Skocz do zawartości

Zdjęcie

sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 16:46

sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym Witam, otóż mam problem z prasą gdyż spaduje łańcuch od ślimaka nagarnującego słome i zrywa mi klin na górnym kole zębatym ostatnio tez wymieniłem koło zębate bo było popękane. Otóż pytanie brzmi: jak wyciągnąć całe ramie aby założyć nowego klina? bo przy tej wymianie to wyciołem kwadrat gdzie jest zębatka, wymieniłem część i wspawałem z powrotem kawałek blachy(taki ze mnie żeźnik;P) i dziś wyjechałem prasować przejechałem może 50 metrów znow łańcuch spadł i klina zerwało...nie wiem macie jakieś pomysły dlaczego łańcuch spaduje? czy wymienić łańcuch napinacz i zębatke ślimaka na nowe?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym Dzisiaj, 21:12
  •  

#2 Share sebastian84

sebastian84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 18:27

sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym witam czy czasem ślimak nie jest pochylony bo podobny problem miał mój znajomy przy nowej prasie a okazało się że nie było łożysk w ślimaku a może u ciebie się rozleciały

#3 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 sierpień 2014 - 18:40

sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym przechylony aż tak bardzo nie jest ale ma luz lekki na łożyskach, może to jest problem...... tylko że poprzedni własciciel zaspawał zębatke do ośki...

#4 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 04 sierpień 2014 - 17:26

sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym Mnie kilka lat temu łancuch zaczął spadać b yłem daleko na polu jakoś zaklinowałem kołkiem i dokonczyłem pole myślałem że czeka mnie sporo roboty a wystarczyło że wymieniłem łancuch z jednej strony było pęknięte ogniwko co na polu nie dało się zobaczyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Kondzioo

Kondzioo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 05 sierpień 2014 - 19:07

sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym problem rozwiązany powodem był skrzywiony napinacz, ktory sagowal łańcuch i zrzucał go z zębatki kupilem nowy łańcuch i wyprostowalem napinacz wszystko chodzi jak nalezy:)

#6 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 19:56

sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym A właściwie jak rozbiera się to ramię ze ślimakiem ,prasa ma już swoje lata poza łańcuchem smarowanie nic nie robiłem a od kilku lat widzę że mam coraz większy luz na dolnej zębadce myślę że ten sezon wytrzyma ale kiedyś wypadało by to zrobić luzów na łożyskach nie mam więc może najprościej jak jeden tutaj pisał wyciąć z boku zębatki blachę i zrobić tam spawarką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 10 czerwiec 2015 - 19:47

sipma z-224 zrywa klin ślimaka na ramieniu wahliwym

Widzę ostatnio że jakaś bruzda czy nierówność i zatrzymuje mi się podbieracz jak mocno opuszczony podbbieracz mam nie równe łąki, jeszcze bardzo mi to nie przeszkadza ale domyślam się że w mechaniżmie podbieracza gdzie napędza go łancuch jest sprzęgło da się tam podciągnąć regulacją czy coś do wymiany ,nie mam żadnych książek kupiona z drugiej ręki