Zaloguj się, aby obserwować  
ursusc335m

Muzeum Ursusa

Polecane posty

Tomazi3p    44

Byłem tam 16 czerwca i jeszcze eksponaty stały-ale może się pomieniało. Tam żeby zwiedzić to trzeba było się wcześniej umówić, żeby był gościu co tam "opiekuje" się sprzętem. Te muzeum to praktycznie pozostałości po dawnym ZPC, jeden długi budynek między gruzowiskiem a gołymi fundamentami. Smutny widok i to bardzo, ale jeżeli jakoś uda Ci się tam dotrzeć to pamiątka niezła. Banery przed Muzeum, pokazujące historię od ciągówki do bodajże MIDO, poprzez 328, 914 do 1934 włącznie. Nie wiem czy Ci pomogę ale na FB jest strona Projekt Zakłady Ursus bodajże i może coś tam dogadasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez JacekMocny
      Witam,
      chciałbym się z Wami podzielić moją krótką fotorelacją z muzeum Ursusa, w którym miałem przyjemność gościć w zeszłą niedzielę.
       
      Muzeum otwarte było w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
      Kompletne ciągniki znajdujące się w pomieszczeniu: Ursus C-45 C-451 C-325 C-330M C-360 U-710 4514 914.
      Ponadto zaczep, skrzynia, kilka silników i sporo innych pamiątek po zakładach. 
       

       
      Podobno eksponaty mają być w przyszłości przeniesione do innego budynku i udostępnione na co dzień do zwiedzania.
      Świetnie by było, gdyby powstało takie miejsce, gdzie koło siebie stanęłyby WSZYSTKIE ciągniki wyprodukowane przez Zakłady Ursus.
      Ktoś z Was miał przyjemność zwiedzać to muzeum?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj