Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa

162 odpowiedzi na ten temat

#61 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 14 sierpień 2014 - 11:59

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa to coś słabo mu doradzasz , ale przecież co to za problem ? ... orzeczenia o niepełnosprawności jeszcze mu nie załatwiłeś ?
niestety kolego nie jest to takie proste jak ci się wydaje ...najlepszym rozwiązaniem jest pójście na swoje jak teściowie nie pasują ,ale tu trzeba mieć jaja i brać się do roboty a nie beczeć jak baba

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa Dzisiaj, 09:49
  •  

#62 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 sierpień 2014 - 12:06

co to za problem idziesz do krusu zgłaszasz że dziadkowie są na ręcie a prowadzą gosp. odbiora rente, może cos zrozumieją jak nie to za każde wejscie do budynku policja a jak to nie pomoże to kamery i kontrola podwórka. I z kazdym głupstwem na policje, w ostateczności ożeczenie o niepełnosprawności załatwić im i do domu starców. Sytuacja podobna jak tu jest u mojego kolegi, bywam tam czeste bo pomagam chłopakowi to masakra co dziadek z babką odwalają tego sie nie da tak o zrozumieć czytajac nasze wypociny to trzeba zobaczyć. Chłopak czasami ledwo do domu dojeżdża bo nie ma siły już na szczescie nie mieszka z nimi. I po każdej kłótni z rodzicami do mnie tak mówi ' że to się nie da tak żyć, nie ma siły na to kiedys jak jedne to i może zrozumieją że czlowiek nie chciał źle.

Znalazł się następny doradca, weź się palnij w ten głupi łeb, doradzać to łatwo komuś, WEŻ SWOICH RODZICÓW CZY TEŚCIÓW, O ILE ICH MASZ UBEZWŁASNOWOLNIJ, zresztą tak mogą pisać tylko gówniarze, a oni nie mają teściów, rodziców nie wyślą jeszcze do domu starców, bo co najwyżej to mogą sobie na forum pofikać . ;[

Edytowany przez KORSARZ1, 14 sierpień 2014 - 12:07.

#63 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 12:18

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa w krajach zachodnich nikt nie nie daje nikomu gospodarstwa za rentę ...trzeba go porostu kupić od rodziców i wtedy rodzice nie muszą tyrać do śmierci tylko sobie podróżują bo mają za co ... więc dalej panowie wysyłajcie starych do wariatkowa a na pewno inni wyciągną z tego wnioski ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 13:05

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa a u kogo normalnego musza tyrac az do smierci?chyba u jakiegos nienazartego dorobkiewicza.ja tam widze ze u normalnych ludzi to rodzice pomagaja i tyle ,calkiem nic nie robic to tez zwariowac idzie .jak mlodzi i starzy normalni to wszystko gra ,mlody zasuwa bo sie dorabia a stary tylko pomaga bo zyc za co ma i wszystko gra .wytlumacz mi kozulek czemu tak bronisz tego glupiego zachowania tego starego czlowieka?skoro tak kazesz mlodemu uciekac stamtad to moze lepiej potrzepac tym starym zeby najpierw oddal wszystko co mlody wlozyl i niech dalej gospodazy dopuki nie padnie pod zlobem bo tak lubi

Edytowany przez szmergiel, 14 sierpień 2014 - 13:06.

#65 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 13:20

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa Tylko my nie żyjemy w zachodnim kraju tylko w republice bananowej zwanej Polska. Nie popieram porad kolegów wyżej, aczkolwiek słyszałem o takim przypadku że syn może nie pobił się z ojcem ale poszarpał. Dopiero wtedy dotarło do starszego żeby odsunąć się od sterów. Moim zdaniem wyjściem jest rozmowa, i jeszcze raz rozmowa dalej ustępstwa jednej i ale i drugiej strony tak żeby wypracować kompromis który satysfakcjonowałby wszystkich. Niestety w starciu z betonem wszystkie próby załagodzenia mogą spełznąć na niczym usłyszymy nie bo nie, lub ty jesteś młody więc głupi za to ja jestem doświadczony wiec wiem wszystko najlepiej. Kozulek2 chyba nie o taki model chodzi.

#66 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:23

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa pewnie że nie o taki ,ale niestety taki jest teraz model wzorowania się na zachodzie ...więc traktujcie rodziców jak śmieci bo u nas stary ma wszystko oddać i siedzieć cicho

a u kogo normalnego musza tyrac az do smierci?chyba u jakiegos nienazartego dorobkiewicza.ja tam widze ze u normalnych ludzi to rodzice pomagaja i tyle ,calkiem nic nie robic to tez zwariowac idzie .jak mlodzi i starzy normalni to wszystko gra ,mlody zasuwa bo sie dorabia a stary tylko pomaga bo zyc za co ma i wszystko gra .wytlumacz mi kozulek czemu tak bronisz tego glupiego zachowania tego starego czlowieka?skoro tak kazesz mlodemu uciekac stamtad to moze lepiej potrzepac tym starym zeby najpierw oddal wszystko co mlody wlozyl i niech dalej gospodazy dopuki nie padnie pod zlobem bo tak lubi

jak się dogadują to tak , ale jak nie to po co trzymać się 15 ha ...każdy z nas będzie stary i nie koniecznie mądry , po co ma nim trzepać skoro to jego ? w każdej wsi są takie przykłady takich konfliktów i niestety nic dobrego z tego nie wychodzi a ni jednym ani drugim
mam już dorosłe dzieci , czytam i wyciągam wnioski na przyszłość , fajne poglądy tu mają co niektórzy ;)

Edytowany przez kozulek2, 14 sierpień 2014 - 15:31.

#67 Share szmergiel

szmergiel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 15:43

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa jak ktos jest niemadry i robi glupio to sie go nie slucha i robi swoje a jak robi problemy przez swoja glupote to to sie mu ta glupote z glowy wybija.znasz przykald ze jak glupi rzadzi w gospodarstwie i nie tylko to jest normalnie? bo ja nie.mowiac ogolnie w kazdej dziedzinie jest do kitu jak do wladzy dorywaja sie debile,miejsce debila jest pod miotla czy mu sie to podoba czy nie i nie jest to wazne czy jest to stary czy mlody bo znam zgola odmienny przyklad gdzie to wlasnie mlodemu nalezaloby tak skore zloic zeby kaleka zostal za glupote.
ps.skoro jak to okreslasz to jest jego to po chce zeby mlodzi tam robili przy ogonach? nie ma zadnego logicznego argumentu na takie zachowanie

Edytowany przez szmergiel, 14 sierpień 2014 - 15:44.

#68 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 23:06

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa co wy kurna możecie MI mówić dopóki nie będziecie widzieć tego na własne oczy i nie usłyszycie wasze porady to możecie sobie zapisać na kartce i wsadzić do pieca. Ja przedtem zanim nie pracowałem u kumpla, to było nic słyszało się po wsi że dziadek tam szaleje i nie dają synowi żyć itp. ale to się mówiło że to tak ten rocznik ma. Ale dopiero jak zaczołem tam pracować (robię już tam rok) to doznałem szoku co ten chłopak tam przeżywa. Tak więc swoją poprzednią wypowiedź podtrzymuję i słowa nie zmieniam!!!

#69 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 10:03

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa słuchaj a jak tam Twój plan z tą babcią ? masz już miejsce dla niej w domu starców? :D :D :D jak tam przepisał kolega gospodarkę na 4 letniego syna ? :D :D :D

Za rok kończę 18 lat. I mój plan byłby taki aby gospodarstwo babcia przepisała na mnie, wziął bym trochę pola w dzierżawę bo i tak i tak do hodowli będzie mi potrzeba trochę,

a jest taka kwestia, bo jeśli by gospodarstwo przepisał na swojego syna nieletniego (4lata) a on dalej by sobie tam pomalu pyrkał i po 12mc przepisał to spowrotem na siebie lub na swoją żonę to przeszło by to

Edytowany przez kozulek2, 15 sierpień 2014 - 10:10.

#70 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 11:00

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa u mnie problemu z przepisaniem gospodarki nie ma babcie się zgodziła i daje mi wolną rękę chłopcze :D

a dlaczego miałby nie przepisać??? może nawet na swoja roczną córkę...tylko już nie ma po co, bo dziadki szaleją dlatego się kombinuje aby dostać coś dotacji z unii.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 13:06

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa tylko nie chłopcze,dzieciaku ...ucz się bo masz spore braki ;)

#72 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2014 - 13:53

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa @kozulek przecież mówiłem Ci że to gówniarz i tylko na forum może sobie poszaleć, bo w domu ojciec pewnie leje po łbie, z resztą widać że jeszcze za mało. Do czego to doszło żeby dzieciak doradzał co zrobić z teściami!!!!! ;[

Edytowany przez KORSARZ1, 15 sierpień 2014 - 14:04.

#73 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 17:58

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa wiem jak wyglądają tacy teściowie, wy po przeczytaniu posta możecie tylko sobie wyobraźnie uruchomić i myśleć i tak nie będziecie w stanie tego ogarnąć i zrozumieć. Ja na szczęście problemów w domu z rodzicami nie miałem i mam nadzieje nie będę miał jak i z moją babcią. To że u ciebie w domu była patologia i ojciec Cię bił to tu na forum nam tego pisać nie musisz.

#74 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 19:48

co to za problem idziesz do krusu zgłaszasz że dziadkowie są na ręcie a prowadzą gosp. odbiora rente, może cos zrozumieją jak nie to za każde wejscie do budynku policja a jak to nie pomoże to kamery i kontrola podwórka.

Tak ,super pomysł ,tylko że dziadkowie zostaną bez środków do życia i jak myślisz od kogo w pierwszej kolejności będą żądać środków na utrzymanie ?

I z kazdym głupstwem na policje,

Faktycznie w Policji głupki pracują ,by się głupstwami zajmować . A nawet i jak się zajmą to jest jeszcze coś takiego jak ''mała szkodliwość czynu ''. ^^
Jest też bezpodstawne wzywanie Policji i kara ,ale dla tego co wzywa .
Powiem ,krótko ....na gospodarstwie świat się nie kończy i czasem lepiej coś stracić ,by zyskać znacznie więcej ...SPOKÓJ ! Jest bezcenny .

#75 Share BomV

BomV

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:42

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa wtedy zrozumieją że trzeba sobie z jedną krową dać spokój i siedzieć spokojnie w domu na rencie i nie tyrać do usranej śmierci.
napisałem o policji bo u kumpla ona pojawia się od czasu do czasu ale gosp. stoi na niego więc co na gospodarstwie to jego własność no prawie wszystko chyba że powiedzmy jakiś ciągnik co jest zarejestrowany na kogoś innego a tak to babcia wzywa policje bo syn bierze JEJ klucze albo że coś robi nie mam teraz akurat pomysłu co tu napisać bo ja tylko słyszałem zarówno od kumpla jak i jego babki że wzywała to dlaczego on ma nie wezwać że oni korzystają z budynków które są przepisane na niego???

dodam tylko że wszystko jest przepisane na syna a babka z dziadkiem nie mogą się z tym pogodzić, przedtem było dobrze, konflikt narastał i narasta do tej pory. Jak było dobrze to dali synowi ale z czasem zaczęlo sie im cos nie podobać zaczeli się wtrącać że te że tamto nie dawali ciagnika itp. i teraz jest tak jak jest.

Edytowany przez BomV, 15 sierpień 2014 - 20:43.

#76 Share nikolas29

nikolas29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1059 postów
  • Zainteresowania:gra na instrumentach muzycznych///rolnictwo

Napisany 07 październik 2014 - 18:50

podobne problemy ma kazdy mieszkajacy z rodzicami pod jednym dachem..najlepiej to z dala..bo sie nikt nie w.......ala

#77 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 październik 2014 - 20:37

podobne problemy ma kazdy mieszkajacy z rodzicami pod jednym dachem..najlepiej to z dala..bo sie nikt nie w.......ala

AMEN!

#78 Share konteno

konteno

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:różne

Napisany 01 listopad 2014 - 22:43

@geronimo

trochę szkoda że kasę zarobioną za granicą wsadziłeś w gospodarstwo z którego nie masz pożytku , czasu się nie cofnie ale przed wyjazdem za granicę wspominałeś coś o gospodarstwie które dzierżawiłeś , można było zostawić teściów w ich rodzinnym gospodarstwie tak aby pozostawało ich własnością (by nie mieli daremnej kasy z zus i krus a kasa z krów musiała im wystarczyć na przeżycie)

a samemu pracować w tym dzierżawionym stopniowo je wykupując środkami zarobionymi na warzywie jak i działalności pozarolniczej ewentualnie dokupując ziemię i park maszynowy w taki sposób by zapewnić zrobienie  roboty u siebie jak i zmechanizowany zbiór materiału paszowego dla krów (wszystkie prace polowe łącznie z przywiezieniem płodów do gospodarstwa teściów) z areału takiego jaki miało gospodarstwo w momencie przepisywania , pozostawiając ich samych sobie z obrządkiem ale bez daremnej kasy z krus i zus (nie każąc im oddawać forsy za paliwo i inne materiały jakie was kosztowało zebranie siana i zbóż) , z tą amatorską hodowlą niech robią co chcą i niech sami się martwią a jak by prosili by coś jeszcze przy tych krowach pomóc to wystarczy spławić że i tak za dużo już się dla ich tego interesu napracowałeś (ewentualnie jakieś sprawy urzędowe i zakupy ale bezbośrednio przy krowach palcem nie kiwnąć stawiając ich przed takim faktem dokonanych stwierdzeniem że to ich wybór)

#79 Share oloolosz

oloolosz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 24 listopad 2014 - 10:16

co w tych ludziach jest, że własnych dzieci nienawidza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share karol210

karol210

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 332 postów

Napisany 25 listopad 2014 - 10:57

Problem z rodzicami po oddaniu gospodarstwa Starość odwala, tez tak miałem. Nie wiedzieli jak z ciotką odebrać to wymyslali. ze portfel ukradlem, a to ze mam za nic darczyńców i inne pierdoly co potwierdziło tylko próbę fałszowania( ustaliła policja) ALE Radzę UWAŻAĆ.

Kto daje i zabiera.....
PS: W sądzie wystarczy dowód kradzieży darczyńcy, lub ublizanie,znieważenie i moze byc po majatku.ale naszczescie trzeba to ,,twardo" udowodnić
I odebrac jeszcze trudniej darowizne:)