Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 9245 - wibracje.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Zainteresowania:Sport i rolnictwo

Napisany 09 sierpień 2014 - 20:12

Zetor 9245 - wibracje. Witam. Posiadam zetora 9245(silnik ten sam co ma 80 tylko plus turbo) ostatnio robiłem remont i wymieniałem kolektor wydechowy i nowe turbo po wymianie ciągnik robił około godzinę turem na obrotach około 1300 -1500obr/min i następnego dnia pojechałem na pole i 3ha gruberowałem ciągnik chodził idealnie gładko bez dziwnych dźwięków wycieków itp. gdy wracałem do domu ciągnik wpadł w dziwną wibrację zaczęła kabina wibrować i gdy zajechałem do domu zdiagnozowałem że to łożysko na pompie wody bo wiatrak chodził na boki , Wymieniłem pompę wody założyłem wszystko tak samo jak było , sprawdziłem wszystkie koła pasowe nie posiadają dużego luzu . Myślałem gdy wymienię pompę wody ciągnik będzie chodził tak samo gładko i bez wibracji tak jak zaraz po wymianie turbo i kolektora ale nadal przez traktor przechodzi dziwna wibracja , wyczytałem że to może że przez niski poziom oleju przekładniowego więc go uzupełniłem na maxa ale wibracja nadal jest . Ciągnik wchodzi w te wibracje od 1100 obr/min i wyżej, poniżej 1100 obr/min chodzi normalnie , Koledzy poradźcie mi co to może być jak rozwiązać ten problem bo praca w takich warunkach nie jest komfortowa . :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 9245 - wibracje. Dzisiaj, 16:06
  •  

#2 Share patryk6541995

patryk6541995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 20:21

Zetor 9245 - wibracje. myślę ale głowy nie daję że w turbo mogło się coś posypać

#3 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 21:29

Zetor 9245 - wibracje. Nowe i mogło się posypać już ? To moze sprawdzić zdejmując ten wąż bliżej chłodnicy z turbo gdzie widac łopatki i sprawdzić luz ?

#4 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 10 sierpień 2014 - 01:18

Zetor 9245 - wibracje. coś jest gdzieś nie dokręcone i tak się dzieje, raczej turbina jak by była uwalona to by olej wyrzucała choć możliwe jest że jest nie wyważona bo i z takimi przypadkami się spotykałem jak chodziło o chińskie części ale coś wchodzi w rezonans przy tych obrotach, rada ustaw na obroty przy których to się dzieje i nasłuchuj wszystkiego łącznie z dotykaniem poszczególnych elementów może coś nie dokręcone np kolektor

#5 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 07:17

Zetor 9245 - wibracje. Sprawdź dobrze czy to silnik wibruje czy kabina. Często własnie przyczyną wibracji są padnięte poduszki kabiny .Kąt wtrysku masz dobrze ustawiany? NIe sądzę zeby poluzowało sie koło zamachowe bo to były by juz poważne wibracje.

#6 Share patryk6541995

patryk6541995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 11:11

Zetor 9245 - wibracje. zajrzyj do tej turbiny sprawdź łopatki lub tak jak OKEY pisze może kabina chce odlecieć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 11:49

Zetor 9245 - wibracje.

coś jest gdzieś nie dokręcone i tak się dzieje, raczej turbina jak by była uwalona to by olej wyrzucała choć możliwe jest że jest nie wyważona bo i z takimi przypadkami się spotykałem jak chodziło o chińskie części ale coś wchodzi w rezonans przy tych obrotach, rada ustaw na obroty przy których to się dzieje i nasłuchuj wszystkiego łącznie z dotykaniem poszczególnych elementów może coś nie dokręcone np kolektor

Turbina była zamawiana z alledrogo sklep wystawiający napisał że jest to turbina niemieckiej firmy GRANIT , turbina oleju nie wyrzyca po patrzałem ale sprawdzę ją i zrobie tak jak mówisz żeby ustawić obroty i nasłuchiwać

#8 Share rolnik-k

rolnik-k

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 12:04

Zetor 9245 - wibracje. Sąsiad miał podobnie to szukali wszędzie tylko że u niego popukiwało i do tego wibracje. Po rozebraniu silnika okazało sie że wał pękł miedzy 3 a 4 cylindrem

#9 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 10 sierpień 2014 - 12:24

Zetor 9245 - wibracje. GRANIT to tylko firma handlująca częściami do wielu maszyn, a pochodzenie tej turbiny obstawiał bym bardziej na kraje dalekiego wschodu np. Indie.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#10 Share farmer321

farmer321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 10 sierpień 2014 - 16:51

Zetor 9245 - wibracje. Pisali że turbina pochodzenie ma niemieckie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 14:17

Zetor 9245 - wibracje. tak na logikę : turbina nie ma takiej masy a co za tym idzie bezwładności żeby wprawić bloki i kabinę w odczuwalne drgania , tak myślę

nowy