Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-360 i pochodnych

600 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 05 październik 2011 - 20:29

Sprzęt do C-360 i pochodnych raczej nie da rady chyba że na ziemiach piaszczystych , a tak w ogóle to lepiej jak chcesz obrotowy to kup 2 skibowy lub normalną 3 skibowy zagonowy bo szkoda traktora do 3 obrotowej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-360 i pochodnych Dzisiaj, 19:37
  •  

#442 Share Pawel1344

Pawel1344

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów
  • Zainteresowania:Sport, motoryzacja

Napisany 05 październik 2011 - 20:45

Sprzęt do C-360 i pochodnych Nie róbcie sobie jaj z tą 60 i trójką obrotową... i jeszcze jak ktoś tu pisze wał z boku... spójrzmy realnie po co rwać ciągnik? Może jak mocno dociążyć przód ciągnika to i podniesie bo są lekkie pługi ale do trójki co najmniej 80KM i najlepiej jeszcze przedni napęd.

#443 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 05 październik 2011 - 21:05

Sprzęt do C-360 i pochodnych Zależy jakie 3 skiby czy 30cm na korpus czy 50? Z 30 powinien iść tylko pytanie ile wytrzyma podnośnik?
proszę bardzo. Jedzie? Jedzie!!! Tylko jak i jak długo tak pojeździ?
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#444 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 październik 2011 - 06:57

Sprzęt do C-360 i pochodnych pewnie że c-360 da radę z 3 obrotową pod warunkiem że będzie orać na szerokości 90-100cm to nic się nie stanie c-360 może jedynie podnośnik będzie prędzej do wymiany. Nie kupuj 2 skibowego lepiej kupić Lemkena Opal 90 i zwężyć go na minimum orki i będzie git kupisz potem większy ciągnik 912 lub podobne to będzie też dobrze pasować tylko rozszerzysz szerokość orki.

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#445 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 06 październik 2011 - 10:03

Sprzęt do C-360 i pochodnych Zawsze można kupić taki pług i w miare zwiększania mocy ciągnika dokłada sie skiby. Pług 4 skibowy ale można orać na 2, 3 lub 4 skiby
http://sprzedambyka....wy-4-13197.html

#446 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 październik 2011 - 10:33

Sprzęt do C-360 i pochodnych Można kupić 3 ale po co robota będzie szła ciężko i powolnie i roboty się nie zrobi głęboko tym nie zaorzesz ;) A case powinien dać radę jest tu różnica prawie 15 koni między ursusem a casem ;)

#447 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 06 październik 2011 - 10:53

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Zawsze można kupić taki pług i w miare zwiększania mocy ciągnika dokłada sie skiby. Pług 4 skibowy ale można orać na 2, 3 lub 4 skiby
http://sprzedambyka....wy-4-13197.html

Ten plug to chyba pod podorywkowy podchodzi

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#448 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 06 październik 2011 - 11:13

Sprzęt do C-360 i pochodnych to pług do głębokiej orki

Edytowany przez wlkpmder, 06 październik 2011 - 11:13.

#449 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 06 październik 2011 - 11:20

Sprzęt do C-360 i pochodnych a ja mam pytanie czemu c360 ma nie dać rady w 3 obracanej ? Jak ustawić na 3x30 albo 3x35 to da na pewno rade ;) Nie wiem czemu ale wielu ludzi uważa że obrotowe idą ciężej od zagonowych... Wczoraj widziałem jak pronar 82 ciągał 4x40 w obrocie i sobie extra radził a ziemie są u mnie ciężkie... Przecież "zwykłe" pługi grudziądzkie mają 3x30 a zagraniczne idą lżej(zależy może jeszcze które). Kwestia to czy podnośnik da rade i nie będzie przodu podrywać bo pociągnąć to pociągnie ;)

#450 Share piotrus907

piotrus907

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 06 październik 2011 - 12:19

Sprzęt do C-360 i pochodnych w uciągnieciu to da radę jak będzie brał jak zwykła grudziądzka trujka to czemu rady ma nie dać u mnie facet orze i mu to dobrze idzie na piasku i na mocnej ziemi tylko najgorsze jak jedzie drogą to na dziurach przód mu podnosi bardzo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 06 październik 2011 - 15:35

Sprzęt do C-360 i pochodnych Piszecie, że na słabszej ziemi pociągnie bo będzie lżej - zgadza się, ale i ciągnik na lżejszej ziemi będzie miał gorsze zaparcie.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#452 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 06 październik 2011 - 21:13

Sprzęt do C-360 i pochodnych mi się wydaję że jednak c-360 może być ciężko na ciężkiej i górzystej ziemi a biorę przykład z pronara 82 który na ciężkich i górzystych ziemiach ciąga u mnie we wsi 3x40 obrotowe , więc ja bym brał 3 obrotową to jakiegoś traktora który będzie miał większy zapas mocy niż c-360 bo ona może mieć jednak ciężko z nim Dodany obrazek

#453 Share dzejwor

dzejwor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 październik 2011 - 19:52

Sprzęt do C-360 i pochodnych czy zaczepiając plug samasz do śniegu łamany waga 360 kg ciągnik będzie dawał rady przy odsnieżaniu

#454 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 17 październik 2011 - 20:42

Sprzęt do C-360 i pochodnych zależy co ty chcesz odśnieżać...
ja mam do tura do c330 zrobionego to ma 120cm szer i idzie po ukosie jakieś 25 stopni to tak tylko z podwórka odsunąć zeby autem wyjechać nic więcej. traktor ten jest za lekki, ma wąskie opony, nie ma zaparcia, n ie ma przedniego napędu i podobnie z c360
szkoda zachodu. do 912 to bym się tez grubo zastanowił u nas gościu odśnieżna gminne drogi 1201 to jak większa zaspa to przód leci na bok. musi być 4x4, dobre opony i porządny balast tyle z doświadczenia ;P
kumpel ma 5 aut które odśnieżają w zimie i w tamtym roku jak mocno zawiało to z ciągnika siodłowego odczepił siodło i do niego założył pług czołowy(odgartuje na 2 str) to MAN który uchodzi za jednego z lepszych w terenie żeby robił robotę musiał być dociążony 5 płytami drogowymi z tyłu dodam ze napęd 4x2

#455 Share dzejwor

dzejwor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 październik 2011 - 20:55

Sprzęt do C-360 i pochodnych ja prowadzę firmę mniejsza tzn utrzymanie terenów osiedlowych i nie mam na głowie dróg gminnych raczej osiedlowe uliczki i parking Tesco w zeszłym roku kopiłem c 360 trochę bez przemyślenia tak jam mówisz jest za leiki ale już nie mam czasu na zmianę ciągnika a muszę wymienić pług bo miałem zaczepiony około 2 metrowego spycha od mtz ale nie sterowany hydraulicznie i samoróbkę mam jeszcze dwa małe iseki i kubote ale one maja po 1,5 metra pługi mi trzeba coś takiego jak http://www.samasz.pl...g-nieny-skadany ale boje się ze jak zawieszę taki -chociaż jeszcze nie wiem jak bo nie mam tuza - to czy będzie się nim dało rady jechać i pracować jak dociążę tył

Edytowany przez milanreal1, 18 październik 2011 - 20:05.
cytowanie poprzedniego posta

#456 Share Massey1993

Massey1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 październik 2011 - 20:57

Sprzęt do C-360 i pochodnych pług na turze stawia większy opór poprzez wysuniecie go do przodu na turze, 60ka powinna dać radę przy odśnieżaniu na bieżąco w sąsiedniej wiosce tak odśnieżała przez kilka lat, rok temu została zastąpiona przez mf3050 4x4 i bez dodatkowego obciążenia, wykonuje naprawde super robote (tylko nie wiem czy w tym samym pługu) a odśnieża raz rano i raz wieczorem
kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

#457 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 październik 2011 - 21:02

Sprzęt do C-360 i pochodnych Akurat PSV 271 to ja chce do teleskopowej ładowarki założyć myśle da radę wkońcu 130 KM mam. U mnie gmina odśnieża 60 tką i zetorem 7211 hmm mały śnieg dają radę ale ostatnie zimy to hmm, pozatym wyjeżdżają jak już wszystko prawie ubite przez auta.

A dlaczego Samasza wybraliście a nie np Pronara?

#458 Share dzejwor

dzejwor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 październik 2011 - 21:10

Sprzęt do C-360 i pochodnych mam znajomego co jest podwykonawca w samaszu i obiecał mi że załatwi za 8 tys.zł brutto a pronar ma kosmos cenę koło 10tys mni interesuje wymiar z PSV231

chyba że masz jakieś inne firmy co maja pługi w rozsądnej cenie to byłbym wdzięczny

Edytowany przez milanreal1, 18 październik 2011 - 20:05.
cytowanie poprzedniego posta

#459 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 17 październik 2011 - 21:11

Sprzęt do C-360 i pochodnych ja mialem plug do 60 jakiś 2.2 m to normalnie odśnieżałem drogi tylko lipnie sie podnosiło plug bo miał ramę pod traktorę zawieszoną na tylnym tuzie a z przodu siłownik miał mały skok i podnosiłem ten pług tylko na jakies 10-15cm to np jak sie wbijałem w zaspę 60 to pozniej ciągnąłem snieg do tylu :D ale obowiązkowo na koła łancuchy do 60 :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share lopol92

lopol92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja. rolnictwo, mech. rolnictwa i kobitki

Napisany 17 październik 2011 - 21:13

Sprzęt do C-360 i pochodnych kochani ja miałem na myśli coś co miałoby zrobić robote, bo można też odśnieżać c360 ale to jest tylko bezsensowne głaskanie tego śninegu po wierzchu, gmina po mieście puszcze 3512 to to nie daje rady pchać tego śniegu naawet, puszczaja bo nie mają nic innego to tak robią żeby ludzie nie krzyczeli