Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

Michufarmer    21

Piszecie, że na słabszej ziemi pociągnie bo będzie lżej - zgadza się, ale i ciągnik na lżejszej ziemi będzie miał gorsze zaparcie.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

mi się wydaję że jednak c-360 może być ciężko na ciężkiej i górzystej ziemi a biorę przykład z pronara 82 który na ciężkich i górzystych ziemiach ciąga u mnie we wsi 3x40 obrotowe , więc ja bym brał 3 obrotową to jakiegoś traktora który będzie miał większy zapas mocy niż c-360 bo ona może mieć jednak ciężko z nim unsure.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

zależy co ty chcesz odśnieżać...

ja mam do tura do c330 zrobionego to ma 120cm szer i idzie po ukosie jakieś 25 stopni to tak tylko z podwórka odsunąć zeby autem wyjechać nic więcej. traktor ten jest za lekki, ma wąskie opony, nie ma zaparcia, n ie ma przedniego napędu i podobnie z c360

szkoda zachodu. do 912 to bym się tez grubo zastanowił u nas gościu odśnieżna gminne drogi 1201 to jak większa zaspa to przód leci na bok. musi być 4x4, dobre opony i porządny balast tyle z doświadczenia ;P

kumpel ma 5 aut które odśnieżają w zimie i w tamtym roku jak mocno zawiało to z ciągnika siodłowego odczepił siodło i do niego założył pług czołowy(odgartuje na 2 str) to MAN który uchodzi za jednego z lepszych w terenie żeby robił robotę musiał być dociążony 5 płytami drogowymi z tyłu dodam ze napęd 4x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzejwor    0

ja prowadzę firmę mniejsza tzn utrzymanie terenów osiedlowych i nie mam na głowie dróg gminnych raczej osiedlowe uliczki i parking Tesco w zeszłym roku kopiłem c 360 trochę bez przemyślenia tak jam mówisz jest za leiki ale już nie mam czasu na zmianę ciągnika a muszę wymienić pług bo miałem zaczepiony około 2 metrowego spycha od mtz ale nie sterowany hydraulicznie i samoróbkę mam jeszcze dwa małe iseki i kubote ale one maja po 1,5 metra pługi mi trzeba coś takiego jak http://www.samasz.pl...g-nieny-skadany ale boje się ze jak zawieszę taki -chociaż jeszcze nie wiem jak bo nie mam tuza - to czy będzie się nim dało rady jechać i pracować jak dociążę tył

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15

pług na turze stawia większy opór poprzez wysuniecie go do przodu na turze, 60ka powinna dać radę przy odśnieżaniu na bieżąco w sąsiedniej wiosce tak odśnieżała przez kilka lat, rok temu została zastąpiona przez mf3050 4x4 i bez dodatkowego obciążenia, wykonuje naprawde super robote (tylko nie wiem czy w tym samym pługu) a odśnieża raz rano i raz wieczorem


kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Akurat PSV 271 to ja chce do teleskopowej ładowarki założyć myśle da radę wkońcu 130 KM mam. U mnie gmina odśnieża 60 tką i zetorem 7211 hmm mały śnieg dają radę ale ostatnie zimy to hmm, pozatym wyjeżdżają jak już wszystko prawie ubite przez auta.

 

 

A dlaczego Samasza wybraliście a nie np Pronara?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzejwor    0

mam znajomego co jest podwykonawca w samaszu i obiecał mi że załatwi za 8 tys.zł brutto a pronar ma kosmos cenę koło 10tys mni interesuje wymiar z PSV231

 

chyba że masz jakieś inne firmy co maja pługi w rozsądnej cenie to byłbym wdzięczny

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja mialem plug do 60 jakiś 2.2 m to normalnie odśnieżałem drogi tylko lipnie sie podnosiło plug bo miał ramę pod traktorę zawieszoną na tylnym tuzie a z przodu siłownik miał mały skok i podnosiłem ten pług tylko na jakies 10-15cm to np jak sie wbijałem w zaspę 60 to pozniej ciągnąłem snieg do tylu :D ale obowiązkowo na koła łancuchy do 60 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

kochani ja miałem na myśli coś co miałoby zrobić robote, bo można też odśnieżać c360 ale to jest tylko bezsensowne głaskanie tego śninegu po wierzchu, gmina po mieście puszcze 3512 to to nie daje rady pchać tego śniegu naawet, puszczaja bo nie mają nic innego to tak robią żeby ludzie nie krzyczeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david697    0

Ja odśniżam na podwórku c330m z turem łyżka i jazda bez łańcuchów i dociążenia. Piąty bieg koła buksuja ale jest prądkość więc idzie bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzejwor    0

kochani ja miałem na myśli coś co miałoby zrobić robote, bo można też odśnieżać c360 ale to jest tylko bezsensowne głaskanie tego śninegu po wierzchu, gmina po mieście puszcze 3512 to to nie daje rady pchać tego śniegu naawet, puszczaja bo nie mają nic innego to tak robią żeby ludzie nie krzyczeli

 

ok zdaje sobie z tego sprawę ze ten sprzęt jest słaby. ale nie stać mnie na coś lepszego teraz przed zima bo kopiłem mały na chodniki iseki tu1900 ale jak by mi się udało zamontować 360kg pługa z przodu to czy ciągnikowi nic się nie stanie i czy będzie dal rady pracowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

wedlug mnie to szkoda wydawac 8 tys na samasza jak i tak nie bedzie spełniał roli, ja za ten swoj plug dalem cos koło 4 tys chyba niecałe a robote robił to moze tą zimę przechodzisz c360 a potem zmienisz traktor to i plug zmienisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lopol92    1

jeżeli mowa o kwotach to z tym kumplem przywoziliśmy 2 pługi ze złomu z wrocławia, jeden czołowy, drugi boczny to za te oba zapłacił 2200 z mocowaniami, założył nowe gumy, pomalował i sprzęt jak złoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@dzejwor Niema innej firmy, pozatym dealera samasza mam pod ręką w sumie pronara też ma. Cena pronar a samasz jest podobna tylko samasz chyba więcej w standardzie oferuje ale to z dealer muszę pogadać. Wciąż mi coś wypadnie i nie mam kiedy jechać. Ile się czeka za pługiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Powies 360 kg na przodzie to wszedzie wjedziesz i z nikad nie wyjedziesz. Lancuchy to podstawa dla 2WD. Wedlug mnie uderzaj do jakiegos kowala niech zrobi lekki plug blisko przedniej osi, bron Boze nie daleko, bez udziwnien i innych bajerow. Na podnosnik z tylu 500 kg obciaznik i dasz rade! Odsniezalem 25 km drog publicznych 912, wiec pisz, jak chcesz dowiedziec sie czegos wiecej.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzejwor    0

@dzejwor Niema innej firmy, pozatym dealera samasza mam pod ręką w sumie pronara też ma. Cena pronar a samasz jest podobna tylko samasz chyba więcej w standardzie oferuje ale to z dealer muszę pogadać. Wciąż mi coś wypadnie i nie mam kiedy jechać. Ile się czeka za pługiem?

 

widzisz ja mieszkam około 10km od producenta samaszu i trochę więcej możne z 60 km od pronaru w samaszu wiem ze mieli o reki. moze jak mi odradzacie ten plug łamany to macie jakis innych producentoww. Pomarol zaproponował mi zwykły plug prawo lewo na hydraulice za około 6300zl/netto czyli podobna cena i waga pługa około 320 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Kolega @LUKASZP ma rację co do obciążenie na tyle no i oczywiście łańcuchy na koła waga pługa mogła by być mniejsza. Osobiście odśnieżam się c330 z tur-em, prosta łyżka 1,80m łańcuchy na kołach i dociążenie 350Kg z tyłu i jazda 5 kilometrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

jak myslicie c360 da rade w oryskiwaczu 600l?? ktos z takim jezdzi?? bo nie wiem czy nie bedzie przewazac 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Znajomy MF-em 255 jeździ z 800l :D

U mnie 3P wiosną będzie właśnie z 600l jeździło.

 

To ja mam inne pytanie: Czy taka c-360 poradzi sobie z zgrabiarką do siana 4,3m? Masa jej ok. 500kg tylko że środek ciężkości daleko...

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6899

Do wapna lepiej RCW wynająć.

Diler poleca wziąć hydraulikę (dzisiaj rozmawialiśmy). Mówi że dużo osób pytało go już czy nie da się hydrauliki do mechanicznego zamontować bo wygodniej jest zamknąć hydraulicznie dźwignią którą masz pod ręką niż tą na rozsiewaczu. Nie wiem jak to w praktyce wygląda to mechaniczne zamykanie z 60.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Czy ktoś próbował pracować zgrabiarką Pottinger EuroTop 421N (waga 540kg) i tym ciągnikiem. nie wiem czy wogóle da rade podnieść bo jest dość szeroka przez co i daleko od ciągnika. jest jeszcze mniejsza 380N (380kg).Z przetrząsaczem HIT 540N to sobie powiniwn poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urszula    0

witam. chce kupic unie giont 5m do uprawy przedsiewnej bo zmeczylo mnie ondpinanie non stop 914 od pluga do agregatu i potem z agregatu do agregatu prawowo siewnego. Mam pytanie czy sześćdziesiątka da rade z tym wałem. W zasadzie to nie martwie sie o uciąg tylko o hydraulike bo nie wiem ile potrzeba złaczy do uni. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj