Koksu101

Młody Rolnik

Polecane posty

Koksu101    0

Witam.Nie długo przejmę gospo po moim ojcu będe starał się o dopłaty na młodego rolnika mieszkam w woj Lubelskim
i mam kilka pytani.

1 co muszę spełniać aby dostać dopłaty na MR
2 czy jest określona ilości ha
3 ile pieniędzy dostanie
4 i czy mogę wydać to na co chcę czy muszę wydać na gospo
5 gdy kupie maszynę typu ciągnik pług czy muszę mieć na to fakturę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest już taki temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

google >>> to nie boli :) choc w nowym PROWie beda inne zasady nic ocecnie, takze poczeaj jeszcze troche to wszstkiego sie dowiesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli chcesz skorzystać z ewentualnej Premii, nie przejmuj gospodarstwa!

Zrób to dopiero jak będzie nabór, złożysz wniosek i dostaniesz pozytywną decyzję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efarmpl    0

Ad.1 i ad 2

Mieć 18-40 lat, planować rozpoczęcie prowadzenia gospodarstwa rolnego lub prowadzić ,ale nie dłużej niż 15 m-cy do dnia złożenia wniosku , mieć wykształcenie rolnicze lub zadeklarować uzupełnienie, wejść w posiadanie gospodarstwa o powierzchni co najmniej 10,48 ha (średnia krajowa za 2014r.)-jeżeli w województwie średnia powierzchnia gospodarstwa jest niższa niż średnia krajowa, czyli np średnia wojewódzka to 7,54 ha, to młody rolnik musi  osiągnąć średnią krajową w ciągu 3 lat, a jeżeli średnia wojewódzka jest większa niż średnia krajowa, czyli średnia wojewódzka to 19 ha, to młody rolnik wystarczy, że przejmie 10,48 ha.

Ad.3. 100 000 zł

Ad. 4  Przynajmniej 70 % kwoty premii musi być wydatkowane na gospodarstwo zgodnie z katalogiem kosztów kwalifikowanych określonych w rozporządzeniu dotyczącym działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". pozostała kwota na co chcesz [ ;)]

Ad 5 Faktura lub inny dokument potwierdzający zakup (np. umowa kupna -sprzedaży)


efarm.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Angelo
      A co powiecie o tym zapisie: (tekst cytowany z najnowszego projektu)

      § 21
      W 2007 r. o pomoc mogą się ubiegać wyłącznie osoby, o których mowa w § 4.

      Czyli:
      § 4
      1. Pomoc przyznaje się osobie fizycznej, która w dniu złożenia wniosku prowadzi działalność rolniczą, jednakże nie dłużej niż 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku.

      Tak więc, kto nie jest właścicielem gospodarstawa (tzn. przed złożeniem wniosku o MR) to może zapomieć o premii w tym roku!!!
      Co proponujecie robić? Czekać, czy przepisywać gospodarstwo i składać wniosek?
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez matingus
      Witam.
      Nie działa stary temat,więc zakładam nowy.
      Zapraszam do zadawania pytań i udzielania odpowiedzi
    • Przez MafiaDG
      Witam , dopiero co zaczynam swoją przygodę z  rolnictwem i hodowlą bydła mięsnego . Planuję chować w ten sposób , że kupię miesięcznego cielaka i będę go trzymać do około 24 miesięcy . Mam już byczki około 8 miesięczne i chciałbym się was ,,doświadczonych rolników,, zapytać co doradzicie mi w sposobie ich żywienia . Dostają raz na dzień dwie tarczki (na 5 byków) przeważnie rano w zależność jak zjedzą a potem jeszcze 3 razy w ciągu doby dostają ok. 10 kg paszy treściwej - ziemniaków pociachanych tak jak na załączonych zdjęciach i ok. 4 kg śruty (pszenica , jęczmień , żyto , owies i 10% całej śruty Sanbull`u) na noc daję im siano bądź sianokiszonkę do woli.
    • Przez marcin6011
      Witam, nie wiem czy wybrałem dobry dział na to zapytanie ale wiąże sie z hodowlą bydła więc pisze tutaj. Mianowicie to mam 26 lat prowadze działalność gospodarcza i opłacam ZUS, do tego mam na własność 2,5h ziemi rolnej. Chciałbym rozkręcić hodowle bydła bo zaplecze jest, obora stoi pusta, stodoła też, traktor i troche osprzętu. Ojciec ma jakies 15h łąki z czego 6 jest ogrodzone bo wcześniej też pasło sie tam bydło. Na poczatku chce dalej prowadzić budowlanke tak jak teraz bo odrazu krowy mi jeść nie dadzą, ale chodzi tu o to jak teraz przejść na krus, co zrobić żebym był rolnikiem i dopłaty wziął za krowy i za ziemie którą będe obrabiał. Czekam na wasze odpowiedzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj