Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

misiu1123    3

Witam

 

Nie wiem czy ten temat juz wystapil, szukalem, ale nei znalazlem, wiec... Tak jak w temacie. Czy w ogole warto sie w to bawic, czy lepiej szukac jakiegos mocniejszego konia do tego. Agrgeat Lely, 2,15 m z brona wirujaca + siewnik. Wszystko w miare lekkie, biorac pod uwaga poznaniaka, gdzie sam siewnik jest ciezki. Bylbym wdzieczny za rzetelne odpowiedzi

podrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

jeśli ma hydropak, to powinien sobie poradzić, ale pewnie o tankowaniu skrzyni pszenicą do pełna można by zapomnieć:) każdy mówi że 60 ma za mocny silnik do siły uciągu(lub odwrotnie;) więc agregatowanie z czymś aktywnym ma swoje zalety, choc jeśli będziesz chciał uprawić na 12-15 cm-zapomnij, ale max 8-10 cm-powinno się spisać;]


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

pociagnac moze i pociagnie ale z jazdą to raczej zapomieć :) chyba ze coś naprawde ciezkiego dasz a przód


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

wcale nie-widać ze 60' nie jeździleś;] ma tak ciężki przod że jeśli tylko da rady podnieść to agregat juz jest twój;] właśnie dlatego ze ciagnik ten ma niekorzystnie rozłożoną masę nie wykorzystuje sie mocy silnika do uciągu... -np dodając gazu w 60 na III szosowej będzie zagarniał kołami pod siebie, a taki 3512-podobna moc-będzie podrywał przodek...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

przyjdz do mnie i pojeżdzij Jankiem z rozłozonym hydromatem to sie przekonasz hehe

 

60-tka nie jest krótka ale i agregacik nie mniejszy :)


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

alee-to jest 2 m szerokosci o duzo krótsze niz twój. wiadomo ze na rozłożonym to pompa wyskoczy a nie podniesie, ale jeśli jest to krótka maszynka jak kolega mówi to bez wiekszych wysiłków powinien pracować. choć z drugiej strony gdzieć w poradniku rolniczym czytałem że chłop musiał w 60 założyc siłownik wspomagający do 3' obrotowej. nie wiem czy to ne był nawet ibis... <myśli>:)

 

kolego@ misiu1123 -wstaw wagę tego agregatu a kazdy ci oszacuje czy podniesie czy nie. zresztą sam masz maszyny o róznej wadze np, jakaś talerzówka itp. -podepnij i wyczuj czy da radę-bo nominalie udźwig to 1200kg. a wyeksploatowany może pługi 2 ledwo windowac, więc jest to temat otwarty i co kto powie to ma racje...:)


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

masz racje najlepiej niechby podpiął cos o podobnej wadze co zestaw uprawowo-siewny to sie przkeona czy da rade czy nie


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na polu górzystym nie widzę przyszłości dla takiego zestawu. A co do podniesienia to tez może być ciężko. Chociaż w sumie w tym roku widziałem C-360 z talerzówka 2,7m i w polu miała łatwiej aniżeli ją podnieść...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

Dzieki za wszelkie info. W sumie sprzetu nie widzialem, widzialem ogloszenie w autogieldzie. Nie mam siewnika, nie mam konkretnego kultywatora, a kupujac za 5k zl osobno, lepiej kupic jedno a dobre. Z tego co widzialem, to siewnik nie jest opuszczany poprzez silownik, ale co za problem, zalozyc, zeby byl siewnik ladowany na agregat, albo nawet caly zestaw podnoszony na kolach, czyli cos w rodzaju pluga phx.

Poza tym jak licha 60 to nic nie podniesie. Ja bym wstawil pompe od zetora, bo 33l i powinna podnosic bez problemu, jesli rozdzialacz jest ok.

dzieki za dyskusje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wiesz wstawienie pompy o lepszej wydajności nie zwiększy udźwigu podnośnika ani balansu ciągnika. Poprawi jedynie szybkość podnoszenia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Zgadzam się z kolegą milanreal1. Mój ojciec miał kiedyś zetora 7045 i ciągał nim 2,7m agregat bierny z hydro pakiem i poznaniakiem i najpierw rozwaliło pompę podnośnika przez zbyt duże obciążenie, potem wyrwało pokrywę z tylnego mostu po trzech czterech sezonach siadła skrzynia( po części była to wina zbyt dużych kół - 18,4 r34), a mianowicie ukręcił się ten górny wałek, który idzie ze skrzyni biegów do tylnego mostu.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kupić większy ciągnik. Bo wątpie by to miało jakiś sens. Widziałem co działo się z przodem 60 przy talerzówce BOMET 2,7m Praktycznie ziemi nie tykał hehe. A gdy założyłem za nią jeszcze wał to podnieś podniósł ale nie talerzówkę lecz przód... hehe Więc agregatu tym bardziej nie podniesie.


>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Moim zdaniem powienes sprobowac dac takie obciazenie na ta 60wink.gif W jezdzie powinna dac sobie rady jednak glowy nie dajetongue.gif Moja 60 z nowym silnikiem chodzi az gwizdze, jednak az takiego sprzetu bym do niej nie podczepiłbiggrin.gif


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

daj sobie spokoj,brona aktywna to ci rozwali caly uklad zawieszenia-u nas jezdzili taka ale jak zaczeli szukac po polu czesci od 60 to ja wstawili w pokrzywy i do dzis tam stoi.do tego z tylu siewnik ,ile to ma dlugosci,nie widze szansy na sensowna prace w polu,wjedziesz tylem w bruzde i przod w gorze,pare razy stanie deba os do roboty.,troche mokrej ziemi i siedzisz po blotniki


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu1123    3

Zebyl znal wage, to byloby po problemie, bo mam do goscia gdzie jest zestaw ok 200km i nie chce jechac na darmo.

Jesli chodzi o pompe od zetora, to wiem, ze nie bedzie wiecej podnosil, tylko chodzi wlasnie o szybkosc, a jesli sie w tym przypadku nie zmieni zaworu bezpieczenstwa, to nic sie nie stanie z podnosnikiem. Jedynie co jesli bedzie faktycznie ciezki zestaw, to na dziurach mozna wyjechac z pokrywa. Wg mnie nie ma sensu sie meczyc z klamorami, ktorych ciagnik z ledwoscia podnosi.

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Mam pytanie czy waszym zadaniem 60 poradzi sobie z dwoma wałkami które chciałbym założyć do kultywatora 2,40m czy raczej z jednym?? Dodam ze chodzi mi o wały te które są np. na allegro(strunowe się one chyba nazywają?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jakie masz pola? Gleby ciężkie, górzyste? U siebie mam kultywator z 1 wałkiem strunowym o szer 2,1m i na glince i górce ładnie dostaje po garach.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja mam agregat 2,1m z podwójnymi wałkami ale jest to typowy agregat uprawowy bez kół na zebach tych wąskich i kiedy go jeszcze przy 60 ciągałem to spokojnie szła na 3 na calą głebokość z 10cm jakoś tak... moze mniej.. i na polu równo jak na stole zebyś miał dobry efekt mószą być dwa wałki... z podnoszeniem nie pwoinno być problemu bo ten co ja mam jest dość długi i cięzki same wałki na ramie ok 100kg wazą... i nie przewzało ale "wspomaganie" 60 miała;d


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

więc na szerokość 2,4 wystarczy chyba jeden bo co z tego ze założe dwa jak będe musiał na drugim biegu piłować albo na pierwszym a tu przeciez chodzi o prędkość bo im szybciej tym lepiej bedzie uprawione czyz nie?

 

z tego co ja tu widze to na allego ten podwojny wazy 255kg wiec nie tak malo, dodam ze kultywator mam grudziądzki raczej z tuch starszych nie zbyt cięzki ale całość z podwójnym wałkiem bedzie dosyc długie wiec nie wiem jak bedzie z podnoszeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

wałki nie dają Ci takiego oporu (chyba) znajomy ma zestaw 3 razy brony ciezkie i 2xwałek i idzie lekko 60 pozatym jeden wałek Ci nic nie da... przy kultwatorze zamiast wałka 1 założysz brony za nim i lepszy efekt będzie miał.. wałek ma za zadanie rozbić grude... i docisnac a jeden wałek tego nie zrobi nie jestem zadwowliny zpracy takiego wałka w praktyce... fakt takim zestawem mósisz szybko jeździć ale moze być tak ze zrobić beziesz mósiał to w dwóch przejazdach... liczy sie tez doscisk. Ja w swoim mam niezalezny dla obu wałków... jeden kruszy a drógi krószy i wyrównuje... pozatym uprawe powinno sie prowadzić tylko na głbokośc siewu max 5cm... a ważyc może ok 300kg chyba więcej nie...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj