Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-360 i pochodnych

600 odpowiedzi na ten temat

#301 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 październik 2010 - 18:07

Sprzęt do C-360 i pochodnych 60 jak 60 ale ziemia to raczej lekka nie jest a w dodatku liczne pagórki i wzniesienia i mozaika na polu http://www.agrofoto....8-landini-7550/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-360 i pochodnych Dzisiaj, 19:00
  •  

#302 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 27 październik 2010 - 18:09

Sprzęt do C-360 i pochodnych Ta na słabszych ziemiach to idzie 3 skiby i 3 bieg orka siewna 20 cm ale nie zimowa po za tym na 3 to za szybko na zime w Uni. Zrobi płaskie pole. Ja nawet obrotówką oram na 2 bo jak przychodzi glina trzeba redukować a po 2 to za mocno rozsypane by było
Mój Wladimirec podbija świat

#303 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów
  • Zainteresowania:ciągniki rolnicze

Napisany 27 październik 2010 - 18:30

a ten ciągnik jak myslicie w ilu skibach chodzi ??
Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

#304 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 27 październik 2010 - 18:31

Sprzęt do C-360 i pochodnych hehe tylko nie myslcie ze 60 na piasku pociagnie 3 skiby na 25 cm tymbardziej na 3 biegu :)raz to zacznie mielic kkołami a jak za głęboko wejdzie to na 3 biegu silnik spada z obrotów 2 na piasku w 3 skibach na drugim biegu wiecej mieli jak jedzie ja sie chce porzadnie zaorac (jeszcze mam opony 420/70-28) i dlatego kupiliśmy c-385 i powiem wam ze 76 kucy w 4*30 na I 4 wiecej mieli jak jedzie (+/- 30cm orka) a jak się znajdzie góreczka to nawet porzadnire zadymi i nie raz potrzebna jest redukcja tak to ja się bawie na moich pisakach :D wiec jesli ktoś mówi ze c-360 w 3 skibach na 3 biegu  pociagnie pług na 25-30cm to albo ma super łatwa ziemie w uprawie albo nie orze tak głęboko albo nigdy nie orał tym ciągnikiem no jeszcze jedno moze nas robic w balona :)

#305 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 27 październik 2010 - 18:52

60 jak 60 ale ziemia to raczej lekka nie jest a w dodatku liczne pagórki i wzniesienia i mozaika na polu http://www.agrofoto....8-landini-7550/

Dziwne te ziemie tam macie bardzo takie zwięzłe i gliniaste......noi bardzo mokry teren.Druga sprawa zła kultura uprawy roli :)

#306 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 październik 2010 - 18:57

Sprzęt do C-360 i pochodnych dlaczego zła??

#307 Share Damianwp

Damianwp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 89 postów

Napisany 27 październik 2010 - 18:58

Sprzęt do C-360 i pochodnych może uciongnoc :) ale w podorywce bo inaczej lipa

#308 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 27 październik 2010 - 19:03

Sprzęt do C-360 i pochodnych Panowie na wiosne wam udowodnie kto ma racje.Orka 25-30 cm 3 pługi , 3 i nie ma uproś..........u nas sa inne ziemie nie takie jak u was na północy.

dlaczego zła??

Bardzo skibi się ta ziemia przy orce.U nas jak się orze to sie sypie jak popiół , druga sprawa , wczesnie sie agregatem wjezdza by użyznic ziemie i by sie ładnie orało.

#309 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:06

Sprzęt do C-360 i pochodnych tu była wcześniej podorywka robiona więc nie było tak strasznie, bez podorywki nie dałoby się wcale zaorać

#310 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:22

Sprzęt do C-360 i pochodnych Pomimo tego i tak okropnie ta orka wyglada.Dziwie sie ze na takiej ziemi wogóle cos rosnie.

Proszę tak wyglada orka 3 skiby C-360.

Miłej lektury panowie , może wkońcu uwieżycie że C-360 radzi sobie w 3 skibach bez problemu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:23

Sprzęt do C-360 i pochodnych na tym kawałku jest Klasa 3B 4 i 5 i to wszystko na 2ha, a rosnąć to rośnie

#312 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 27 październik 2010 - 19:59

Sprzęt do C-360 i pochodnych Ciężko u niektórych z czytaniem, wyraźnie napisałem, że powyżej 3 skib to juz katorga dla 60, chyba, że sie jakiś puch orze. :) Akurat nie jest tak, jak niektórzy piszą, ze na piasku jest lekko orać. Mam przyjemność kilka razy w roku orać kawałki na których jest VI i VIz, tam pług pomimo opuszczonego koła podporowego wchodzi prawie pod samą ramę i zaraz traktor sie grzebie. Taki urok piasku.

#313 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 październik 2010 - 21:19

Ta na słabszych ziemiach to idzie 3 skiby i 3 bieg orka siewna 20 cm ale nie zimowa po za tym na 3 to za szybko na zime w Uni. Zrobi płaskie pole. Ja nawet obrotówką oram na 2 bo jak przychodzi glina trzeba redukować a po 2 to za mocno rozsypane by było

Ja tam zawsze orze na 3, ile to szybciej i mniej paliwa ubywa. I orka też powinna mieć dobrą prędkość żeby odpowiednio napowietrzyć glebę itp, i 3 bieg w C-360 do orki jest najodpowiedniejszy, gorzej że np pługi UG maja zakres prędkości ok 6km a powyżej szybko się zużywają.

W orce siewnej na 20cm w 3 skibach C-360 da rade, ale nie na terenie ciężkim, czy pagórkowym.
Orka zimowa to już lepiej 2 skiby również na 3 biegu.

@zonk28 w 2 filmie który podałeś orze na 2 biegu.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#314 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 28 październik 2010 - 08:51

Sprzęt do C-360 i pochodnych ja czały czas oram pługiem 3 skibowy na 3 biegu i w tym roku oralem w razówke
Hesston 5540

#315 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 28 październik 2010 - 13:44

Sprzęt do C-360 i pochodnych I tak ma być panowie 3 i 3 skiby.

#316 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 28 październik 2010 - 21:30

Siema. Przyszła mi taka myśl do głowy czy C-360 dał by radę z dwoma pługami w orce jeden z przodu zwykły 2 skibowy a z tyłu 3 skibowy. Co o tym sądzicie??

Masz za duzo wolnego czasu ? nudzi Ci się ?
To pomysl najpierw o przednim tuz - napewno bedzie bardziej przydatny niz kombinacje z pługiem ?:D

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#317 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 29 październik 2010 - 09:03

Sprzęt do C-360 i pochodnych po to jest forum żeby pisać
Hesston 5540

#318 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 październik 2010 - 22:15

Sprzęt do C-360 i pochodnych Pisać ja rozumiem ale nie takie głupoty 5 skib do C-360, to MTZ 80km + przedni napęd czasem moze mieć problemy a co dopiero C-360 :P

Na zime oracie na 3 biegu? Zonk uważasz ze rozsypana ziemia to jest dobrze? To się mylisz chyba że mówisz o siewnej to ok. Zmieniłem na obracany miał yć zagon ale kverneland ale trafiła się okazja, nie żałuje. Szybko jechac nie musze, jak zrobiłem wszystko co nie tak. Wywaliłem kroje z tyłu bo sie zapychało międzynimi a kołami, przedpłużki opusciłem o 3cm i całkiem inna orka jade na 2biegu, ziemia jest elegancko odłożona, cały syf z góry na dnie bruzdy i policzysz każdą skibe a o to chodzi w orce zimowej. Nie jest tak jak po uni że na 2 biegu ta skiba stoi i wszystko widać. Ładnie odwrócona skiba ale nie rozpieprzona że jak na stole. Takie coś robie przed siewem to 3 bieg 1800 obrotów i hejo + na lginie listwy zakładam na odkładnice.
Co do 3 skibówki to na tkaiej normalnej ziemi to ok ale na piachu koledzy wspomnieli nie dawała rady zaczęła się drapać a jak glina przyszła to zaczął zdychać. Teraz mam 2x40 nawet szybciej zaoram a liczyłem się z tym że więcej spale ale mam zapas mocy, wiem że mam porządnie zaorane i wiem że ciagnik nie zakopie ani nie zdechnie. nieługo ktoś będzie chciał zapiąć 6 na obrocie :blink:

a ten ciągnik jak myslicie w ilu skibach chodzi ??

Tamten ciagnik to Renault Ares 836 i ma 200KM i ciagnie 8 skib. Jak by postawił ursusa o tkaiej mocy jeżeli by był to zapewne gorzej by sobie radził bo by mu biegów brakowało i laczki za wąskie by miał :D
Mój Wladimirec podbija świat

#319 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 30 październik 2010 - 13:05

Pisać ja rozumiem ale nie takie głupoty 5 skib do C-360, to MTZ 80km + przedni napęd czasem moze mieć problemy a co dopiero C-360 :P

Na zime oracie na 3 biegu? Zonk uważasz ze rozsypana ziemia to jest dobrze? To się mylisz chyba że mówisz o siewnej to ok. Zmieniłem na obracany miał yć zagon ale kverneland ale trafiła się okazja, nie żałuje. Szybko jechac nie musze, jak zrobiłem wszystko co nie tak. Wywaliłem kroje z tyłu bo sie zapychało międzynimi a kołami, przedpłużki opusciłem o 3cm i całkiem inna orka jade na 2biegu, ziemia jest elegancko odłożona, cały syf z góry na dnie bruzdy i policzysz każdą skibe a o to chodzi w orce zimowej. Nie jest tak jak po uni że na 2 biegu ta skiba stoi i wszystko widać. Ładnie odwrócona skiba ale nie rozpieprzona że jak na stole. Takie coś robie przed siewem to 3 bieg 1800 obrotów i hejo + na lginie listwy zakładam na odkładnice.
Co do 3 skibówki to na tkaiej normalnej ziemi to ok ale na piachu koledzy wspomnieli nie dawała rady zaczęła się drapać a jak glina przyszła to zaczął zdychać. Teraz mam 2x40 nawet szybciej zaoram a liczyłem się z tym że więcej spale ale mam zapas mocy, wiem że mam porządnie zaorane i wiem że ciagnik nie zakopie ani nie zdechnie. nieługo ktoś będzie chciał zapiąć 6 na obrocie :blink:

Tamten ciagnik to Renault Ares 836 i ma 200KM i ciagnie 8 skib. Jak by postawił ursusa o tkaiej mocy jeżeli by był to zapewne gorzej by sobie radził bo by mu biegów brakowało i laczki za wąskie by miał :D

Kolego u nas też są piachy i normalnie 3 skiby i 3 bieg , 2000-2200 obrotów i ziemia sie sypie jak po bronowaniu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share bartek1992

bartek1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 30 październik 2010 - 16:21

Sprzęt do C-360 i pochodnych a to sory chłopaki z tymi pługami, ale sie nie zgodze ze C-360 w 3 skibach to ma za ciężko
Hesston 5540