Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-360 i pochodnych

600 odpowiedzi na ten temat

#161 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 luty 2009 - 15:19

Sprzęt do C-360 i pochodnych Najlepiej duzy 2x45 obrotowy albo 3 skibowy zagon Forszaja B175 bodajże. Orałem kiedys takim i bardzo lekko idzie,zabierał troszke za kolo a szedł lżej jak polski 3x30 UG ktory raczej pcha ziemie niz ja odwracac. Mowie tu o pługu na srednie3ziemie i na rowny teren.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-360 i pochodnych Dzisiaj, 11:44
  •  

#162 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 13 luty 2009 - 15:22

Sprzęt do C-360 i pochodnych @szczewko widzę że mamy podobne spostrzeżenia co do pługów UG, też mi się wydaje że ich odkładnice są źle wyprofilowane przez to ciągnik traci dużo mocy

#163 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 13 luty 2009 - 15:28

Sprzęt do C-360 i pochodnych To sa spychy a nie pługi i nikt mi nie powie że tak nie jest. Teraz orze Overumem 3 skibowym ustawionym na 35 cm na skibe i 3p daje rade mimo ze remont przed nim. Łake moge nim zaorac i nikt nie powie ze łaka tam kiedys była.

#164 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, rajdy, technika rolnicza

Napisany 13 luty 2009 - 18:20

Sprzęt do C-360 i pochodnych Ja mam Regenta obrotowego 2 X 40cm i w stosunku do starej uni to orze się miodzio. Odkładnice są długie i ładnie kryją. Mam troche górek więc na glinie śmigam na 2-jce a na równym na trójce. Obrót mam mechaniczny ale juz niedługo będzie pneumatyczny
-----

#165 Share Przemek62432

Przemek62432

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 13 luty 2009 - 19:05

Sprzęt do C-360 i pochodnych Mam C-360 po remoncie kapitalnym (może wygląd jest tragiczny ale mechanicznie jest wszystko cacy) ma 1026mth po remoncie. Podpinam do niego pług unii grudziądz 3x35 i jak go opuszczę głębiej niż 25 cm to ciągnik staje i się kopie nawet blokada nic nie pomaga. Jeżdżę 3 szosową, a mam ziemię w większości V i VI klasa no i trochę bo tylko 2,5 ha IV. Dodam że posiadam pełen komplet obciążników. Czyżby pługi obrotowe aż tak lekko szły w ziemi?? ;)

#166 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 luty 2009 - 19:22

Sprzęt do C-360 i pochodnych Dużo zależy od rodzaju odkładnicy. http://pl.wikipedia....wiki/Odkładnica

#167 Share prorok

prorok

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 403 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,akwarystyka

Napisany 13 luty 2009 - 21:40

Sprzęt do C-360 i pochodnych Podepnę się do tematu.
Myślałem nad pługami z odkładnicami ażurowymi do 60. Wydaje mi się że na ciężkie ziemie były by lepsze od tradycyjnych odkładnic i chyba idą trochę lżej. Problem w tym że nie spotkałem się z małymi używanymi pługami zagonowymi z odkładnicami ażurowymi chyba, że kiepsko szukałem. Na razie nie będę kupował ale chcę zrobić małe rozeznanie.Jak myślicie ma to sens?
Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

#168 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 13 luty 2009 - 22:15

Sprzęt do C-360 i pochodnych no właśnie a skąd się wzieły odkładnice listwowe?
czy nie są wprowadzone w produkcję aby zmniejszyć tarcie ziemi o odkładnice i zarazem znmiejszyć niezbędną siłę uciągu? czy może po prostu dla zmniejszenia kosztów wymiany podzespołów korpusa?
generalnie jak wymieniam zwykłą odkładnice to góra odkładnicy jest nie ruszona, a w przypadku listw wymieniał bym najczęściej te dolne a górne wręcz wcale, kalkulując jeśli ceny odkładnic (zwykłe-całe, listwowe)były by po tej samej cenie to koszt wymiany podzespołów byłby niższy

#169 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 13 luty 2009 - 23:17

Sprzęt do C-360 i pochodnych Odpowiadam @prorokowi nie ma sensu dla czego dlatego że odkladnice ażurowe są przeznaczone do podkładania (podorywki pól gdzie trzeba przyorać dużo słomy po kombajnie) to można wymieszać słomę z glebą a nadmiar wyrzucić na wierzch i jednocześnie ulżyć ciągnikowi w pracy i w takich warunkach się to sprawdza. Tradycyjne odkładnice ze skrzydełkiem mają sens gdyż przy orce zimowej kryją wszystko. To jest zdanie praktyka jak masz pytania proszę pytania kierować na e-maila w profilu.

#170 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 14 luty 2009 - 18:32

Sprzęt do C-360 i pochodnych Ja kiedys miałem Lemkena 3 x 30,obrót mechaniczny i C-360 radziła sobie z nim dosyć dobrze tylko przód podrywało. Orał znakomicie, ale niestty musiłem go sprzedać bo kupiłem inna kabine i nie dało sie przewrócić. 2 dni temu kupiłem także obrotówke tylko ze 2x30 z obrotem automatycznym. Wczoraj była próba i orze też znakomicie. Myśle ze kupno 2-skibowego nie było blędem ponieważ teraz przodu nie podrywa a będe jeździł bieg szybciej i wyjdzie na to samo. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Malutki

Malutki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 14 luty 2009 - 19:54

Sprzęt do C-360 i pochodnych No nie był bym pewien kolego sympatyczny czy wyjdzie na to samo bo zbyt duża prędkość podczas orki to też nie jest dobrze. Z resztą tutaj masz napisane http://www.agrofoto....100#entry299160 post 110.

#172 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 15 luty 2009 - 10:35

Sprzęt do C-360 i pochodnych To zalezy jaka masz 60-siątke...bo jak to jest taka ze nigdy gaz nie widział podłogi to nie ale jak masz zdrowa to poradzi sobie na 2 i ile fabryka dała czasem moze do 1zejdziesz ale powinno isci.

#173 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 26 luty 2009 - 09:16

Sprzęt do C-360 i pochodnych brona + c-360
tu jest filmik mojej c-360 -tki z broną wachadłową i wałkiem strunowym. - Mam gleby 4 klasy gliniaste i na 2 biegu jedzie się elegancko czasami nawet na 3 biegu.
-----

#174 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 26 luty 2009 - 11:57

Sprzęt do C-360 i pochodnych Szczerze mówiąc juz ten temat jest nie aktualny, bo kupiłem agregat i dosyc rozbija "pecyny" :) ale możemy podyskutować :)

#175 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 26 luty 2009 - 15:05

Sprzęt do C-360 i pochodnych wrzuciłem linka tak dla wiadomości innych że daje rady bez problemu z taką broną. A tak to dla c360 najlepszy jest bierny 2.1 do 2.4metra z 2 lub 3 wałkami strunowymi - ot takie moje zdanie :)
-----

#176 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 luty 2009 - 20:17

Sprzęt do C-360 i pochodnych 3 wałki na 60 to trochę za dużo. Tak odpowiednio to 2 wystarczą. Ja mam 1 wałek tylko i jest ok. Kultywator 2,1m 3 bieg i rura. Na 2 biegu trochę słabsza jakość jest. Z 2 wałkami nie próbowałem bo wątpię żeby mi radził na górkach z glinką. Więc wole pracować na 3 biegu z 1 wałkiem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#177 Share bolid20

bolid20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów

Napisany 27 luty 2009 - 14:37

Sprzęt do C-360 i pochodnych No pewnie też wszystko zależy od ukształtowania terenu i zwięzłości gleb. Ja mam kultywator 2.4m z 2 wałkami i trzeba przyznać że na 3 biegu pod górkę lekką to ma co robić. A tą broną wachadłową to robię na polach na których mam duże bryły.
-----

#178 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 28 luty 2009 - 18:30

Sprzęt do C-360 i pochodnych Ja kupiłem Agrofactory 2,3 m z 3 wałkami i powiem ze czym gleba bardziej piaszzczysta tym ma ciężej... Pracuje z nim na 3 biegu...

#179 Share citko77

citko77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 28 luty 2009 - 18:48

Sprzęt do C-360 i pochodnych Ja kiedyś pożyczyłem brone wirnikową 2,7 m i zapiołem ją do szejdziesiątki robiłem na ogródku i ustawiłem jak najgłębiej to na 1 ledwo szedł jak złapał lepszej ziemi to się dusił jak bym zrobił nią tak z 2h to ciągnik do remontu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share URSUSAGRO5714

URSUSAGRO5714

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 maj 2009 - 19:42

Sprzęt do C-360 i pochodnych Czy ursus c 360 3p poradzi sobie w prasie rolującej Claas rolland 42 farmer?