Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Dominator 56 pas jezdny dolny

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ShockSal

ShockSal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 17:21

Claas Dominator 56 pas jezdny dolny Witam.
Mam taki problem, a mianowicie wczoraj urwał mi się pas jezdny dolny.
Nie wiem jakie on miał wymiary ponieważ popękał na kilka części i nie możliwe jest rozczytanie.
Pojechałem do sklepu i kupiłem pas taki jak jest w katalogu ( wymiary 50 x 2280 ) i co się okazuje nie da się założyć, jest za mały.
Wymieniłem go na 50 x 2400 i jest za duży, gdy koszę na przyspieszaczy jest ok, gdy chcę zwolnić pasek się ślizga, pod górę ciężko wyjechać.
Sprawdziłem w katalogu jak wygląda cała maszyna i mój 56 nie zupełnie nie wygląda jak 56 tylko ja 68 i większe.
Nie mam pojęcia teraz jakie wymiary powinien mieć pas jezdny dolny, jaki muszę kupić i jak najszybciej jest to zrobić bo naprawdę ciężko jest to założyć.
Liczę na szybką odpowiedź ponieważ jeszcze dużo plonów do zebrania.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Dominator 56 pas jezdny dolny Dzisiaj, 20:24
  •  

#2 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 18:24

Claas Dominator 56 pas jezdny dolny może źle zakładasz? masz instrukcje i robisz to poprawnie? bo skoro ten 2400 jest za długi, to sądze, ze tamten 2280 bedzie jednak dobry, tylko trzeba znaleźć na niego sposób.

nie wiem jak jest w 58, ale w instrukcji od wiekszych piszą, ze na tym wyzszym kole jest jakas srubka, którą sie reguluje rozwarcie koła (tak, ze jk stary pasek ci sie rozciągnie i łapie poslizgi, to mozna go napiąc)
moze u ciebie tez ta regulacja jest i ktoś nią juz wcześniej naciągał, bo ten poprzedni pas łapał poslizgi i nowy przez to sie nie chce meiscic?

pamietam dobrze ten fragment z instrukcji i stwierdzenie, ze przed załozeniem nowego pasa ten dodatkowy naciag trzeba z powrotem popuścic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 19:19

Claas Dominator 56 pas jezdny dolny górne koło wariatora jest regulowane. Dobrze się przyjrzyj co jest za nim do czego jest przykręcone i dojdziesz jak to ugryźć ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share ShockSal

ShockSal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 19:59

Claas Dominator 56 pas jezdny dolny Tak, ja wiem gdzie jest regulacja, wszystko poluzowałem i ten pasek katalogowy nie wchodzi nawet gdy jest poluzowane do maximum ;/

może źle zakładasz? masz instrukcje i robisz to poprawnie? bo skoro ten 2400 jest za długi, to sądze, ze tamten 2280 bedzie jednak dobry, tylko trzeba znaleźć na niego sposób.

nie wiem jak jest w 58, ale w instrukcji od wiekszych piszą, ze na tym wyzszym kole jest jakas srubka, którą sie reguluje rozwarcie koła (tak, ze jk stary pasek ci sie rozciągnie i łapie poslizgi, to mozna go napiąc)
moze u ciebie tez ta regulacja jest i ktoś nią juz wcześniej naciągał, bo ten poprzedni pas łapał poslizgi i nowy przez to sie nie chce meiscic?

pamietam dobrze ten fragment z instrukcji i stwierdzenie, ze przed załozeniem nowego pasa ten dodatkowy naciag trzeba z powrotem popuścic.

Nie zakładam źle, 3 lata temu miałem to samo, kupiłem pasek i było dobrze a teraz nie wiem co jest. Nigdzie w sklepie nie mogę takiego dostać
Wszystko rozregulowałem i za chiny nie chce wejść, za to ten większy jest jak kiełbasa i nic nie ciągnie ;/
Nie mam głowy co zrobić.