Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa do zboża

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mikrus

mikrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 21:03

Dmuchawa do zboża Witam, mam problem z wyborem dmuchawy do zboża (żyto, owies, pszenica) chciałem zrobić sam ale źle wyważony wirnik przy 3000 rpm nie wróży nic dobrego, więc pomyślałem o jakiejś używce. Wydajność 4 ton na godzinę wystarcza mi w zupełności, wysokość podawania 6m.
Co myślicie o tych sprowadzanych z zzachodu? Silniki 2,2 kw nie są za małe (tornado ) ? Jaką kupić? Może ktoś coś ma, więc czekam na wasze opinie.
Z góry dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa do zboża Dzisiaj, 03:40
  •  

#2 Share Bycek1234

Bycek1234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 21:20

Dmuchawa do zboża ja jadę dmuchawa od siana tylko że trochę niżej bo jakieś 3m ale wydajność kolo 3 tony na godzinę

#3 Share mikrus

mikrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 21:36

Dmuchawa do zboża Mam na oku tornado silnik 2,2 z rurami za 1300 tylko nie wiem jak to się sprawdzi w praniu.

#4 Share marek9508

marek9508

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 08:09

Dmuchawa do zboża ja mam fanal 2,2 kW i 4 tony na godzine, to spokojnie przerzuci :D

Edytowany przez marek9508, 04 sierpień 2014 - 08:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 08:37

Dmuchawa do zboża Ja mam tornado, nie jestem pewien czy 2,2 kW ale chyba tak, ogólnie fajna sprawa tylko ten kurz przy wylocie mnie denerwuje, ale za to można sobie dowolnie układać rury. Co do wydajności to ja sypie na ok 4 metry i w pół godziny przyczepę 4,5 tony rozładuje spokojnie (wysyp w podłodze przyczepy) wydajność im wyżej to spada ale na 6 metrów powinno wydać 5 t/h. Jak będziesz wybierał to zwróć uwagę na rury, im więcej tym lepiej no i ja dostałem takie fajne kolano giętkie metalowe że mogę sobie dowolnie kąt ustawiać, bardzo wygodne. Ważne też są uchwyty bywa że są urwane a to niedobrze bo rury się luzują podczas pracy. Tylko niech ci nie przyjdzie do głowy przedłużać rur rurami z Pcv, odradzam bo ogromnie się elektryzują!

#6 Share mikrus

mikrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 12:31

Dmuchawa do zboża Ok. Tylko niestety ta się sprzedała, zostały tylko po 1700. Ile placiliscie za swoje.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share sim0n

sim0n

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 14:42

Dmuchawa do zboża też coś koło tego tylko że ja kupowałem dobrych 7 lat temu.

Dodaj odpowiedź