Kamilt25a2

Jaki to opryskiwacz, proszę o pomoc.

Polecane posty

Kamilt25a2    0

Witam. Mam taki problem z opryskiwaczem. Nie wiem co to za opryskiwacz. Odkupiłem go za grosze. A mianowicie jakie są problemy:

Gdy jest mniej niż pół zbiornika, nie ciągnie wody. To mnie bardzo dziwi O.o.

Nie działa żadne ustawienie, czyli kierunki rozdzielanie prawej od lewej strony oprysku.

O co chodzi w tym całym rozdzielaczu co do czego służy, chciałbym się upewnić.

Prosiłbym kolegów o pomoc może ktoś z was ma taki zabytek i wie o co chodzi w nim, lub miał podobne sytuacje.

 

Pozdrawiam i dziękuje z góry za każdą odpowiedź :)

 

Tutaj macie fotki:

post-89797-0-02799900-1407502876_thumb.jpg

post-89797-0-27765300-1407502884_thumb.jpg

post-89797-0-85555000-1407502900_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Opryskiwacza nie znam ale rozdzielacz bardzo dobrze mi znany bo mam to dziadostwo przy swoim z Agroli kupiony jakieś 15-20 lat temu. Bardzo cieżko ustawić równomierny strumień na lance jak się ustawi połowę a później na całość to widać że jedna strona daje lepiej a druga słabiej i trzeba kombinować. Często zawieszają sie te bolce normalnie porażka jak włączysz mieszadło i zastawisz żeby nie leciało na lance to i tak lance pryskają. A co do ustawień to jak mam pryskać to zawsze robie próbe na wodzie bo nigdy nie wiem w którą strone kręcić tymi pseudo pokrętłami. W moim opryskiwaczu mam jeszcze jeden wężyk wychodzący z rozdzielacza do rozwadniacza a widze że tutaj go nie masz bo tylko jeden jest od góry a nie dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2444

jesli sie nie myle to jest to opryskiwacz termit 300l, ta górna wajcha przełanczasz na przelew tym pokretłem od góry dokrecasz to dobijasz cisnienia odkrecasz to zmniejszasz cisnienie, a ten zawór mozna rozkrecić wyczyscić i nasparować i powinno być dobrze ale nie wiem czy to sie opłąca nie lepiej za 70 zł kupić zawór w agromie plastikowy to że nie pompuje jak jest mniej niż połowa to jest pompa do remontu


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Vril
      Witam
       
      Chciałbym Was poinformować że już zaczeli wypłacać dopłaty -ja wczoraj dostałem
      Kasa na koncie więc postanowiłem ją zainwestować w opryskiwacz i tu prośba do Was o poradę który wybrać .
      Założenie jest takie że opryskiwacz ma mieć zbiornik 1500-1600 l i belke 15m pracować na powierzchni 60 ha x średnio 4opryski na ha daje nam
      240 ha rocznie.
       
      Znalazłem takie oferty:
       
      Krukowiak -Apollo wesja standart ok. 33000 brutto
       
      Pilmet wersja -1600 + pełna hydrałlika i elektryka zaworów ok.54000 brutto
       
      Bury Pelikan FUll wypas (pełna hydrałlika i elektryka zaworów ) ok.44000 brutto
       
      Dodam że jestem na vacie więc sobie go odlicze.
       
      Proszę Was o porade bo mam mętlik w głowie i nie chcę kupić bubla
       
      nikt nic nie poradzi ?
    • Przez Kamyczek
      Witam! potrzebuje pomocy... W opryskiwaczu jest słabe ciśnienie ... Jest założony nowy rozdzielacz i nowa pompa i nadal to samo...
    • Przez LukaszC5
      Witam
      Co myślicie o opryskiwaczach firmy Bury?
    • Przez LukaszC5
      Witam
      Co myślicie o opryskiwaczach firmy Mescomp?
       
       
      http://www.mescomp.com/modernizacja-opryskiwaczy.html
    • Przez adamelo
      Witam wszystkich.
      O dłuższego czasu zaciekawił mnie taki temat dotyczący opryskiwaczy którego tutaj nie moglem znaleźć, a dokładnie chodzi mi o zastosowanie atomizerów (wirujący dysk). Technologia ta jest oparta na zastąpieniu zwykłych dysz rozpylaczy atomizerami. Technologia ta jest o tyle ciekawa iż taka technika pozwala ograniczyć ilość cieczy użytkowej zastosowanej na ha (nawet do 30 l/ha ) i do tego jeszcze możliwość zmniejszenia zastosowanego środka chemicznego nawet do 70 %. Wydaje mi się że warta uwagi jest ta technologi ze względów ekonomicznych pozwalająca znacznie obniżyć koszta i do tego czas pracy który jest konieczny na częste tankowanie opryskiwaczy, lub też na zbędny transport wody do odległych pół. Chciałbym zapytać czy jest tu ktoś kto wprowadził już tą technologi, jakie są minusy tej technologi (awaryjność), i czy jest też są skuteczne takie rozwiązania technologiczne, ponieważ nie ukrywam sam bym to wprowadził ze względów na odległe pola i ograniczenie zbędnych kosztów .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj