Tadeusz1212

Sprzęt do C-360 i pochodnych

Polecane posty

milanreal1    319

Ale jak ta orka wygląda? Na cięzkiej ziemi to nawet na zime można szybciej jechać. Nie dośc że wsyzstko stoi to jeszcze nie przykryte. Może troche szybciej zaora ale cco za sens takiej orki? Nie lepiej 2 skiby i 3 wrzucić na takiej ciężkiej ziemi? Ja 3 skibowym też orałem na 3 nie powiem że nie ale tylko i wyłącznie przed siewem. Na zime to głupota tym bardziej przy 2200 obrotach po 1 wszystko przesypiesz za miedze, 2 to nie zatrzymiesz tyle wylgoci co przy ostrej orce ap o 3 przy takich kosmicznych obrotach w tym ciagniku ogłuchniesz :)

Cos tu nie rozumiem. Bo im szybciej jedziesz to krycie lepsze(oczywiście mówię o orce ok 8-9km/h). Na 3 biegu nie przesypiesz ziemi za miedze bez przesady, chyba na 4 orzesz to tak :) a co do zatrzymywania wilgoci w ostrej i płaskiej skibie to różne są teorie. A co do ogłuchnięcia to zgadzam się w 100%.

 

@Filipoo coś właśnie słaba ta 60, chyba że masz pola górzyste lub źle pług ustawiasz i nie orzesz na siłowej(silowa sporo daje :))


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

gór to nie mam mam diwe nie za duze górki a raczej pagórki siłowa nic ne dawała bo jak zaczał się drapac to nie zdarzyla podnieś pługanormalnie idzie szybciej zareagować ustawienie pługa hmm no niby dobrze .teraz orze 80 to juz lzej ale jednak z 4 skibami czesto się drapie po tym piasku a jak jade własnie pod te pagórki to nie raz jak z parowozu idzie i dla dobra silnika redukuje coś mi się jednak zdaje ze mam ciezką w upraiwe ziemie czy tam trudną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrz    0

Pewnie że wszystko zależy od gleby, i to nie koniecznie od klasy. Jak jest zwięzła ziemia i do tego dużo opadów deszczu które jeszcze bardziej zbiją glebę to na dwójce z trzema skibami jest co ciągnąć. W tym roku jeden z moich sąsiadów co zawsze na orkę chętnie by zakładał 4 skiby z 3 skibowym zadusił kilka razy na dwójce!!! I sześćdziesiątki nie ma słabej. A gleba u nas to przeważnie 3-cia klasa, lecz miejscami glina i iły się wyorują. Zawsze byłem i jestem zdania że na taką ziemię sześćdziesiątka do trzech skib i głębokiej orki jest za słaba! Osobiście nie wyobrażam sobie orki głębokiej (na 25-30 cm)na 3 skiby na trójce, chyba że na piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

na tróje to raczej głebiej z trzema skibami jak na 20 cm nie darady wyorać niema bata


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

no tez tak mysle ze głebiej jak 20 sie nie da ale jak na piachu tak zaorać?? juz ktos tu pisał ze chociaz kólko całkiem opuszczone to pług i tak szedł w ziemie. mam 2 ha pola prawie kwadrat i od lasu do jeziora wiec od piachy po torf (zaorana łaka) i wierzcie albo i nie ale tam gdzie torf udało się wyorac gline :blink:gróbo ponad 30 cm było i tam jes dobry kawałek do orania ale tylko na 2 biegu bo na 3 to zesrac sie mozna a sie nie ujedzie tak ciezko a na górkach gdzie zawzze był piasek taki zóltawy to w tym roku wyorałem jakiś ciemniejszy i pow wam ze odrazu ciagnik przy bronowaniu nie wpada głęboko i odrazu widać jak zytko sobie rośnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

u mnie w okolicy to wszyscy orzą płytko ja zacząłem jakieś 7 lat temy stosunkowo powoli co roku pogłebiać orkę , i z tego co widzę to mam lepsze plony


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie podobnie, w większości orzą na 15 cm na taki sztorc że krycie fatalne :( Ja nieprzerwalnie siewna 20cm, zimowa 25cm i więcej i plony też są ciut większe :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

A więc chce kupić talerzówkę (nową) do C-360 tylko nie wiem jaka będzie dobra


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem podobny dylemat jakiś czas temu kolego.Po pierwsze nie kupuj za małej . Ja wziąłem V 2 X 12 . Oczywiście jest za duża ale po zdjęciu po jednym skrajnym talerzu na każdym z wałów mam 2X 10 co jest ok. w stosunku do możliwości 60 . Przy małym kącie pochylenia talerzy można pracować 2X12 , a w przyszłości zawsze ją możesz zapiąć do większego ciągnika, i nie będzie bardzo mała.

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

wydaje mi sie ze 2m bedzie odpowiednia, trzeba tez pamietac ze przy ciezkiej moze podnosnik kiedys uszkodzic

oczywiscie wybor nalezy do ciebie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

to 2.2 2x10(na trzech podporach) może być czy za duża ??


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

Nie chce cie straszyc ani zniezcecac do zakupu ale warto przemyslec czy podnosnik wytrzyma, wiadomo ze nie jezdzi sie po rownym i to co jest zaczepione troche "skacze".

Jesli ta brona wazy podobnie jak 2.0m 2x10 to w zupelnosci wystarczy do 360

Ale moze wypowie sie jeszcze ktos z lepszym doswiadczeniem.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

my mamy talerzówkę Akpila 2,0 i C-360 spokojnie sobie z nią radzi, jest ona lekka i solidnie wykonana (mamy na spółkę z wujem od 8lat i rocznie obrabia ponad 20ha i nic się w niej nie zepsuło), dobrze wchodzi w ziemię, bo sąsiad ma Mirex 2,1 to musi wozić kamienie, więc 2,2 powinna spokojnie ci starczyć:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja mam 2.2m i nie narzekam, dobrze z nia Ursus współpracuje :lol:

Tak wiec polecam 2.2m ^^


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

Witam i pozdrawiam wszystkich :( Mam pytanko takie jaki opryskiwacz i rozsiewacz do ursusa c-362 myslałem nad opryskiwaczem tak gdzieś 600l może więcej i nad zwykłym lejkiem ponieważ jak sie on zepsuje to nie będzie szkoda wywalić pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

leja to sobie odpuść, to chyba największe g jakie widziałem, jak chcesz niedrogo to poszukaj jakiegoś ładnego amazone to pochodzi ci lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

Ty naprawde takie zakupy robisz czy tylko chcesz sobie nabic postow?

Kupuje serio bo rozsiewacza nie mam pozyczałem piasta gów,, totalne i taki inny rozsiewacz co rozsiewał raz na dawa a raz na jeden talerz bez sensu nawozy drogie a nie równo rozsiane a opryskiwacz mam 450l tylko że pompa i dysze na nic i skończył sie atest już jest poprostu styrany ma 13 lat.Tez pryska chu....

 

leja to sobie odpuść, to chyba największe g jakie widziałem, jak chcesz niedrogo to poszukaj jakiegoś ładnego amazone to pochodzi ci lata

Dlaczego mówisz że lej to gów.. słyszałem wiele dobrego o nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

lejki to szmelc popatrz na pola u tych co nimi sieją łan jest nierówny nie dorzuca ja też ci radził bym amazonkę dwutalerzową a jak chcesz niedrogiego to pomyśl o motylu to jest leprze rozwiązanie moźna lepirj wyregulować ilość wysiewu. A co do opryskiwacza to polecam opryskiwac pronaru są to tanie opryskiwacze o dobrych pompach nie chwale bo mam bo my pryskamy Hardimi ale pytanko ile pola masz, czy pracujesz ze ścieszkami technologicznymi ja bym ci polecał belkę 12m lub 15m gdysz 15 m amazonką dorzucisz i możesz kożystać z tych samych przejazdów co opryskiwaczem pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Kolega cichy84 dobrze mówi! Sam do lekkich prac używam 3P także również mam pewne doświadczenie w tym temacie. Siałem już lejem, jakims badziewiem z jarmetu i innym gównami. W końcu kupiłem Amazone ZA-F 600. I to jest rozsiewacz dla ciebie. Tani i bardzo ladnie sieje. Spokojnie na 12m rzuca takze polecam ci taki. Zawsze możesz big baga wsypac i zostaje troche zapasu i nic sie po drodze nie rozsypuje.

Co do opryskiwacza to zalezy ile chcesz wydać. Ja kupiłem nowego pilmeta 612. I wiekszego nie polceam do 60 bo nie podołasz. A jak bedzie mokro to i tym ma ciężko. Z tym że nowy w tej chwili to koszt ok 10.000 tys zł. Czyli jest dość drogi. Moge też polecic krukowiaka 600l ale jega cena jest niewiele mniejsza od pilmeta. Pozdro.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

lejem nie rozsiejesz wapna na polu, a innymi możesz, ja polecę ci rozsiewacz nawozowo-wapnowy KŁOS, mamy taki od roku i C-360 śmiga z nim, aż miło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizonek56    0

lejki to szmelc popatrz na pola u tych co nimi sieją łan jest nierówny nie dorzuca ja też ci radził bym amazonkę dwutalerzową a jak chcesz niedrogiego to pomyśl o motylu to jest leprze rozwiązanie moźna lepirj wyregulować ilość wysiewu. A co do opryskiwacza to polecam opryskiwac pronaru są to tanie opryskiwacze o dobrych pompach nie chwale bo mam bo my pryskamy Hardimi ale pytanko ile pola masz, czy pracujesz ze ścieszkami technologicznymi ja bym ci polecał belkę 12m lub 15m gdysz 15 m amazonką dorzucisz i możesz kożystać z tych samych przejazdów co opryskiwaczem pozdro

DZIĘKI ZA INFO POZDRO:D

 

Kolega cichy84 dobrze mówi! Sam do lekkich prac używam 3P także również mam pewne doświadczenie w tym temacie. Siałem już lejem, jakims badziewiem z jarmetu i innym gównami. W końcu kupiłem Amazone ZA-F 600. I to jest rozsiewacz dla ciebie. Tani i bardzo ladnie sieje. Spokojnie na 12m rzuca takze polecam ci taki. Zawsze możesz big baga wsypac i zostaje troche zapasu i nic sie po drodze nie rozsypuje.

Co do opryskiwacza to zalezy ile chcesz wydać. Ja kupiłem nowego pilmeta 612. I wiekszego nie polceam do 60 bo nie podołasz. A jak bedzie mokro to i tym ma ciężko. Z tym że nowy w tej chwili to koszt ok 10.000 tys zł. Czyli jest dość drogi. Moge też polecic krukowiaka 600l ale jega cena jest niewiele mniejsza od pilmeta. Pozdro.

Wiesz co ja tak myslałem nad takim http://allegro.pl/opryskiwacz-600-15m-stabilizacja-wzmacniany-nowy-i1338108655.html ale rozsiewacz z tego co słysze że lej to gówno i chyba zrezygnuje.Nie wiem teraz czy wziąć na 12 m opryskiwacz i rozsiewacz z wysiewem na 12m pozdro i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Darek914
      Witam wszystkich kupiłem prasę sipme z279 opiszcie coś o tej prasie, nie miałem jeszcze nigdy prasy belującej tym takie zapytanie.pierwsze uruchomienie,przewody,wyrzucanie beli,.W swoim ursusie mam dwa wyjścia hydrauliczne a w prasie 3trzy bo podbierak hydrauliczny jak to zrobić czy trzeba wychodzić za każdym razem z kabiny jak bele wyrzucić.prosze o rady z góry dziękuje  
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj