Skocz do zawartości

Zdjęcie

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka)

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:21

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) Witam koledzy , mam pewien problem w moim Zetorze 7245 z 90r , otóż od pewnego czasu zaczął dziwnie klekotać (podobnie jak c330) początkowo tylko na wyższych obrotach , natomiast dziś przy pokładzie coraż bardziej było słychac ten klekot , praktycznie cały czas m czy to no wolnych obrotach , czy srednich , czy wysokich (tu troche mniej bo go silnik zagłuszał) , nawet gdy stał w msc a dodawałęm gazu to też klekotał... Nie klekotał tylko wtedy gdy go na jałowym biegu zostawiłem na tych samych obrotach (przy dodawaniu gazu a i jakże też klekotał , dopiero gdy utrzymałem okreslona ilość gazu wtedy dźwięk byłczysty) Dodatkowo wydawało mi sie jakby spadła mu moc , otóż przy dość płytkim pokładzie , 3 skibowym pługiem na równym polu pod koniec nie dawał sobie rady na 3 biegu , musialem go na obrotach puszczać w ruch...

Mi osobiscie wydaje się że to może być problem z jednem z cylindrów , tak jakby pracował na 3 a nie na 4... Powiedzcie mi prosze co to waszym zdaniem może być , i jak sie zabrac do naprawy tego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) Dzisiaj, 19:55
  •  

#2 Share patryk6541995

patryk6541995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:41

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) a to klekotanie przypomina np. bicie młotkiem w metal?????/

#3 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 21:55

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) Nie , bardziej o plastik.
Najbardziejmi to przypomina dźwięk c330 , albo jakeigos capka.

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 04:49

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) Sprawdź zawory. To najczęstsza przyczyna nagle pojawiającego się stuku.
KPK Kumurun Team

#5 Share zielone14

zielone14

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 07:05

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) tak jak kolega wyżej wyreguluj zawory bo pewnie za poźno zamyka i bije tłok o zawór

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2014 - 07:22

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) Może masz silnik od trzydziestki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 10:50

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) "marian..." może masz rozum od 5 latka ?
Ok koledzy dzięki.

#8 Share patryk6541995

patryk6541995

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 12:05

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) tak jak koledzy uważam że zawory do wyregulowania to klekot. ale spadek mocy to może wina pompy paliwowej

#9 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 15:36

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) Jeśli pojawiło się nagle i bez zapowiedzi, to albo poluzował się któryś regulator na zaworach, albo upalony zawór.
Klekotanie i spadek mocy to także objaw przekręconej panewki/panewek. Ciśnienie oleju w normie ?

#10 Share Pawel1992

Pawel1992

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 17:54

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) Cisnienie w normie , a z tym spadkiem mocy tam juz nie wiem , bo on taki zamulony odkąd pamietam był... niby robiona była pompa paliwowa jakies 3-4 sezony temu ale widocznie kijowa regeneracja...
A co do tego klekotania to nie pojawiło sie ono tak nagle , napoczatku bylo lekko słychac jak dostał obciążenie przy transporcie , ale jak poszedł do pokładu to coraz to bardziej sie rozklekotał. Odkręciłem dzis kopułki i na dwuch cylindrach po dwa zawory się ruszają , natomiast na 2 kolejnych tylko po jednym. Niestety nie mam tych blaszek by to spr dokładniej.
Aha i jeszcze mam pytanie , odnośnie regulacji zaworów , jak ustawic wał by można było zaczać np od 1 cylindra (tego pierwszego od obciążników) czytałem ze trzeba przekręcić wałem , ale jak poznam ze jest juz "ok" by zacząć regulacje ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7568 postów

Napisany 06 sierpień 2014 - 19:39

7245 - dziwny dźwięk silnika (klekocze jak trzydziestka) http://www.agrofoto....ustawic-zawory/
Przyjemnej laktury.
KPK Kumurun Team