Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki to opryskiwacz, proszę o pomoc.

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamilt25a2

Kamilt25a2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Mechanika i itp.

Napisany 08 sierpień 2014 - 14:02

Jaki to opryskiwacz, proszę o pomoc. Witam. Mam taki problem z opryskiwaczem. Nie wiem co to za opryskiwacz. Odkupiłem go za grosze. A mianowicie jakie są problemy:
Gdy jest mniej niż pół zbiornika, nie ciągnie wody. To mnie bardzo dziwi O.o.
Nie działa żadne ustawienie, czyli kierunki rozdzielanie prawej od lewej strony oprysku.
O co chodzi w tym całym rozdzielaczu co do czego służy, chciałbym się upewnić.
Prosiłbym kolegów o pomoc może ktoś z was ma taki zabytek i wie o co chodzi w nim, lub miał podobne sytuacje.

Pozdrawiam i dziękuje z góry za każdą odpowiedź :)

Tutaj macie fotki:
IMG_20140807_134641.jpg
IMG_20140807_134651.jpg
IMG_20140807_134659.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki to opryskiwacz, proszę o pomoc. Dzisiaj, 12:17
  •  

#2 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 08 sierpień 2014 - 17:27

Jaki to opryskiwacz, proszę o pomoc. Opryskiwacza nie znam ale rozdzielacz bardzo dobrze mi znany bo mam to dziadostwo przy swoim z Agroli kupiony jakieś 15-20 lat temu. Bardzo cieżko ustawić równomierny strumień na lance jak się ustawi połowę a później na całość to widać że jedna strona daje lepiej a druga słabiej i trzeba kombinować. Często zawieszają sie te bolce normalnie porażka jak włączysz mieszadło i zastawisz żeby nie leciało na lance to i tak lance pryskają. A co do ustawień to jak mam pryskać to zawsze robie próbe na wodzie bo nigdy nie wiem w którą strone kręcić tymi pseudo pokrętłami. W moim opryskiwaczu mam jeszcze jeden wężyk wychodzący z rozdzielacza do rozwadniacza a widze że tutaj go nie masz bo tylko jeden jest od góry a nie dwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1712 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 17:30

Jaki to opryskiwacz, proszę o pomoc. jesli sie nie myle to jest to opryskiwacz termit 300l, ta górna wajcha przełanczasz na przelew tym pokretłem od góry dokrecasz to dobijasz cisnienia odkrecasz to zmniejszasz cisnienie, a ten zawór mozna rozkrecić wyczyscić i nasparować i powinno być dobrze ale nie wiem czy to sie opłąca nie lepiej za 70 zł kupić zawór w agromie plastikowy to że nie pompuje jak jest mniej niż połowa to jest pompa do remontu
ZETOR TEAM

Dodaj odpowiedź