Gość Profil usunięty

Kombajn buraczany Neptun Z 413

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Takie pytanie dla osób które już wymieniały wałek od napędu gwiazdy w przekładni, a więc przekładnie wyciągnąć trzeba na zewnątrz czy da rade tam w środku to wymienić? I ile mniej więcej czasu zajmuje taka wymiana?

Z góry dziękuje za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja zawsze wyciągałem gwiazdę z przekładnią. Inaczej się chyba nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

A ja mam pytanie jakie ciśnienie powinno być w układzie hydraulicznym w neptunie? mam już problem podnosić zbiornik korzeni gdy jest na full napełniony i nie wiem czy jeszcze mogę podkręcić zawór czy pompa do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

u mnie znowu jak zimny to kiepsko działa. Dzisiaj z rana był przymrozek i ledwo to wszystko sie przesuwało, a po południu chodziło miód malina. Podkręcenie zaworu by coś dało ? I gdzie on jest ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek912    7

A co poradzicie na tą elektronike u niego bo po 3 godzinach kopania nie chciał mi się opuszczać na przełączniku z kabiny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Z tego co pamiętam neptun ma filtr z  360  na wierzchu. Klayn ma  w  zbiorniku oleju siatkowy, jakaś większa śruba z boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no właśnie mam Kleine i sie dziwie gdzie ten filtr, bo patrzyłem w necie jak wygląda do Neptuna :D Czyli w tym roku odpuszczam, bo zostało z 0.5ha do kopania, a za rok przed sezonem go przejrze :P Dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja też miałem Kleine i jak przestał prawie działać to przypadkowo  znalazłem go w zbiorniku oleju.I było już dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A co poradzicie na tą elektronike u niego bo po 3 godzinach kopania nie chciał mi się opuszczać na przełączniku z kabiny

Jaką elektronikę? Przecież tam jedyną elektroniką jest dioda przeciwprzepięciowa. A reszta to włącznik i cewka elektrozaworu, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kilkanaście lat temu myślałem że są to rezystory i szczerze mówiąc zastanawiało mnie w jakim celu (nie pamiętam dokładnie ale część była uszkodzona i wszystko działało bo szczerze mówiąc nie miało to wpływu na działanie, ale było to 20 lat albo i więcej).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A uszkadzało się przez to, że niektórzy zaczepiali kombajn do 330 z plusem na masie. Ale masz rację, nie miało to wpływu na działanie kombajnu jak i ciągnika, bo sam ciągnik miał jeszcze mniej elektroniki niż kombajn. Natomiast w nowych ciągnikach brak diod przepięciowych już nie przejdzie. Przepięcia mogą spowodować nawet uruchomienie rozrusznika w trakcie pracy silnika. To tak jak uszkodzi się transil na sprzęgle pompy klimatyzacji i gasimy silnik z włączoną klimatyzacją. Też się cuda dzieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tak mogło być to przyczyną gdyż swego czasu była C-330 z plusem na masie, standardowo współpracował z C-360.

 

Swego czasu część przekaźników nie miała żadnej diody czy rezystora, teraźniejsze już posiadają albo diodę albo rezystor (rezystor też pełni rolę przepięciową?).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak. Z tym, że ma też wpływ na czasy załączania i wyłączania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam, mam taki oto problem z kołem czujnikowym w neptunie. Co prawda działa naprowadzają kombajn prawo/lewo ale gdy odchylimy widełki przy kole do przodu. Widziałem na filmie, że powinny one reagować dociskając je do koła. Co może być nie tak? Przy kopaniu niestety nie naprowadza na redlinę tylko trzeba korygować joycitckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Czy ktoś wie czy całe koła od Neptuna będą pasować do przyczepy d 46?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam kombajn ziemniaczany ANNA. Rocznik 89, mało użytkowany. Stan bardzo dobry, gotowy do pracy. Nigdy nie nocował pod chmurką. Cena 12tys
       
       
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez 18bamber
      Sprzedam kombajn zbożowy Claas protector do naprawy lub na części lub zamienię.

    • Przez PRZEMOxD11
      https://www.olx.pl/oferta/kombajn-bizon-z056-CID757-IDxucAD.html
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
    • Przez pawcio21
      witam mam pytanie bo słyszalem ze mozna wsawic stary cep w klepisko zeby bylo rowne jak jest krzywe ? Czy ktos cos takiego robil i jak to wstawic prosze o odpowiedz . Podobno lepiej mlóci tak slyszalem ale mechanik juz nie zyje to co robił  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj