Zaloguj się, aby obserwować  
Adi21

Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum

Polecane posty

Adi21    0

Posiadam Magnuma 315 EP model z 2013r i mam problem z bardzo wysokimi temperaturami silnika przy średnim obciążeniu 70-80% w dni upalne osiąga nawet powyżej 100 stopni C.

Czy to normalne? Boję się jak obciąże go bardziej to po silniku. Powiem szczeże że zapas mocy ciągnik ma wystarczający aby jechać jeszcze szybciej, ale nie wiem czy da radę się schłodzić.

We wszystkich pozostałych case'ach temperatury silnika nie dochodzą mi nawet do 90 stopni C. Wogule w pozostałych maszynach nie ma takiego problemu że temperatura trzyma się na granicy dopuszczalnej nawet przy ekstremalnym obciążeniu. dziwi mnie praca wentylatora silnika który nawet przy temp silnika 100 st. C nie załącza się na stałe tylko na chwilę (ok 2 sekundy) i rozłancza.

 

Proszę o pomoc w tej kwestii lub proszę innych użytkowników tej serii ciągników o podanie jakie temperatury ich maszyny osiągają. Może jest coś nie tak z moim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak jest z 2013 to masz pewnie jeszcze gwarancje.

Zgłoś problem i jak serwis oceni, że tak ma być, to chciej, zeby Ci to napisali na kartce, a następnie pojedź w najcieższą robote i mecz go ile wlezie.

JAk coś sie stanie, to naprawia na gwarancji, a jak nie, tzn ze tak ma być i już.

 

Załatw to póki jest gwarancja, bo nie wyobrażam sobie, zeby w nowym traktorze ciągle spoglądac na temprature czy aby sie nie przegrzewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1488

na 100% tak nie powinno być i wina leży gdzieś w ciągniku , być może tylko w komputerku , najlepiej zadzwonić po serwis bo samemu przy takim mało zdziałasz

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Zobacz, czy masz sprawny termostat (czy się otwiera), bo jeżeli nie to temperatura będzie ci szła bardzo wysoko i powoli schodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi21    0

Mam go na gwarancji jeszcze prawie 2 lata. Do serwisu już to zgłaszałem, ale oni twierdzą że jeśli temperatura nie przekracza 105 st. C to jest wszystko OK. Niestety boję się go wprowadzić na tak wysoką temp by nie uszkodzić silnika. Wiecie dopóki się nie przegrzał to wszystko jest z silnikiem raczej dobrze. Wolałbym się tylko przekonać czy w tej seri to norma że silnik osiąga tak wysokie temp, najlepiej jakby inny urzytkownik takiego ciągnika się wypowiedział jakie u niego ten ciągnik osiąga temp. W nowszych ciągnikach z DPF to norma że silnik pracuje na wysokich temp ale skraca to żywotność tych silników. W tym mam SCR i podobno miał trzymać niższe temp co miało wydłużyć żywotność silnika - tak podaje strona producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Pozytwnie_zakręcony
      Witam, jestem posiadaczem claasa tucano 430. Mam go od nowości i już ma 7 lat.Przez ostatnie lata kombajn w żniwa zbożowe bardzo się grzeje :( tzn. w dobrej pszenicy 9-10 t/ha i przy dużej temperaturze otoczenia czyli ok.36°C. W takim zbożu osiąga on ponad 100°C(przy 105° włącza się sygnał). Aby utrzymać temperaturę między 90° a 100° obciążenie silnika nie może być większe niż 50% lub kosić pszenicę 6t/ha i wtedy nie ma problemu :/ Dodam że w kukurydzy nie ma problemu i kombajn ma normalnie ok 86°C. Tak więc co wy na to?
    • Przez kamilekw1221
      witam. Jaki polecacie olej do silnika John Deere i o jakich parametrach, oraz ile go wchodzi do silnika. I jakim olejem zalać przednie zwolnice i jak to zrobić bezproblemowo oraz ile go tam wchodzi? Proszę o pomoc ;)
    • Przez Bocian1520
      Witam. Mam problem z MF 399 bardzo grzeje mi sie olej hydrauliczny. Sprawdzane były juz hamulce skrzynia most i chyba wina lezy w pompie lub jakimś zaworze dławiącym .... Moze miał ktos podobny problem??? Pozdrawniam 
    • Przez panmino
      Podczas pracy na pełnym gazie i dużym obciążeniu silnik furkocze, praca jest nierówna, ale są to "nierówności" o dużym natężeniu i na obrotomierzu tego nie widać. Wymieniłem filtr paliwa, sprawdziłem drożność przewodów paliwowych. Co to może być?
    • Przez Darknes2243
      Planuje remont silnika, ale nie wiem co konkretnie się dzieje mojemu władziowi. Otóż w trakcie wiosennego rozruchu, wyszło na jaw, że stracił całkowicie moc. A po dodaniu gazu, coś zaczęło stukać w silniku, i zaczął się grzać. Ktoś może mi doradzić co może być powodem? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj