Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sprzęt do C-360 i pochodnych

600 odpowiedzi na ten temat

#201 Share misiu1123

misiu1123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 14:32

Sprzęt do C-360 i pochodnych Witam

Nie wiem czy ten temat juz wystapil, szukalem, ale nei znalazlem, wiec... Tak jak w temacie. Czy w ogole warto sie w to bawic, czy lepiej szukac jakiegos mocniejszego konia do tego. Agrgeat Lely, 2,15 m z brona wirujaca + siewnik. Wszystko w miare lekkie, biorac pod uwaga poznaniaka, gdzie sam siewnik jest ciezki. Bylbym wdzieczny za rzetelne odpowiedzi
podrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sprzęt do C-360 i pochodnych Dzisiaj, 02:02
  •  

#202 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 15:14

Sprzęt do C-360 i pochodnych jeśli ma hydropak, to powinien sobie poradzić, ale pewnie o tankowaniu skrzyni pszenicą do pełna można by zapomnieć:) każdy mówi że 60 ma za mocny silnik do siły uciągu(lub odwrotnie;) więc agregatowanie z czymś aktywnym ma swoje zalety, choc jeśli będziesz chciał uprawić na 12-15 cm-zapomnij, ale max 8-10 cm-powinno się spisać;]
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#203 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 15:47

Sprzęt do C-360 i pochodnych pociagnac moze i pociagnie ale z jazdą to raczej zapomieć :) chyba ze coś naprawde ciezkiego dasz a przód
Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

#204 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 16:04

Sprzęt do C-360 i pochodnych wcale nie-widać ze 60' nie jeździleś;] ma tak ciężki przod że jeśli tylko da rady podnieść to agregat juz jest twój;] właśnie dlatego ze ciagnik ten ma niekorzystnie rozłożoną masę nie wykorzystuje sie mocy silnika do uciągu... -np dodając gazu w 60 na III szosowej będzie zagarniał kołami pod siebie, a taki 3512-podobna moc-będzie podrywał przodek...

#205 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 16:10

Sprzęt do C-360 i pochodnych przyjdz do mnie i pojeżdzij Jankiem z rozłozonym hydromatem to sie przekonasz hehe

60-tka nie jest krótka ale i agregacik nie mniejszy :)

#206 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 16:24

Sprzęt do C-360 i pochodnych alee-to jest 2 m szerokosci o duzo krótsze niz twój. wiadomo ze na rozłożonym to pompa wyskoczy a nie podniesie, ale jeśli jest to krótka maszynka jak kolega mówi to bez wiekszych wysiłków powinien pracować. choć z drugiej strony gdzieć w poradniku rolniczym czytałem że chłop musiał w 60 założyc siłownik wspomagający do 3' obrotowej. nie wiem czy to ne był nawet ibis... <myśli>:)

kolego@ misiu1123 -wstaw wagę tego agregatu a kazdy ci oszacuje czy podniesie czy nie. zresztą sam masz maszyny o róznej wadze np, jakaś talerzówka itp. -podepnij i wyczuj czy da radę-bo nominalie udźwig to 1200kg. a wyeksploatowany może pługi 2 ledwo windowac, więc jest to temat otwarty i co kto powie to ma racje...:)

#207 Share JD5620

JD5620

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 16:38

Sprzęt do C-360 i pochodnych masz racje najlepiej niechby podpiął cos o podobnej wadze co zestaw uprawowo-siewny to sie przkeona czy da rade czy nie

#208 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 wrzesień 2009 - 17:46

Sprzęt do C-360 i pochodnych Na polu górzystym nie widzę przyszłości dla takiego zestawu. A co do podniesienia to tez może być ciężko. Chociaż w sumie w tym roku widziałem C-360 z talerzówka 2,7m i w polu miała łatwiej aniżeli ją podnieść...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#209 Share misiu1123

misiu1123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 18:05

Sprzęt do C-360 i pochodnych Dzieki za wszelkie info. W sumie sprzetu nie widzialem, widzialem ogloszenie w autogieldzie. Nie mam siewnika, nie mam konkretnego kultywatora, a kupujac za 5k zl osobno, lepiej kupic jedno a dobre. Z tego co widzialem, to siewnik nie jest opuszczany poprzez silownik, ale co za problem, zalozyc, zeby byl siewnik ladowany na agregat, albo nawet caly zestaw podnoszony na kolach, czyli cos w rodzaju pluga phx.
Poza tym jak licha 60 to nic nie podniesie. Ja bym wstawil pompe od zetora, bo 33l i powinna podnosic bez problemu, jesli rozdzialacz jest ok.
dzieki za dyskusje:)

#210 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 18:41

Sprzęt do C-360 i pochodnych Wiesz wstawienie pompy o lepszej wydajności nie zwiększy udźwigu podnośnika ani balansu ciągnika. Poprawi jedynie szybkość podnoszenia.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 18:54

Sprzęt do C-360 i pochodnych Zgadzam się z kolegą milanreal1. Mój ojciec miał kiedyś zetora 7045 i ciągał nim 2,7m agregat bierny z hydro pakiem i poznaniakiem i najpierw rozwaliło pompę podnośnika przez zbyt duże obciążenie, potem wyrwało pokrywę z tylnego mostu po trzech czterech sezonach siadła skrzynia( po części była to wina zbyt dużych kół - 18,4 r34), a mianowicie ukręcił się ten górny wałek, który idzie ze skrzyni biegów do tylnego mostu.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#212 Share DominikPocisk

DominikPocisk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 19:31

Sprzęt do C-360 i pochodnych Lepiej kupić większy ciągnik. Bo wątpie by to miało jakiś sens. Widziałem co działo się z przodem 60 przy talerzówce BOMET 2,7m Praktycznie ziemi nie tykał hehe. A gdy założyłem za nią jeszcze wał to podnieś podniósł ale nie talerzówkę lecz przód... hehe Więc agregatu tym bardziej nie podniesie.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

#213 Share Wacek21

Wacek21

Farmer ze śląska

• Members
  • PipPipPip
  • 1845 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Disco Polo :D

Napisany 27 wrzesień 2009 - 19:33

Sprzęt do C-360 i pochodnych Moim zdaniem powienes sprobowac dac takie obciazenie na ta 60Dodany obrazek W jezdzie powinna dac sobie rady jednak glowy nie dajeDodany obrazek Moja 60 z nowym silnikiem chodzi az gwizdze, jednak az takiego sprzetu bym do niej nie podczepiłDodany obrazek
Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

#214 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 20:37

Sprzęt do C-360 i pochodnych daj sobie spokoj,brona aktywna to ci rozwali caly uklad zawieszenia-u nas jezdzili taka ale jak zaczeli szukac po polu czesci od 60 to ja wstawili w pokrzywy i do dzis tam stoi.do tego z tylu siewnik ,ile to ma dlugosci,nie widze szansy na sensowna prace w polu,wjedziesz tylem w bruzde i przod w gorze,pare razy stanie deba os do roboty.,troche mokrej ziemi i siedzisz po blotniki

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#215 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 21:05

Sprzęt do C-360 i pochodnych tylko będziesz się męczył tym zestawem

#216 Share misiu1123

misiu1123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 27 wrzesień 2009 - 23:16

Sprzęt do C-360 i pochodnych Zebyl znal wage, to byloby po problemie, bo mam do goscia gdzie jest zestaw ok 200km i nie chce jechac na darmo.
Jesli chodzi o pompe od zetora, to wiem, ze nie bedzie wiecej podnosil, tylko chodzi wlasnie o szybkosc, a jesli sie w tym przypadku nie zmieni zaworu bezpieczenstwa, to nic sie nie stanie z podnosnikiem. Jedynie co jesli bedzie faktycznie ciezki zestaw, to na dziurach mozna wyjechac z pokrywa. Wg mnie nie ma sensu sie meczyc z klamorami, ktorych ciagnik z ledwoscia podnosi.
pozdro

#217 Share Przemo

Przemo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 październik 2009 - 17:00

Sprzęt do C-360 i pochodnych a czy c -360 da rade z 3 m broną wahadłową z wałem packera?

#218 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 26 październik 2009 - 18:48

Sprzęt do C-360 i pochodnych Mam pytanie czy waszym zadaniem 60 poradzi sobie z dwoma wałkami które chciałbym założyć do kultywatora 2,40m czy raczej z jednym?? Dodam ze chodzi mi o wały te które są np. na allegro(strunowe się one chyba nazywają?)

#219 Share milanreal1

milanreal1

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów

Napisany 26 październik 2009 - 19:13

Sprzęt do C-360 i pochodnych A jakie masz pola? Gleby ciężkie, górzyste? U siebie mam kultywator z 1 wałkiem strunowym o szer 2,1m i na glince i górce ładnie dostaje po garach.
Zapraszam na swój profil

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 26 październik 2009 - 19:20

Sprzęt do C-360 i pochodnych rędziny czyli nie za lekkie ale raczej płaskie chociaż małe górki tez sie zdarzaja...