Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-360 i pochodnych

600 odpowiedzi na ten temat

#241 Share knoro21

knoro21

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 16:35

Sprzęt do C-360 i pochodnych Juz kupilismy talerzówke 2 metry 18 talerzy wyszło wszystko bardzo dobrze 3300 zapłacilismy talerzówka jest ocynkowana nie pomalaowana a do tego dostalismy gratis uchwyty dospawane do zaczepiania wałków jestesmy bardzo zadowolenie mam nadzieje ze bedzie dobrze słuzyć ;}

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-360 i pochodnych Dzisiaj, 23:42
  •  

#242 Share Arek175

Arek175

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 27 grudzień 2009 - 00:07

Sprzęt do C-360 i pochodnych u mnie w rodzinie mają 3512 i uprawiali 2.1 z bometu także powinien taki mu wystarczyc

#243 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 21 styczeń 2010 - 09:03

c - 360 spokojnie poradzi sobie z talerzówką 2,5 m , wiem bo kilka lat jeżdziłem c360-3p i szedł bez żadnego ale z tom talerzówką , tak więc na Twoim miejscu wogóle bym nie myślał o kupnie mniejszej niż 2,5m

c-3603p wypluła by dudy przez wydech przy takiej talerzówce ,przy 18 talerzach jak się opuści po oś to 60-tkę ściąga i ma co robic .nie opowiadaj bajek .

#244 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 21 styczeń 2010 - 09:28

Sprzęt do C-360 i pochodnych Ja osobiście nie posiadam C-360 jednak jeden gospodarz na wsi ma taki ciągnik i ciągnie nim talerzówkę Bomet 1,8m, nie wiem ile ma talerzy bo nigdy nie liczyłem ale jak kiedyś rozmawiałem z jego synem to twierdził, ze woleli 1,8m bo ciągnik ma lżej i można dać głębiej kiedy trzeba lub szybciej jeździć gdy jest taka możliwość. Co do wagi to talerzówkę to lepiej obciążyć, bo w tedy wchodzi w ziemię i nie wyskakuje na nierównościach. Co do C-360-3P to chyba masz jakąś mongolską talerzówkę, bo do 2,5m Unii potrzeba około 70KM :lol:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#245 Share Bizon123

Bizon123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 styczeń 2010 - 09:57

Sprzęt do C-360 i pochodnych osobiście nie posiadam talerzówki ale miałem okazje pracować C-360 z talerzówkami o szerokości 2m oraz 2,5m i powiem ze C-360 uciągnie 2,5 metrowa ale jest to katowanie ciągnika i na dłuższą meta nie da rady tak pracować bo można zajeździć silnik :lol: osobiście polecił bym ci 2m metry bo jest akurat do tych ciągników można pojechać z nią szybko i zrobić na polu naprawdę konkretną prace a w razie potrzeby jak nie będzie chciała wchodzić w ziemie to zawsze możesz ją czymś obciążyć :D

#246 Share mirek37

mirek37

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów
  • Zainteresowania:tenis stołowy, dłubanina w garażu

Napisany 21 styczeń 2010 - 15:33

Sprzęt do C-360 i pochodnych nic dodać nic ująć ,popieram was w 100 procentach. 2,5 m może być agregat.

#247 Share Farmer21

Farmer21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2010 - 19:52

Sprzęt do C-360 i pochodnych Ja mam talerzówkę famarola 2x8 talerzy i waży 390 kg,ale i tak na nią kłade obciążenie,myślę że spokojnie możesz kupić 2m i będzie latać jak tra la la

#248 Share djibiza11

djibiza11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 23 luty 2010 - 23:22

Sprzęt do C-360 i pochodnych 2m będzie odpowiednia :P

#249 Share ursusekC360

ursusekC360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, piłka siatkowa, i oczywiście rolnictwo

Napisany 05 kwiecień 2010 - 13:52

Sprzęt do C-360 i pochodnych Przeszukałem całe forum i nie znalazłem interesujących mnie tematów więc założyłem ten.
Otóż zamierzam wymienić wszystkie maszyny pomocnicze do URSUSA C-360. A więc szukam nowych maszyn tylko jakich firm będą najlepsze?? Maszyny mają być nowe typu :
- kultywator [podwójny wał strunowy]
- kosiarka rotacyjna
- przewracarka
- brony [ciężkie]
- siewnik
- beczkowóz [o małej pojemności]
- pług
- przyczepa [ z kiprem 5-6 tonowa]
- przyczepa samozbierająca [ nie zadurza pojemność bo mam tylko 10 byków]
- prasa rolująca
- tur [trzy sekcyjny]
I chyba to już wszystko :lol:
URSUS C-360 musi wystarczyć na 10 Ha ;[
Rolnictwo to coś więcej niż praca, pieniądze!!

#250 Share BigKamil

BigKamil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 14:46

Sprzęt do C-360 i pochodnych 1. Agregat to polecałbym firmy DZIEKAN o szerokości 2,6-2,8m.
2. Kosiarka 1.65, ale uważaj bo teraz mozna się naciąć na podróbki tych ze Słupska. Zależy jaki areał miałaby kosić.
3. Przewracarka - najlepiej z Samaszu, ale jak nie będzie dużo łąk to starczy zwykła pasowa za niecałe 2k zł.
4. Brony 4 lub 5 polowe.
5. Siewnik - 2,7 lub 3m. Famarol, Meprozet itp. tutaj jest dośc duży wybór.
6. Beczkowóz 4000l, do 60 jak znalazł, Meprozet lub Pomot (Pomot będzie tańszy)
7. Pług ( zależy jaki -zagonowy czy obrotowy)
8. Przyczepa - Warfama, Pronar, Wielton, zależy ile masz kasy.

Co do tych maszyn to Ci doradziłem, ciężko będzie dostać nową samozbierającą za niewielką kasę, za Tura 3B zapłacisz jakieś 10k zł.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share ursus1395

ursus1395

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Muzyka

Napisany 05 kwiecień 2010 - 15:16

Sprzęt do C-360 i pochodnych A przyczepa samozbierająca to może prp1 Jugosłowianka albo jakaś mała krone a tur 3b to kosztuje około 14 tys z osprzętem. A tak z ciekawości zapytam ile masz pieniędzy na te maszyny? Jeśli można wiedzieć. Przewracarka to pasowa powinna być dobra Firma Akpil produkuje także kultywatory i pługi . Tur to firmy HYDRAMET .Pozdrawiam !

#252 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 05 kwiecień 2010 - 15:21

Sprzęt do C-360 i pochodnych 1 i 2 i 3-niewiem.
4.-cięzkie to 4 polowe
5.-Siewnik 3 metry, większosc agregatów jest na 3 m. wiec lepszy 3m.Famarol np.
6.beczkowóz 3tyś L. Pomot
7-3 zalezy jak klasa ziemi
8-Pronar lub auto san.
9 ładowacz tur-Hydramet giżycko pol-mot itp.Około 500kg.udzwigu :lol:

#253 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:09

Sprzęt do C-360 i pochodnych A na co Ci kasę wywalać na tur trzy sekcyjny??? Rozumiem gdybyś miał z 50ha to tak ale na 10ha trzy sekcje :lol: . Ja bym szkodował kasy na takiego tura weź lepiej dwie sekcje i tak w zupełności Ci wystarczy ;[

#254 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:20

1. Agregat to polecałbym firmy DZIEKAN o szerokości 2,6-2,8m.

a dlaczego nie od razu 3.2m
przecież autor tematu szuka maszyn do C-360 a do niego to max 2.4 z wałkami, z większym po prostu nie da rady

#255 Share FARMER1313

FARMER1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:49

Sprzęt do C-360 i pochodnych Polecam zachodnie przerobiłem troche polskiego sprzętu i w porównaniu z zachodnim to wole używane z zachodu niż nowe polskie. Nie chcem krytykować polskich konstruktorów ale wykonanie tych maszyn i materiał szału nie robi! Ale jest juz kilka polskich firm wartych uwagi mówie o UNI GROUP zrobili duże postępy i oby tak dalej METAL TECH z Mirosławca super przyczepki :lol:

#256 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:55

Sprzęt do C-360 i pochodnych ja tez bym polecil kupic uzywane ale konkretnej jakies firmy niz polskie byle jakie aby bylo nowe ja tak mialem z agregatem kupilem nowy polski od prywatnego producenta to byl zrobiony z plasteliny chyba tak samo z siewnikiem . trak samo plug polski nigdy nie bedzie tak ladnie oral jak lemken , kuhn landsberg gaasner czy tam jakis inny

#257 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:58

A na co Ci kasę wywalać na tur trzy sekcyjny??? Rozumiem gdybyś miał z 50ha to tak ale na 10ha trzy sekcje ;[ . Ja bym szkodował kasy na takiego tura weź lepiej dwie sekcje i tak w zupełności Ci wystarczy :(

A dlaczego nie, 3 sekcje to duży plus. Podłączy krokodyla to będzie mógł wybierać gnój lub kiszonki z pryzm, może chwytakiem baloty wozić. Nie kumam twojego rozumowania, że mało ha to 2 sekcje. Widocznie będzie takie czynności robił ,że 3 sekcja będzie mu niezbędna :lol:
Wieczny kawaler ;)

#258 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 16:59

Sprzęt do C-360 i pochodnych znajomy kupil sobie polski nowy plug za 25000zl ladnie wyglada ale brzydko opra troche slomy zostaje na wierzchu ja kupilem wyjechany ale z nowymi lemieszami , dlutami i plkozami za 3500 zl gaasnera i ora pieknie moze nawet wiazanka slomy lezec na polu i tak ja przeoram tak samo z 3 skibowym landsbergiem tez duzo lepiej od polskiego oral

#259 Share Wojtek1693

Wojtek1693

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:38

Sprzęt do C-360 i pochodnych A więc tak ja polecam ci taki sprzęt: 1. kultywator http://moto.allegro....ryk_batyra.html lub http://moto.allegro....ejach_nowy.html 2.Kosiarka http://moto.allegro....owa_okazja.html 3. Przewracarka http://moto.allegro....karuzelowa.html 4.brony
http://moto.allegro....olowe_nowe.html 5.siewnik http://moto.allegro....ur_famarol.html 6.beczkowóz http://moto.allegro....pn_30_nowy.html 7. http://moto.allegro...._35cm_nowy.html 8. przyczepa http://moto.allegro...._5t_okazja.html 9.Prasa najlepiej jakaś sipma a co do tura to bierz 3 sekcyjny . Myśle że pomogłem ale niech wypowiedzą się znawcy :lol:
Zetor Power !!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 18:40

Sprzęt do C-360 i pochodnych ten noj agregat co byl beznadziejny to byl henryka batyry i ja nie polecam jego maszyn