problemy robi i brata nakręca na mnie,policja prokurator, kiedyś powiedział ze mnie musieli w szpitalu zamienić powiedział ze nie istnieje dla niego,a nie dość ze we łbie ma pusto to i serducho ma słabe ja spasowałem niech tam za sobą nogi ciąga póki da radę.ja jestem młody i inaczej sobie życie układam,najbardziej to matki mi szkoda ze musi na to wszystko patrzeć.

Edytowany przez weksel, 13 luty 2015 - 22:19.

#125 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 14 luty 2015 - 07:28

Mądry proboszcz a głupi proboszcz to różnica. Mój konkretnie to naprawdę mądry i zyciowy człowiek i niejednemu pomógł. Ale różnie to w róznych  parafiach bywa. Na pewno nie zaszkodzi podjechać i porozmawiać.

#126 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2015 - 06:16

...

Edytowany przez gintek, 22 luty 2015 - 11:15.

#127 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 15 luty 2015 - 07:55

Widzę że zaczynają się pojawiać wątpliwości co do twojej wybranki, nie można stwierdzić czy ktoś jest szczery jak się go nie zna, sam powinneś to wiedzieć najlepiej.

Ile czasu jesteś z nią razem, czas też odgrywa dużą rolę w tym żeby coś wyłowić że ktoś ma złe zamiary.

#128 Share miwigos

miwigos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1228 postów

Napisany 15 luty 2015 - 08:50

Znam podobny przypadek po sasiedzku ,kup dobry dyktafon i nagrywj nawet to co mówią rodzice między sobą  ,ksiądz jak mądry to nie zaszkodzi ,a potem na policje dostaniesz zieloną karte i matke wezmą na przymusowe leczenie , Obecnie sąsiedzi sie wyprowadzili do miasta chłopak jest sam ,ale u ciebie to ojciec jest za Tobą a to już pół sukcesu

#129 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 15 luty 2015 - 09:04

Według mnie jeśli proboszcz/wikary nie pomoże to nie ma co walczyć na siłe dociągnij MR do konca zabowiązania i staraj sie o swoją cześć. szkoda zdrowa, nerwów. A takie sugestie z ubezwłasnowolnieniem to raczej nie jest takie proste bo pół PL siedziało by po zakładach itp.

Masz doczynienie z starym podejściem do życia"troszkę" zacofane spojrzenie na świat i jak w/w ksiądz nie pomoże to nie ma siły.

#130 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 luty 2015 - 09:14

...

Edytowany przez gintek, 22 luty 2015 - 11:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1700 postów

Napisany 15 luty 2015 - 09:56

a ta Twoja wybranka pochodzi z gospodarstwa (z rodziny rolniczej)  czy miastowa nie rzucaj tego co lubisz dla kobiety która znasz tak krotko, jeżeli on Cie kocha to powinna też zaakceptować Twoja prace  i pasje, rodzice zawsze chcą najlepiej dla swoich dzieci ale nie zawsze to jest dobre, jeżeli się kochacie to miłość przezwycięży wszystko a Ty jesteś jeszcze młody i na pewno znajdziesz sobie wolną panienkę bez zobowiązań, bo myślę ze ciężko być w takim związku i wychowywać czyjeś dziecko, ale to jest tylko moje zdanie    

ZETOR TEAM

#132 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 luty 2015 - 10:37

@wojtal24 a czemu kobieta z dzieckiem jest problemem i ciężko z nią żyć? Bo ma dziecko? Oceniasz ją nie znając przyczyn rozstania z poprzednim partnerem. Może to on ją zostawił dla innej? Widocznie matka @gintka myśli tak samo jak ty- czyli w sposób ograniczony. Sam mam żonę, która była po rozwodzie i miała córkę. Razem jesteśmy od 10lat i ona bardzo pomaga mi w gospodarstwie. Często te bezdzietne są o wiele mniej wartościowe jak kobiety po przejściach. 

#133 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 958 postów

Napisany 15 luty 2015 - 10:49

kobieta po przejściach może być lepszą żoną niż inna, ona będzie wiedziała że jeśli ma tutaj lepiej to warto się tego trzymać, za co być wdzięczną

@gintek osobiście uważam że jeśli się znacie tak krótko, to ja nie zaryzykowałbym tego co masz dla tej znajomości, może się okazać że tak jak szybko to uczucie się rozpaliło, tak samo szybko wygaśnie

oczywiście mogę się mylić, ale sądzę że warto dać sobie czas, bo po kilku miesiącach znajomości ciężko stwierdzić co będzie dalej

paręnaście lat temu znajomy (człowiek po przejściach) wziął sobie za żonę Ukrainkę, która przyjechała do niego do pracy w sadzie, wszyscy mówili co on zrobił, okolica trzęsła się od plotek, po tych kilkunastu latach są bardzo zgodnym małżeństwem, mają troje dzieci, a ich gospodarka i dobytek są przykładem dla innych, więc uważam że to że ktoś robi inaczej niż inni nie powinno go skreślać, bo może ten pomysł na życie być lepszym niż utarty szlak

#134 Share qawsedr

qawsedr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 15 luty 2015 - 20:50

Może to coś podpowie. Mam na  myśli komentarze do artykułu.

#135 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 luty 2015 - 06:35

...

Edytowany przez gintek, 22 luty 2015 - 11:14.

#136 Share oktawia1988

oktawia1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów

Napisany 21 luty 2015 - 22:28

Ja myslalam,ze mam przewalone,ale widze, ze ja mam extra :)  Otoz, jestem 8 lat po slubie, mieszkam z tesciami na 1 podworku. Na szczescie, w osobnych domach. 3 lata temu, przepisali nam ziemie, poczatkowo tesc pomagal nam w pracach polowych, ale im wiecej sie dorabialismy, tym wiecej nas olewali. Teraz mamy 17 sztuk bydla, ( wiekszasc mlodziezy)  i z tej zazdrosci ( oni zawsze trzymali 1-2 maciory i zyli z tych swinek) , szlag ich trafia za kazdym razem,kiedy kupujemy albo sprzedajemy jakas sztuke.  Nic nie pomagaja, do obory nie wchodza wogole, z wnukami widzal sie okazjonalnie na podworku :mellow:  . Dodatkowo fakt, ze mamy 2 niepelnosprawnych dzieci, i to, ze zalozylismy im subkonta w fundacjach, dziala im tak na nerwy, ze nie odzywaja sie do nas prawie wcale.  Nie ukrywam, ze troszke to przykre, ze zazdrosza tego, ze zbieramy na leki, rehabilitacje naszych dzieci, myslac ze my te pieniadze przeznaczymy na glupoty i pomimo tlumaczenia im, na jakiej zasadzie to dziala- oni i tak wiedza swoje. POZDROWIENIA dla wszystkich, ktorzy maja problemy z rodzicami lub tesciami :)

#137 Share srutututu_trampampam

srutututu_trampampam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 24 luty 2015 - 14:56

.

Edytowany przez srutututu_trampampam, 01 marzec 2015 - 19:42.

#138 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 22:29

i jak gintek u ciebie bo pousuwałeś wszystko ?

#139 Share andrzejB

andrzejB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 10:09

może mama gintka zajrzała na forum  :ph34r:

Edytowany przez andrzejB, 09 marzec 2015 - 10:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share srutututu_trampampam

srutututu_trampampam

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 09 marzec 2015 - 19:41