Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sumek666    5084
49 minut temu, bizonbs napisał:

3 metrowy agregat do c 360???

 

To nierealne. 

Co tam nie. Mocarna 60tka pociągnie 😂


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonbs    4

Może z  zamontowana turbina i przednim napędem...

 

Ps. Wiem że niektórzy ciagaja takie zestawy C330. Wystarczy komentarze na yt poczytać :D


Instalacje techniczne: monitoringi, alarmy / Obsługa sieci, serwerów polityk bezpieczeństwa.  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

A mnie zawsze śmieszy  jak się  kłócą  niektórzy  o pług  i spalanie na hektar. Czasami o 0.5l oleju napędowego.  

 Zawsze mi się  przypomina kawałek pola  gdzie czasami c360 nie mogla pociągnąć 3 skib 30cm, bo na 2 biegu mocy brakowało i albo trzeba bylo czekać na lepsze warunki, albo odkręcić  jeden korpus, a kiedy indziej ta sama c360 dawala rade z głęboką  orką  plugem kverneland zabierajacym 3 skiby 40cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Bo silnik silnikowy nie równy,zależy jak ustawiony dany silnik i jak ustawiona pompa.Jeden będzie darł po same zwolnice prędzej uciągu zabraknie niż jeżeli mocy,drugiemu zdycha pali dużo i mocy nie ma.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1117

Zdrowa c360 nie jest taka słaba do maszyn :) Tyle ze w dzisiejszych czasach samo dobrych fachowcow i czesci jakościowych. Duzo osób chce po taniosci tez  remonty robic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441
18 godzin temu, Adi96 napisał:

Bo silnik silnikowy nie równy,zależy jak ustawiony dany silnik i jak ustawiona pompa.Jeden będzie darł po same zwolnice prędzej uciągu zabraknie niż jeżeli mocy,drugiemu zdycha pali dużo i mocy nie ma.

Ale w wspomnianym przeze mnie przypadku pole, ciągnik i operator były te same. Silnik raczej mocy nie zmienia tylko w orce raz w jedna, raz w drugą stronę.

Co powinienem napisać? 

Małe spalanie na hektar i, że c360 daje radę w głębokiej orce z pługem 1.2m?

Czy mam pisać kosmiczne spalanie i, że c360 nie daje rady z pługem szerokim na 90cm tylko trzeba zrobic z niego 60cm?

Wartość wypośrodkowana też jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Zależy głównie ziemi stan sprzętu oraz operator.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć jaki sprzęt (ciągnik,siewnik,pług,kultywator) do 20-25tys byłby odpowiedni mam parę hektarów i chciałbym je jakoś użytkować (oczywiście sprzęt używany ) pisze to w zakładce ursus bo myślałem nad c360 bo znalazłem ładną w cenie 10k

Edytowano przez Agrofan1234321
Poprawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na twoim miejscu wybrałbym ursusa c385, do 10 tysięcy znajdziesz, i do niego jakieś maszyny, jeśli chodzi o pług to polecam od siebie, akpil czh400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4237

Jak wklepalem w olx c385, to wyskoczyły w kraju 3sztuki, jedna wyglądająca gorzej od drugiej.

Podany przez Ciebie pług jest na olx 1 za prawie 3kola.

@Agrofan1234321

Wszystko zależy ile masz tej ziemi do obrabiania, jak duży chcesz ten sprzęt i jak szybko chcesz się obronić z robota. Do ~25k powinieneś spokojnie dostac ciężka serie bez przodu + np starszego kv na okrągłej ramie + starszego nordstena/hassie/amazonkę czy tam nawet od biedy poznaniaka itd + jakaś talerzowke, czy coś do uprawy ścierniska, czy zamiast tego coś do uprawy przedsiewnej. No ale to już zależy jakie masz gleby. Po taniości to nawet broniami uprawiasz jak masz lekkie ziemię.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Napisz może ile masz ha i jakiego rodzaju gleby będzie łatwiej . Bo znam takich co mają 7 ha II klasy i mimo że rolnictwo to tylko ich hobby  to zbierają więcej pszenicy z tego niż  niektórzy GOSPODARZE żyta z 20 ha . 

Według mnie to najtaniej :

C 360 -  10 tyś

pług 3 zachodni 3 tyś

jakaś talerzówka z wałem 3 tyś

siewnik poznaniak 4 tyś

opryskiwacz pilmet stary  800 zł

rozsiewacz typu lej  400 zł

razem masz około 21 tyś zł

za resztę możesz kupić sobie przyczepę jakoś  . 

