Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kupno Bizona Sampo

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 12:03

Kupno Bizona Sampo Witajcie,

Zwracam się do użytkowników Bizonów Sampo. Przymierzam się powoli do zakupu takiej maszyny. Zachęciły mnie jego małe gabaryty i względny komfort. Napiszcie mi proszę jego słabe punkty. Na co zwrócić uwagę przy zakupie. Byłby to mój pierwszy kombajn.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kupno Bizona Sampo Dzisiaj, 06:38
  •  

#2 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 13:45

Kupno Bizona Sampo Zalety tak jak mówisz nie wielkie gabaryty i masa, dobry komfort w kabinie, łatwość obsługi
Wada to delikatna skrzynia
Części wbrew powszechnej opinii są dostępne :P

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#3 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 19:08

Kupno Bizona Sampo Sam też się zastanawiam nad zakupem czegoś w tym typie.
Czy ten kombajn jest kopią jakiegoś konkretnego sampo np 580 czy to raczej inna konstrukcja?
Czy były jakieś zmiany w toku produkcji i np. lepsze są egzemplarze po którymś tam roku
I jeszcze jedno-dużo tych części potrzeba, tzn jak wypada awaryjność w stosunku np. do ZO56?

#4 Share STIG0013

STIG0013

Studenciak :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1083 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 19:52

Kupno Bizona Sampo Czy kopia nie wiem może raczej rozwinięcie razem z sampo
Dodany obrazek
Awaryjność to już zależy jak był traktowany ale jak zadbany to nie ma problemów

Jeżeli pomogłem lub podoba Ci się mój wpis, to wciśnij ,,FAJNE" 

#5 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 06:42

Kupno Bizona Sampo na jakimś norweskim forum rolniczym doszukałem się tematu o Sampo i bliźniaczych modelach (Bizon Z140 i MF 17-19). Ktoś napisał, żeby bizona omijać z daleka... Może faktycznie lepiej polować na oryginał Sampo-Rosenlew? części powinny być te same...

Edytowany przez adhock, 07 sierpień 2014 - 06:42.

#6 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 17:03

Kupno Bizona Sampo Wiesz jak masz jakiegoś bizona typu Sampo na ''oku" to weź to dobrze przemyśl czy gdzieś blisko ciebie są części do tego modelu.Ogólnie bizony sampo fajnie wyglądają heder 3.25 cięcia.Bo Sampo rosenlew podobno jest taki sam jak mf 16 więc z częściami nie powinno być problemu

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 sierpień 2014 - 17:29

Kupno Bizona Sampo

Witajcie,
Zwracam się do użytkowników Bizonów Sampo. Przymierzam się powoli do zakupu takiej maszyny...

Nie jestem użytkownikiem ale rok temu kilka ich obejrzałem, zależało mi na małym hederze i niezbyt starym kombajnie (rocznikowo).
Widziałem chyba ze 4 czy 5 sztuk oraz obdzwoniłem z 10 innych.
Odpuściłem.
Najpierw zadzwoń do korbanków i zapytaj ich czy mają części do MF16-20.
Potem napisz do najbliższego dystrybutora sampo rosenlew jak z dostępnością części i czasem wysłania.
Poszukaj starych wypowiedzi na forum i przejrzyj galerię (fotka z odpadniętym kołem itp).
Obserwuj allegro - są niby wersje hydrostatic i zwykłe, idzie dorwać czasem wersję żółtą oryginalną sampo i naklejkami bizona.
Poczytaj dobrze czy polski bizon sampo nordic z-140 i bizon sampo 2020 to jest to samo co sampo rosenlew 16 lub 2020 czy 2025 bo w szczegółach diabeł siedzi.
W pierwszych wypustach ponoć siedzi silnik valmet-valtra w kolejnych 4cylindrowy perkins (chyba podobny do tego z ursusa 4512/5314).

Gdyby firma sampo rosenlew była bliżej, lub serwis/skład części miałbym 100-200km od domu to bym faktycznie wziął kombajn tej firmy (może nie 2020). Ja wybrałem New Hollanda 8050 z dodatkowym rotorem/separatorem. w sumie to starszego o 10 lat niż te sampiaki co oglądałem. Nie żałuję bo wydajność większa niż sampo, wysyp z rury szybki i mogę sypać na wysokie przyczepy, heder 3,6 metra więc na drogach się mieści elegancko. Części raczej bezproblemowe. W tym roku wieczorem poszła kostka, nad ranem warsztat już ją dorabiał, w południe montaż a po południu koszenie.
Elektryki praktycznie niewiele w nim mam natomiast w sampo jest jej ciut więcej z tego co widziałem. Elektryka i elektronika jest paskudna bo trzeba jej pilnować od myszy, zanieczyszczeń, głupich elektryków spinających wszystko "na krótko" a potem nie idzie dojść co i jak. A w używanych maszynach elektryka jest w różnym stanie.

Dobra - kończę smęcić ;)

Edytowany przez Nikita_Bennet, 07 sierpień 2014 - 17:30.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 11:06

Kupno Bizona Sampo Elektronika nie byłaby dla mnie problemem, bo mam wykształcenie w tym kierunku i podobne rzeczy robiłem. Bardziej martwiły by mnie mechaniczne elementy tj. ich jakość i trwałość. Na jakie jeszcze małogabarytowe kombajny typu Sampo powinienem zwrócić uwagę?

#9 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 08 sierpień 2014 - 16:00

Kupno Bizona Sampo Witam,i cóż z tego że dostępność części do bizona jest dobra ,ale ich jakość?, to już inna bajka :P Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 13:40

Kupno Bizona Sampo mógłbym w sumie i z056 kupić, bo części jest multum, ale raczej mi się w szopie nie zmieści :)

#11 Share volf

volf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 sierpień 2014 - 19:14

Kupno Bizona Sampo Mnie do supra zniechęca słaba skrzynia biegów i ukręcające się półosie. Na moim polu już dwa razy zdarzyła się taka sytuacja (2 różne bizony), mała bruzda i chrup :o

#12 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 12 sierpień 2014 - 06:40

Kupno Bizona Sampo wiem o tym Volf, dlatego pewnie szukałbym takiego z podwoziem rekorda...

#13 Share Krzynio

Krzynio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • Zainteresowania:723213616

Napisany 20 sierpień 2014 - 20:25

Kupno Bizona Sampo A wiecie cos o tych sampo aktiv 580 Czym sie rózni od sampo 600 poza mniejszym hedrem 5 koni mniej kabina na srodku i silnikiem z boku? z tego co zauważyłem ??? czy tosą moze następca 600?? bo ta kabina wygląda dosyć nowa? znalazłem ze dwa na allegroto 90-91 rocznik

#14 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 21 sierpień 2014 - 23:17

Kupno Bizona Sampo sampo 580 to MF16, tylko z silnikiem Valmet. Z 600 ma w sumie nie za dużo wspólnego. Niby jest to następca 500 (czyli mniejszego modelu 600) ale sporo zmodernizowany- Wszystkie przenośniki ślimakowe, wariator jazdy na jednym pasie, młocarnia na pasie dwurowkowym, inna skrzynia i pewnie jeszcze parę różnic. generalnie kombajn prosty i fajny jeśli chodzi o czyszczenie (dzisiaj czyściłem), wszystko się otwiera i jest łatwy dostęp, Pasy są zwykłe i krótkie (najdroższy jest dwurowkowy od młocarni- coś koło 300 zł) łożyska też proste i tanie (poza drewnianymi chyba wszystkie typu UE). Ma kilka fajnych patentów jak miarka wysokości koszenia, potwornie zwrotny przez mały rozstaw osi, tylko filtr powietrza ciężki do dostania, ale pracuję nad tym.

#15 Share adhock

adhock

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 13:01

Kupno Bizona Sampo a powiedzcie mi koledzy, bo mieszkam w górzystym terenie (podkarpacie), czy taki Sampo ogarnie koszenie na górkach (nachylenie większe niż 10st)? Bo jak mu półośki siadają albo coś się jeszcze dzieje to może faktycznie czegoś solidniejszego szukać.

#16 Share strd

strd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 16:51

Kupno Bizona Sampo Ja tam nie słyszałem o jakichś problemach z półosiami. Prędzej się potrafi pas jezdny ślizgać jak kiepsko napięty albo zużyty.

#17 Share Tomekk1973

Tomekk1973

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 wrzesień 2014 - 20:12

Kupno Bizona Sampo zdarza się przy bizonie sampo że pękają półosie i spada przednie koło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share marcinlewandowski_62045

marcinlewandowski_62045

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 13 lipiec 2015 - 16:51

Kupno Bizona Sampo

ja bardzo ci polecam sampo bo mam z 2002 roku jet on dynamiczny i oszczędny jest w nim zamontowany silnik ursusa 4490 taki jak mam w ursusie 5314 a supra ci nie polecam bo większosc jest wytłuczone w pgrach kupuj tylko czerwonego lub niebieskiego bo żołte maja małe chlonice i czesto się gotują chyba że ma przerobioną i najlepiej po 1991 roku

Dodaj odpowiedź