Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawel75

pawel75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 15:59

Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224 Witam jestem nowy na forum.
Kupiłem prasę Z-224
Wymieniłem wszystkie prowadnice tłoka, tulejki tłoka, rolki , blachę i noże komory i tłoka.
Sprasowałem 1 h. słomy, gdy, nóż tłoka uderzył w nóż komory.
Aż obcieło trzy śruby z noża komory, pękły obie tarcze sprzęgła i przeciwaga zaczeła ociera o korbowód.
Na szybko obruciłem nóż komory odsunąłem nóż tłoka na otworach fasolawych, sprasowałem jeszcze hektar i znowu tłok uderzył w komorę.
Wymontowałem tłok i wymienie jeszcze sforzeń.
Mam zabezbieczenie taki drut fi 6, nie wiem do czego on jest i jak go założyć pod tłokiem, nie mam też na końcu tłoka za rolką dolną takiego małego kątownika, zakładanego na bolczyk i zabezpieczonego zawleczką. Może to przez to dochodzi do kontaktu tłoka z komorą.
Dodatkowo zauważyłem że na prowadnicach dolnych odkłada się kurz, ze słomy sprasowany rolkami, ok 1 mil.
(Podkręce szczotki i będzie ok)
Tak jak zalecają, szynę prowadzącą przysunołem do kmory noża i dokręciłem, cofnołem tłok i tak samo zrobiłem z drugiej strony.
Czy ktoś wie dlaczego tak się dzieje ?

Może szczelina jest za mała między nożami, ustawiam na ok 1 mil, a może istotny jest brak tego małego kątownika na końcu tłoka i zabezpieczenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224 Dzisiaj, 15:14
  •  

#2 Share haczyk5

haczyk5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się rolnictwem.

Napisany 08 sierpień 2014 - 17:20

Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224 my wymienialiśmy jeden nóż i ustawiliśmy na 5mm. ojciec mówił że tyle piwinno być

#3 Share pawel75

pawel75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 19:34

Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224 tak myślałem, że za mały odstęp robiłem.
Dzięki za odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 19:41

Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224 Ten kątownik i taki drut to elementy czyszczące ,jakie założyłeś śruby ,trzymającą szynę dolną tłoka ,powinny być 8.8 plus samohamowne nakrętki. A rolki masz wszystkie na tłoku? .W mojej praktyce to nie miałem takiego zdarzenia ,a wymieniłem ze 30 z zestawami rolek .Odgłos nożna tłoka od noża komory to mil na długości całego tak + -

Edytowany przez JANCZAK1176, 08 sierpień 2014 - 19:43.

#5 Share pawel75

pawel75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 09:14

Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224 Śruby mam oryginalne, zamówiłem w sipmie z szynami ale nakręyki dałem zwykłe. Dziś to składam ponownie wymienie je na samochodowe.
Górna rolka, krańcowa na tłoku była bardzo dociścięta, że unosiła górny profil obudowy komory tłoka, przez sprasowane przez dolne rolki tesztki (zanieczyszczenia).
Wszystko pewnie przez ten kątownik, co go nie mam na końcu tłoka i ten drut zgarniający resztki zanieczyszenia.
Dzieki za Odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 11:15

Kontakt noża komory z nożem tłoka Z-224

samochodowe.

Samohamowne- samokontrujące - samozaciskowe. ;)