Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gliceryna krowom mlecznym

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 13:15

Gliceryna krowom mlecznym Tak jak w temacie ktos daje ja krowom?? jak zaczynal dawac i jak wychodzi na produkci mleka?? u mnie krowki nie chetnie sie biora do tego ale probuja powoli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gliceryna krowom mlecznym Dzisiaj, 03:56
  •  

#2 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 21:12

Gliceryna krowom mlecznym ja lałem to na pasze, i jakoś to przetrawiły. Teraz tego nie stosuje
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#3 Share karo0l1

karo0l1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 15:26

Gliceryna krowom mlecznym Dlaczego teraz nie stosujesz?? Ja jak testowalem melase to wg nic nie probowaly a gliceryne probuja chociaz nie wszystkie najbardziej lubia ja mlode cielaki czy to normalne??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 22 sierpień 2014 - 21:43

Gliceryna krowom mlecznym glicerynę stosuję dla pierwszej grupy laktacyjnej, czyli krowy 0-100 dni (czasami 120), pod warunkiem że dawka którą pobierają nie pokrywa potrzeb na odbudowę rezerw organizmu, czyli jaśniej mówiąc, dla sztuk baaardzo wydajnych, ale tez nie tylko.
Mam sztuki które genetycznie mają tendencję do przemieszczenia trawieńca (w linii prostej matka>córka>wnuczka) i zanim odbywa się zabieg to takie wlewki z gliceryny podtrzymują je przy życiu. Tu uwaga, bo niektórzy stosują glikol - przy przemieszczeniu prawostronnym nie podajemy glikolu, trzeba umieć opukać krowę zanim przyjedzie wet. Wlewki z gliceryny stosuję też gdy mam do czynienia ze stanami kwasicowymi, wówczas taki domowy tiger (bufor+drożdże+gliceryna i ew. witaminy) jak najbardziej pomagają doprowadzić krowę do zdrowia bez pomocy weta.

Myślę że przy stosowaniu gliceryny należy kierować się czynnikiem opłacalności tego dodatku, ale też i zdrowym rozsądkiem.

#5 Share wujekk110

wujekk110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja , hodowla bydła

Napisany 01 wrzesień 2014 - 22:05

Gliceryna krowom mlecznym Koleżanko "7891Firefox" glicerynę stosujemy przy niedoborze energii w paszy (stan ketozowy). Stan kwasicowy, to nadmiar energii, Wówczas bufor tak, gliceryna nie. Ja stosuję zawsze profilaktycznie glicerynę, przed wycieleniem i po wycieleniu. Bo w tym okresie u krów wysoko wydajnych z reguły występuje brak energii. Krowom zatuczonym obowiązkowo podaję glicerynę, aby zahamować uwalnianie energii z rezerw tłuszczowych, bo wtenczas ketoza pewna i brak apetytu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 02 wrzesień 2014 - 16:23

Gliceryna krowom mlecznym ok, wszystko się zgadza co piszesz, ale jeszcze nie rozumiesz mechanizmów które zachodzą w organizmie krowy gdy ma już tę kwasicę kliniczną. nie będę się tu "produkować", poczytaj sobie co się dzieje w org. krowy która ma kwasicę i jednocześnie wchodzi w szczyt laktacji, a zrozumiesz dlaczego należy podać tę glicerynę, nie zapominając oczywiście o preparatach które podwyższą pH w żwaczu. Rzeczywiście wydaje się to paradoksalne, ale tak jest, W takich stanach lepszy byłby nawet glikol zamiast gliceryny. Uchronisz krowę przed innymi następstwami.

Edytowany przez 7891Firefox, 02 wrzesień 2014 - 16:32.