Zaloguj się, aby obserwować  
robi57362

mtz 82 mechanizm roznicowy mtz przod

Polecane posty

robi57362    2357

Witam posiadam mtz 82 i zatarł sie mechanizm roznicowy w przednim moscie. Nie wiem do konca jak to rozebrac zdiolem prawe przednie kolo ( bo w ta strone mechanizm ma wychodzic) a dalej nie wiem trzeba rozbierac wszystko po kawalku czy morzna wyciagnac półoś w tym miejscu co przestawia sie rozstaw koł.Pytam sie bo nie chce darmo rozbierac prosze o szybka odpowiedz bo jutro mam zamiar zaczynac . Z góry dziekuje.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Masz fajnie narysowane.

https://www.google.pl/search?q=mtz+przedni+nap%C4%99d&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=5oneU7mSKqWP4gTd2oDQBA&ved=0CCAQsAQ&biw=1680&bih=935#q=mtz+przedni+most&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=Z6rA3yiB0QRf8M%253A%3BHjrbm2MiRmXh5M%3Bhttp%253A%252F%252Fagrotrade.home.pl%252Fzdjecia%252Fg1439.png%3Bhttp%253A%252F%252Fagrotrade.home.pl%252Finkontrahent.php%253Fg%253D337%3B750%3B529

Wysuń z osi całą kompletna zwrotnicę z pochwą i zwolnicą jeśli za ciężkie to rozbierz to po kolei. Odkręć przystawkę łożysk wałka zębatki ataku, odkręć pochwę i już go masz. Możesz rozkręcić mniej lub bardziej w zależności w ile osób będziecie to robić.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

Wyciagnelem prawa strone bez rozbierania mechanizm roznicowy powinien wyjsc luzno a on siedzi jak zaklety prybowalem go lapkami bo zdejmowania opon wyciagnac i nic .Byl u nas mechanik i mowi za prawdopodobnie polos skrecila sie i trzeba lewa strone rozbierac . Zaczelismy tak samo jak z prawej strony wkrecamy te 2 sruby 12 i nie chce sie oderwac po kilku godzinach odeszla ale tylko u gory krecilismy te sruby boslownie na chama i nic. Co morze byc przyczyna i jak to dalej rozebrac? Prosze o szybka odpowiedz.


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Na odległośc można wróżyć z fusów to jak był majster powinien to wyciągnać a z Kąd Jesteś kolego?


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

On luźno nie siedzi bo druga strona jest w łożysku. Nawet jeśli jest skręcona półoś to pomiędzy wieloklinem dyferencjału a przekładnią kątową zwrotnicy. Czyli nie ma znaczenia.

Możesz rozebrać drugą stronę i przez nią wybić. Masz kilka rysunków do zobrazowania.

http://zapodaj.net/66b774a24c965.jpg.html

http://zapodaj.net/162e25caae01d.jpg.html

http://zapodaj.net/52cc3922658b2.jpg.html


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

rozebrałem druga stronę mechanizm wyszedł w druga stronę i został na polosi zbilismy go . I coś jest nie tak z polosia jakby była zgieta ale jak ja obkrecam to trzyma sie w jednej pozycji przy jednej krawędzi pochwy


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez sprite
      witam.. przy wlaczonym przednim napedzie i skreconych kolach podczas ruszania czuć jakby hamowanie ciagnika/ blokowanie napedu. Normalne to jest czy to jakas usterka? Efekt nie wystepuje przy ruszaniu z kolami ustawionymi na wprost, tylko przy skreconych.
    • Przez proxima64
      Witam panowie. Jako że posiadam siewnik zbożowy Amazone d7 special II typ 30 chciałbym zacząć (a właściwie zacząłem) wykonywać nim ścieżki technologiczne. Pierwsze próby zrobiłem wiosną na małym kawałku. W tedy ścieżki robiłem zamykając zasuwki w siewniku ręcznie. Jednak wiadomo jest to dość uciążliwe gdyż musiałem wysiadać z ciągnika po przejechaniu przejazdu raz do o koła (jadąc w jedną stronę robię ścieżkę na jedno koło, a wracając na drugie). Na jesień chciałem to udogodnić i zrobiłem zamykanie zasuwek na sprężynie, a otwieranie zasuw miało odbywać się za pomocą linki którą pociągałem z kabiny (plan końcowy był taki aby sterowanie odbywało się za pomocą silniczka el. od wycieraczek ale się nie wyrobiłem). Na sucho wszystko chodziło bez problemu jednak po zasypaniu skrzyni ziarnem pojawiły się problemy. Pierwszą ścieżkę udało się jeszcze jakoś wykonać ale kolejne to była katorga ponieważ w prowadnicę zasuwek wpadały ziarna i nie można było ich zamknąć ponieważ się klinowały (nawet rękoma było trudno). I teraz nie wiem czy jest sens bawić się w te wszystkie przeróbki jeżeli to nie będzie chciało chodzić? choć jest dużo takich przeróbek na af. A może ma ktoś jakiś inny pewny i sprawdzony sposób na wykonywanie takich ścieżek (rozłączanie rolek odpada). Wszystkie pomysły mile widziane .
       
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      Gdzie znajduje się czujnik załączenia przedniego napędu w Renault 110 54 TX?
      Z przystawki przedniego napędu wychodzi jakiś przewód z boku, czy to jest to ?

    • Przez Maciek1091
      Jak powinien wyglądać mechanizm liczenia bel w prasie welger rp220?
    • Przez ekitowski
      Witam 
      Posiadam wycinak trioliet zt 170 - sprzęt działa bez zarzutów ale ma brak - mianowicie nie posiada mechanizmu spychania wyciętego materiału - chciałbym coś takiego dorobić - mechaniczne - czy hydrauliczne - ważne żeby działało - a że nie bardzo chce mi się wynajdować koła na nowo to zwracam się do Was z prośbą o jakieś foto gotowych rozwiązań - tak coby dało się z tego coś wykonać - ewentualnie jak ktoś z okolic Piotrkowa Tryb to chętnie bym podjechał i obejrzał osobiście wycinak z takim mechanizmem. Z góry dzięki za poświęcony czas.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj