Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 14:50

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie Witam szanownych kolegów , pomału trzeba myśleć nad wykopkami i tu pojawia sie kluczowe pytanie... gdzie opylić ziemniaka , mój dotychczasowy odbiorca ma narazie kupę swojego towaru , i tu moja prośba do was , znacie może kogos kto by był chętny na zakup tego towaru ? Cena jaka mnie interesuje to ok. 50gr za kl . dysponuje dość dużymi ilościami jednak wolałbym sprzedawać max po 5 ton jednorazowo , co dwa-trzy dni. Ziemniak jest bardzo łądny i zdrowy.

Z góry dziękuje za informacje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zbyt na ziemniaki - podkarpacie Dzisiaj, 00:17
  •  

#2 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 19:43

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie W Krakowie 15 kg po 3 złote

#3 Share dzikijohn

dzikijohn

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 19:52

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie Rezerwuj żwirownię.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 20:05

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie No u nas jest zbyt za 30gr -kg :) W ostatecznosci to co musze to sprzedam w tej cenie a reszte przechowam do lutego

#5 Share damo

damo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:19

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie Kolego w łódzkim pies nawet się nie zapyta o ziemniaka... po 30 gr za kg to bardzo dobrze płacą ....za tącenę to znam ludzi co szykowali by tira dziennie ... sam przeglądam jakie sa ceny w PL bo będę kupował na oborę ale w moich stronach to po 10gr to mnie chcą zasypać....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 23:50

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie I to tylko pokazuje kim dla społeczeństwa jest rolnik - baranem ktory zapierdziela za pół darmo na 2 etaty... Nikogo nie obrażając ale cena 10gr za ziemniaka jest poniżej wszelkiej krytyki , ok 30gr - to przy dobrych wiatrach zwrócą sie poniesione koszty , a gdzie nakład pracy ? Zreszta , w tym roku ze wszystkim tak , sam mam kilka upraw i tak np.: porzeczka czarna - cena 40gr za kg - kij wam w oko , została na krzakach... Ceny zbóż też nie zachwycają , z trzodą będzie podobnie z racji na wspomniane ceny zbóż jak i rosyjskie embargo , kto liczy na kukurydze , pewnie przeliczy sie jak w zeszłym roku , rzepaki tez dość słabo... Nic tylko brac kredyty , modernizować a teraz płakać.

#7 Share KrystianChiy

KrystianChiy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 15:46

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie Dokładnie.Rolnik był,jest i chyba jeszcze długo będzie nikim.Zero szacunku do naszej ciężkiej pracy.

#8 Share pmichal56

pmichal56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów
  • Zainteresowania:komputery tablety telefony ich naprawa

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:35

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie Bo sami tego chcemy jak byśmy potrafili mówić jednym głosem było by inaczej a tak to kazdy h.... na swój strój i wychodzą kwiatki w postaci bardzo niskich cen. Nie miejcie do nikogo pretensji tylko do siebie bo wspólpraca pomaga a brak jej to widać co jest. Także więcej jednomyślności bardzo służy ekonomiczności.

Edytowany przez pmichal56, 17 sierpień 2014 - 20:36.

odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 21:16

Zbyt na ziemniaki - podkarpacie Trudno mówić jednym głosem jesli gospodarstwo od gospodarstwa rózni sie na tyle by jednemu opłacało sie za XX a drugiemu za XXX pomijam juz to ze rolnictwo rozsiane jest po całym kraju , a nie każdy rolnik jest na tyle "nowoczesny" by korzystać z róznego rodzaju stron internetowych czy też zrzeszać się w wieksze grupy , niestety ciągle są tacy co myślą że sąsiedni rolnik czycha tylko na jego ha.
Być może to się z czasem zmieni , ale pewnie i to nie rozwiąże problemu zmów cenowych. bo część rolników nie może sobie pozwolić na strajk w postaci nie oddawania towaru za narzuconą cene (wiem bo dokladnie to bylo w tym roku , co z tego ze nie zbierałem porzeczki , co z tego ze polowa plantatorów też tego nie zrobiła , jak i tak znaleźli się tacy co po prostu musieli oddac towar za gnojową kase by choć w części zrekompensować to co włożyli)