Mf255fan

hydrauliczna zasuwa w beczkowozie

Polecane posty

Mf255fan    9

Witam

Posiadam beczke z ręcznym otwieraniem co jest trochę uciążliwe,więc chce sb ją przerobić na hydrauliczne.Ale oryginalne siłowniki są strasznie drogie i czy siłownik do hamulców hydraulicznych przyczepy (też z wbudowaną sprężyną) jest w stanie normalnie otwierać i zamykać zasuwę 4" w tym przypadku sprężyna by zamykała.

link do siłownika http://olx.pl/oferta/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-przyczepa-tandem-hamulce-przyczepa-CID757-ID4Qq1W.html#31b867660e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli tylko sprężyna jest wstanie przesunąć siłownik i zasuwę to może być jak najbardziej.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

jak by sprężyna była za słaba to dodam jeszcze jedną tylko czy siłownik ma na tyle siły aby otworzyć zasuwę/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Przecież to siłownik hydrauliczny który jest przystosowany do ciśnienia maź 250 bar. Otworzy a jeśli źle to zrobisz to zniszczy ci zwór w beczce bez najmniejszego trudu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9201

Jeśli zasuwę dasz radę otworzyć ręką, to siłownik hydrauliczny dobrze zamontowany na 100% da radę otworzyć i zamknąć. Będziesz zakładał 2-stronnego czy 1-no stronnego działania ? Dwustronny byłby lepszy - otwierasz i zamykasz. Jednostronny można tanio (nieduży) kupić od kombajnu od podnoszenia nagarniacza w hederze gdzieś na szrocie.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wojtek
      od pewnego czasu mam problem z podnosnikiem, otóż co chwila mi opuszcza sie (dzwignia od podnoszenia nie przesuwa sie) czasem nawet nie moge z agregatem zawrócic bo podniose, zaczne cofac a agregat juz na ziemi, z dalszych pól wrócić czy dojechac to już tragedia, czasem podniesie sie do polowy i wtedy ani nie chce sie opuscic ani wyzej podniesc
      co moze bys przyczyną tego?? już wymienilismy rozdzielacz po kilka razy te wszystkie zawory, pompke wspomagającą (obecnie jest zaslepiona bo mówili ze ona moze to powodowa c i nic to nie dało) :angry:
    • Przez szymsajm
      Witam.
       
      Nie dawno przestała działać w MF 3125 pompa hydrauliczna, ale chyba nie cała, bo z tego co wiem to pompa ta składa się z dwóch pomp.
       
      Podnośnik, wspomaganie kierownicy i wyjścia hydrauliczne działają dalej.
       
      Nie działa:
      1. WOM
      2. Blokada
      3. Żółw/Zając
      4. Wyłącznik napędu
       
      Na desce po uruchomieniu silnika nie gaśnie czerwona kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni biegów.
       
      Na skrzyni biegów są 2 dekielki, jeden z prawej a drugi z lewej strony.
      Czy do tej pompy można dojść przez któryś z tych dekielków, czy konieczny będzie rozbiór skrzyni biegów?
    • Przez Maniek333333
      Witam =)
       
       
      Mam pewien problem z pompa hydrauliczna otoz , podczas gdy ciagnik jest odpalony i chce wlaczyc pompe hydrauliczna , tym wichajsterkiem w srodku kabiny , slysze zgrzytanie i nie chce sie ona zalaczyc , (czasami sie zalacza)  . Wiecie moze w czym tkwi problem ?
    • Przez 7745T
      Mam zetora 7745 turbo, który ma z przodu pompe hydrauliczną, może ktoś wie czy to jest tylko dodatkowa pompa i ma on jeszcze pompe z tyłu ?
       
       
    • Przez krzysiek96
      Ile może wynieść koszt regeneracji takiej pompy, dodam, że na zimno podnosi, na ciepłym oleju już strasznie słabo i cieknie z niej. Oryginalna Bosch Rexroth ok 3000 zł, czy wg się opłaca regenerować czy lepiej nową może zamiennik?
      http://allegro.pl/pompa-hydrauliczna-deutz-fahr-dx-90-bosch-rexroth-i5337957018.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj