Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 18:12

Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum Posiadam Magnuma 315 EP model z 2013r i mam problem z bardzo wysokimi temperaturami silnika przy średnim obciążeniu 70-80% w dni upalne osiąga nawet powyżej 100 stopni C.
Czy to normalne? Boję się jak obciąże go bardziej to po silniku. Powiem szczeże że zapas mocy ciągnik ma wystarczający aby jechać jeszcze szybciej, ale nie wiem czy da radę się schłodzić.
We wszystkich pozostałych case'ach temperatury silnika nie dochodzą mi nawet do 90 stopni C. Wogule w pozostałych maszynach nie ma takiego problemu że temperatura trzyma się na granicy dopuszczalnej nawet przy ekstremalnym obciążeniu. dziwi mnie praca wentylatora silnika który nawet przy temp silnika 100 st. C nie załącza się na stałe tylko na chwilę (ok 2 sekundy) i rozłancza.

Proszę o pomoc w tej kwestii lub proszę innych użytkowników tej serii ciągników o podanie jakie temperatury ich maszyny osiągają. Może jest coś nie tak z moim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum Dzisiaj, 15:44
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 19:14

Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum jak jest z 2013 to masz pewnie jeszcze gwarancje.
Zgłoś problem i jak serwis oceni, że tak ma być, to chciej, zeby Ci to napisali na kartce, a następnie pojedź w najcieższą robote i mecz go ile wlezie.
JAk coś sie stanie, to naprawia na gwarancji, a jak nie, tzn ze tak ma być i już.

Załatw to póki jest gwarancja, bo nie wyobrażam sobie, zeby w nowym traktorze ciągle spoglądac na temprature czy aby sie nie przegrzewa.

#3 Share Tigon

Tigon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 19:52

Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum na 100% tak nie powinno być i wina leży gdzieś w ciągniku , być może tylko w komputerku , najlepiej zadzwonić po serwis bo samemu przy takim mało zdziałasz

Edytowany przez Tigon, 09 sierpień 2014 - 19:54.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share Piotrek6630

Piotrek6630

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 21:01

Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum Zobacz, czy masz sprawny termostat (czy się otwiera), bo jeżeli nie to temperatura będzie ci szła bardzo wysoko i powoli schodziła.

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 22:26

Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum Chłodnica ciepła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Adi21

Adi21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 08:23

Bardzo wysoka temperetura silnika Magnum Mam go na gwarancji jeszcze prawie 2 lata. Do serwisu już to zgłaszałem, ale oni twierdzą że jeśli temperatura nie przekracza 105 st. C to jest wszystko OK. Niestety boję się go wprowadzić na tak wysoką temp by nie uszkodzić silnika. Wiecie dopóki się nie przegrzał to wszystko jest z silnikiem raczej dobrze. Wolałbym się tylko przekonać czy w tej seri to norma że silnik osiąga tak wysokie temp, najlepiej jakby inny urzytkownik takiego ciągnika się wypowiedział jakie u niego ten ciągnik osiąga temp. W nowszych ciągnikach z DPF to norma że silnik pracuje na wysokich temp ale skraca to żywotność tych silników. W tym mam SCR i podobno miał trzymać niższe temp co miało wydłużyć żywotność silnika - tak podaje strona producenta.

Dodaj odpowiedź