Jak wy proponujecie mu c 385 na areał mniejszy jak 10 ha to się nie dziwie że potem ludzie biorą 150 km na 20 ha . C 360 i mf 255 przez 25 lat obskakiwaliśmy około 35 ha i dało rade . Ale co kto uważa 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, daron64 napisał:

Jak wklepalem w olx c385, to wyskoczyły w kraju 3sztuki, jedna wyglądająca gorzej od drugiej.

Podany przez Ciebie pług jest na olx 1 za prawie 3kola.

@Agrofan1234321

Wszystko zależy ile masz tej ziemi do obrabiania, jak duży chcesz ten sprzęt i jak szybko chcesz się obronić z robota. Do ~25k powinieneś spokojnie dostac ciężka serie bez przodu + np starszego kv na okrągłej ramie + starszego nordstena/hassie/amazonkę czy tam nawet od biedy poznaniaka itd + jakaś talerzowke, czy coś do uprawy ścierniska, czy zamiast tego coś do uprawy przedsiewnej. No ale to już zależy jakie masz gleby. Po taniości to nawet broniami uprawiasz jak masz lekkie ziemię.

 

2h 5-6 i 8-10h 2-3 nie musi być najszybciej bo czasu mam bardzo dużo nie muszę mieć też od razu wszystkiego bo np przyczepę to znajomy ma bdb i jak się pytałem to mówił że chętnie wypożyczy 

A tak wgl. To co lepsze bo się raczej skusze na c360 lub coś podobnego to co lepsze c360 czy 3p bo czytałem że awaryjny ale wolę się zapytać bo mam wybór w odskoczni 1tys

 

Edytowano przez Agrofan1234321
Dopis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to że pytałeś się ile mam ziemi to napisałem 2ha 5-6klasy i 8-10ha 2-3klasy

A potem jeszcze się zapytałem czy lepiej c360 czy 3p

Oraz że mam dużo wolnego czasu

Edytowano przez Agrofan1234321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4237
17 godzin temu, 5544332211 napisał:

Jak wy proponujecie mu c 385 na areał mniejszy jak 10 ha

No i co w tym dziwnego? Jak gospodarka nie jest głównym źródłem utrzymania to chce się to obrobić jak najszybciej. Ja mam ornego 15ha(drugie tyle tuzów) i kupiłem 8145 na główny i jakbym drugi raz kupował, to zdecydowałbym się na większy ciągnik.

Przed chwilą, Agrofan1234321 napisał:

Chodziło o to że pytałeś się ile mam ziemi to napisałem 2ha 5-6klasy i 8-10ha 2-3klasy

 

Zawsze lepiej mieć dużo za dużo mocy, niż troszkę za malo. Do dużego konia mały sprzęt zaczepisz. Do małego dużego już niekoniecznie. Wszystkie drobniejsze sprzęty można sobie potem powoli wymieniać. Ciągnik moim zdaniem to podstawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

No bez przesady na 10 ha zaraz 200 km , Zwykły c 360 nie 3p , z palcem w d*pie obskoczysz to jak masz czas . Orka ci zajmie z 1.5 dnia . uprawa z 1 dzien . siew z 8 godzin i tyle . Po co c 385 ? jak on na 10 ha to tym c 360 zrobi góra 60 mth rocznie .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam kilka problemów z zestawem Sipma Z569/1+c-360 po zrobionym remoncie silnika w 60-siątce i nie wiem za bardzo co robić:

1. Sprzęgło od wałka WOM ślizga się, gdy wskaźnik dobicia bel wejdzie tylko na żółty kolor, przed remontem silnika ciągnik nie dawał rady zwinąć beli więcej niż 1/3 żółtego paska, teraz ciągnik ma siłę, ale nawet nie mogę wejść na ten zółty pasek, bo zaraz sprzęgło się ślizga, a z prasą nic nie było robione od zeszłego roku, więc to raczej nie wskaźnik dobicia.
2. Czy da radę zrobić coś z wskazówką od wskazywania dobicia bel? Bardzo denerwuje skakanie tej wskazówki, człowiek nie wie dokładnie jak bardzo dobity jest balot.

3. Czy warto zakładać aparat do wiązania siatką do takiego zestawu? Zwijam rocznie około 600 balotów, w przyszłym będzie tego jeszcze więcej, więc się nad tym zastanawiam.

4.Na jakim biegu jeździcie 60-tką takim zestawem? Może problem w tym że jeżdzę za szybko, bo czasami jak mały wałek się ugrabi to 3 szosowa i 2000 obrotów/min, jak jakiś większy i na zakrętach to max 1 lub nawet 3 polowa.

Dzięki za odpowiedzi.

Edytowano przez youngrolnik69

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj