Kosmo357

zakup ziemi

Polecane posty

szopen    29

Negocjowałem duży kredyt na ziemię i zeszli do 1% marzy i 1% prowizji przy wkładzie własnym 10%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

Witaj

 

powyżej 500.000 marża może być 3,5%. Dużym plusem jest niska prowizja, wkład własny od 1% i długi okres. Poza tym wycenę ziemi robimy dopiero po decyzji kredytowej, a więc w momencie kiredy ma sie już pewnośc uzyskania pożyczki. Nie wywalamy więc pieniędzy w błoto na niepotrzebną wycenę ziemi.

 

Dodatkowym atutem są bardzo elastyczne spłaty, raty równe, malejące i co ważne możliwość spłaty odsetek raz na kwartał, a kapitału raz na rok.

 

Przy tak długim okresie i ratach malejących średnioroczny koszt jest bardzo niski. Ostatnio robiłem pożyczkę na 15 lat na 1.000.000zł, to koszt roczny wyszedł 2,8% (biorąc pod uwagę wszystkie koszty do kapitału całej pożyczki).

 

Oferta jest więc bardzo korzystna.

 

Poza tym decyzja w dwa dni przy minimalnych dokumentach to również bardzo duży atut.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Sądej

 

Moze  i koszt roczny wyszedl 2,8% ale oprocentowanie jakie wyszło? 7%? a moze jeszcze wiecej 

 

 

@ szopen- to na ile masz ten kredyt ? na 3%? w jakim banku brales kredyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Nie wziąłem bo miałem też inne wyjście z którego skorzystałem. Negocjowałem z BGŻ, całkowity koszt to prowizja, marża i ok 2,5% (refinansowy czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie), oczywiście oprocentowanie zmienne i bez opłaty przygotowawczej, razem ok 4,5% na ta chwilę. Tylko kwota była spora (kilka mln).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Negocjowałem duży kredyt na ziemię i zeszli do 1% marzy i 1% prowizji przy wkładzie własnym 10%.

 

kto zszedl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Witam. Odświeżam temat. Nie znalazłem na forum konkretnej odpowiedzi, więc zwracam się do Was z pytaniem. Mam możliwość zakupu ziemi po stosunkowo niskiej cenie. Powierzchnia ponad 15 ha. Do tej pory pracuję na umowę o pracę na czas określony ok. 2 lat. Rozważam możliwość rozpoczęcia produkcji rolnej bądź prowadzenia gospodarstwa i pozostanie w obecnej pracy. I tu moje pytanie o fundusze na powyższy zakup. Chodzi oczywiście o zdolność kredytową. Na jakiej zasadzie jest w takim wypadku wyliczana, czy hipoteka i dochód z tych gruntów są gwarantem otrzymania takiego kredytu? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

trochę się spóźniłeś, bo mogłeś pociągnąć tą ziemię na MRcsk - można brać też w tej linii na rozpoczęcie działalności rolniczej. zdolność kredytowa jest wyliczana dość liberalnie, także nie trzeba mieć mega dochodów. 

 

na młodego rolnika też można było się spróbować na powiększenie istniejącego gosp.,, ale więcej z tym zabawy  - już nie w tym naborze (jutro ostatni dzień przyjmowania wniosków).

 

zostaje chyba tylko kredyt preferencyjny 3%... do wyliczania zdolności najlepiej mieć też duży wkład własny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Rozumiem.
Na czym polega tak w skrócie ten MRcsk?

Nie wiem czy wyjaśniłem jasno, bo w obecnym czasie nie posiadam żadnego gruntu. Byłaby to pierwsza nieruchomość.

Młodego Rolnika śledzę, ale zaskoczył mnie ten obecny nabór. Ale sądzę, że prędzej czy później się pojawi, natomiast mimo to, nie jestem przekonany czy będę chciał z tego skorzystać.

I kredyt preferencyjny. Jak tutaj wygląda kwestia wyliczenia dochodu. Czy jest brany pod uwagę tylko ten, który uzyskuję z tytułu umowy o pracę, czy jest może łączony z dotychczasowymi dochodami z ziemi rolnej? I czy kwestia brak umowy na czas nieokreślony, a jedynie na określony, ma jakieś znaczenie?
Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

MRcsk - częściowa spłata kapitału posiadając status "młodego rolnika" (przy tej linii rok od rozpoczęcia działalności rolniczej) - można w tej linii nabyć też pierwszą nieruchomość rolną, ale podobno w tym roku kasy na csk ma już nie być.  obok tego tematu jest temat o nim.

 

przyszły nabór na Młodego Rolnika pewnie będzie w 2016 roku i będzie można pokombinować z zakupem, jak będzie co kupić - na powiększenie istniejącego gosp.

 

do zdolności wiadomo, że lepiej mieć umowę na czas nieokreślony - większa zdolność kredytowa. jeśli miałbyś jakieś dzierżawy, to dochód z ziemi też pewnie będzie brany pod uwagę (przy csk moje dzierżawy brali do zdolności).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Jeszcze dopytam o wyliczanie tej zdolności kredytowej.
Jeżeli na dzień dzisiejszy nie posiadam ziemi, a jedynie jestem na etacie, to czy do wyliczenia zdolności kredytowej brana jest pod uwagę zakupywana ziemia rolna?
Bo idąc do banku nie chcę zrobić z siebie debila, mając tylko ten etat, które wiadomo jak w dzisiejszych czasach są płatne. Bo kredyt byłby pod hipotekę, jak rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Witam. Odświeżam temat. Nie znalazłem na forum konkretnej odpowiedzi, więc zwracam się do Was z pytaniem. Mam możliwość zakupu ziemi po stosunkowo niskiej cenie. Powierzchnia ponad 15 ha. Do tej pory pracuję na umowę o pracę na czas określony ok. 2 lat. Rozważam możliwość rozpoczęcia produkcji rolnej bądź prowadzenia gospodarstwa i pozostanie w obecnej pracy. I tu moje pytanie o fundusze na powyższy zakup. Chodzi oczywiście o zdolność kredytową. Na jakiej zasadzie jest w takim wypadku wyliczana, czy hipoteka i dochód z tych gruntów są gwarantem otrzymania takiego kredytu? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Zastanawiałeś się nad sensem wchodzenia rolnictwo totalnie od zera? Masz pracę na etacie, po co ci dodatkowy kłopot, kosztowny finansowo i czasowo?

Masz plan produkcji, (czym  będziesz się zajmował) który pokryje koszty rat kredytu od zera z takiego areału, czy mógłbyś nam przedstawić?

Np: 15ha x 25 tys/ha(cena przykładowa z niższej półki)=375.000zł kwota kredytu na 15 lat + ok. 5% oprocentowanie= rata ok. 3.600zł miesięcznie, podkreślam rocznie 43.000zł do oddania rocznie dla banku.

 

Maszyny jakieś posiadacz?

Budynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin00794    15

Powiem tak.
O zbyt wielu szczegółach nie chcę się wypowiadać, bo niestety, ale nikt z nas nie jest tu anonimowy.

Po pierwsze to prawda. Pracę mam.
Ale gospodarstwa nie traktowałbym jak kłopot. Mówiąc wprost ja to lubię. A robić to co się lubi to jedno z największych celów w życiu.

Po drugie.
Jeżeli chodzi o koszta to czytałem co nieco o sprawach związanych z Urzędem Skarbowym. I możliwości brak. Bo jeżeli kwota byłaby poniżej rynkowej, to i tak muszę wpisać w umowę tą rynkową i odprowadzić od tego podatek. I oczywiście jest konieczność wykazania dochodów.
Dodam tylko, że to poszukiwanie rozwiązania jest próbą ominięcia problemów rodzinnych. Chciałem po prostu kupić, aby nikt do tego nic nie miał. Ale to również nie jest takie proste. Wszelkie darowizny, testamenty - są podważalne. Oczywiście większość ludzi umie uszanować wolę innych, ale jak się okazuje nie wszyscy.

Maszyny, budynki. To nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

o jakim urzedzie skarbowym mowisz i podatku kupujesz ziemie jak rolnik to nie placisz nic w urzedzie skarbowym hyba ? i podatku sie nie palci przez 5 lat z kupionej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomasz2000
      Witam, 33 lata mieszkałem w gospodarstwie z rodzicami. Po ślubie w 2009 tescie przepisali nam 1.5h ziemi. Miesiac temu przemeldowałem sie do zony gdzie na działce przepisanej przez tesciow wybudowalismy dom. Chciałem przejsc do krus-u z racji ze mam odpowiednia ilosc ziemi przeliczeniowego 1.34h. I tutaj pytanie czy bedą kary za niezgłoszenie do krus ziemi??. Zadnie dotacje z krus nie były brane . Ziemia nie była uprawiana.
    • Przez Kalub
      Dzień dobry, chciałbym dowiedzieć się na jakiej klasie ziemi można uprawiać jęczmień hybrydowy? Posiadam 2 ha słabej ziemi chyba klasa VI i zastanawiam się czy urośnie tam jęczmień hybrydowy? 
    • Przez kris148a
      Witam, chciałem spytać czy jeśli mając na siebie ziemię na własność oraz ziemię wziętą w dzierżawę a będę przechodził na rentę chorobowa nie pełną na której nie muszę pozbywać się ziemi własnej a co z tą dzierżawioną muszę ją oddać? To nie dużo 1,5ha ale ona mi jest potrzebna żeby mieć dojazd do swojej. Ale z drugiej strony nie chce mieć problemów w krus
    • Przez mateuszm023
      Witam, planuję przeznaczyć pole klasy 4-5, ok 1 ha na działkę pod zabudowę, tzn na rozbudowę gospodarstwa. Zaznaczę od razu że pole to leży niecały kilometr od mojego gospodarstwa. Moje pytanie do użytkowników to czy ktoś już to robil? jak to wygląda, jaki koszt? czy zależy to od powierzchni? czy jest z tym dużo papierów i załatwiania spraw, jak długo to może trwać? 
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj