Patryczek96

Ceny warzyw uprawianych na przetwórstwo.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Patryczek96    5

Witam, chciałbym aby osoby, które uprawiają warzywa dla przemysłu podzileiły się cenami z ostatniego sezonu oraz częsciowo z obecnego, milewidziny również pon jaki osiągneliscie ;)

Przykład;

-Koper Ogrodowy 0.8-1.2zł/kg woj.śląskie 25t/ha (na moim przykładzie)

 

-Kapusta biała Xzł/kg woj. XXXX

 

-Kapusta czerwona xzł/kg woj.XXXX

 

-Pomidor gruntowy Xzł/kg woj. XXXX

 

-itd.

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

małopolskie:

kap. biała cena max 10gr

kap. czerwona niema ceny bo nikt tego nie kupuje= brona talerzowa. podobnie z włoską

cebula 50-80 gr

marchew 20-40gr

pietruszka ok 2 zł

ziemniak 25gr.

powiat proszowicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Każdy się spodziewał wyższych cen kapusty. I bez embarga Rosjii było źle,to teraz będzie tragedia. Tak jak Chopin napisał talerzówka. Na świerzo,do supermarketów coś idzie ale w tym roku strasznie wyrosła i mam za dużą główkę na supermarket. Trzeba biegać po polu i wybierać. I jeszcze ślimak się wprowadził :( :( Rok do zapomnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

u mnie to samo głowy wielkie porosły na giełdzie kapusta nie idzie w sumie mała czy duża czerwona włoska, wszystko stoi z innymi warzywami to samo ludzie po pół auta zabierają (rybitwy) co będzie na jesieni jak wszystko z pól zacznie schodzić chyba jedna wielka katastrofa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Zamierzam wlasnie na przyszły rok wozic kapuste białą i czerwona na przetwornie, może będzie jakaś mądra cena i coś się zarobi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dopóki rolnik nie zmądrzeje trochu i nie będzie oddawał towaru za grosze to tak będzie,lepiej niech w polu zgnije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Będę kontraktował, jeśli będzie nieoplacalna cena, to rezygnuje z uprawy kapusty, nie mam zamiaru dokładać do interesu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

wyprodukowanie hektara dobrej kapusty to tak lekko ok 6000 zł przy plonie 80-90 ton i tegorocznej cenie na przetwórni jak kolega wyżej pisze 10 gr to masz 8000-9000zł tyle że jeszcze musisz przewalczyć te 80 ton rękami swoimi lub nie. Cytując klasyka z tego wszystkiego jest ch..., d..a i kapusty kupa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Wszytko się okaże jak to będzie, oby coś się ruszyło z ceną w przyszłym roku bo inaczej będziemy w ciemnej d*pie -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjacekk4    3

żeby coś z kapusty było to trzeba ją na główki sprzedać przynajmniej po 1,5zł sztuka albo wsadzić do jakiejś przechowalni i liczyć ze na wiosne będzie przynajmniej 50 gr kilo i przepuścić przez giełde. Ja co roku zmniejszam uprawę kapusty w tym roku już hektar szkoda mi kręgosłupa na nią. Zamiast na przetwórnie pomyśl o jakiejś dobrej zimowej i przetrzymaniu jej do wiosny tyle nie wiem jak u ciebie nerwy z handlowaniem na giełdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Giełda odpada, nie mam czasu jeździć i stać, a i tak dopiero w przyszłym roku kończę 18lat, nie mam prawka i nie mam jak wozic (ojciec potrzebuje auta do pracy).. Mam dobrego znajomego co w przyszłym roku zaczyna robić kapuste biała i czerwoną (średnia przetwórnia) raczej byłbym jego głównym dostawcą. Może jak zagadam, to i do deugiej przetwórni będę woził (troszkę większa przetwórnia od poprzedniaj). Jako że to moi znajomi, to mam nadzieję na dobrą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Wznawiam temat, Panowie jakie ceny warzyw na przetwórstwo w tym roku? Interesuje mnie marchew, burak czerwony i kapusta czerwona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Witam. Buraka czerwonego zaworzę na przetwórnie przyczepami to płaca 60 groszy plus VAT, w tym roku cena pęknie pasuje. Kapusta biała telefony się urywają na ilości tirowe i złotówka za kilo nikogo tego roku nie przeraża ale niestety susza zrobiła swoje i plonu nie ma. A jak u was sytuacja z tymi warzywami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Okolice Częstochowy, w odległości 15 km mam mnóstwo przetwórni większych i mniejszych w tym roku sami dzwonią i każą przywozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Miedźno. Widzę że kolega z okolic, do Działoszyna dokładnie zawożę. Jakie warzywa w tym roku masz i ile tego masz? No i jak z plonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

a to niedaleko, często bywam w Popowie ;) W tym roku tylko koper na przetwórstwo 0,5ha nawadniane cały czas plon ok 13 ton z tego areału po ok 1.20zł za kg. A Ty co uprawiasz i jak plony? Do jakich dokładnie wozisz przetwórni?

Edytowano przez Patryczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

W tym roku na przetwórnie mam w sumie tylko buraka i może kapustę jak będą chcieli mniejsze główki, co do plonów buraka to jakieś 30 ton z hektara bez podlewania. A z warzyw jeszcze mam marchew, pietruszkę i cebulę ale to raczej ilości detaliczne i mały hurt, zależy od plonów ;-) no i ziemniaki jeszcze do tego. Na przyszły rok myślisz o warzywach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

A co do przetwórni to wożę wszędzie gdzie potrzebują ;-)
W tym roku płaca po 60 groszy, ale rok temu płacili 25 groszy, rok temu było dużo towaru na rynku to i cena niższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez misio2614
      Witam wszystkich
       
      Ze względu na zbliżający się nowy sezon chciałbym się was spytać i doradzić czy może ktoś stosował odżywki z linii Yara
       
      Dokładnie chodzi o odżywianie dolistne z serii Kristalon oraz YaraVita
       
       
      Posiadam taką tabele dokarmiania z całej serii i chciałbym w tym roku zastosować odżywki z tej serii
      W poprzednim roku zacząłem z tymi odżywkami jednak tylko z Kristalonem zielonym bo on jest uniwersalny/zrównowazony
       
      Te odzywki wychodzą w miarę dobrze cenowo miedzy np. Agroleaf
       
      I dlatego jestem ciekaw czy ktoś z was stosuje z Yara
       
      Głównie chodzi mi o dokarmianie marchwi, pietruszki, buraczków ćwikłowych, selerów
       
      Przykład na marchwi to jest na początku;
      -Kristalon żółty (fosforowy) 3kg/ha
      -Kristalon zielony (zrównoważony) 3kg/ha x2
      -kristalon pomarańczowy (potasowy) 3kg/ha x2
       
      Średnio 3 kg kosztuje 30-40 zł więc przy maksymalnym dokarmianiu to 200 zł na hektar
       
       
       
       
      Co wy o tym myślicie zamiast stosować nawozy doglebowe ??
      Oczywiście chodzi o zmniejszenie dawki nawozów doglebowych ?
       
       
      Czekam na jakieś odpowiedzi
    • Przez Pepik190
      Witam.
      Jak zrobić nóż do wyorywania czosnku,warzyw Może ktoś ma fotkę jakiś opis konstrukcji.Z góry dziękuję.
      Pozdrawiam
    • Przez AF_Mirek
      W części forum dotyczącym warzyw i owoców wprowadzamy prefiksy. Oczywiście dotyczy to tematów, w których da się sensownie tak zapisać tytuł.
      To znaczy, że tytuły zakładanych wątków powinny wyglądać następująco:
      [malina] Ile sadzonek na 1ha?
      [truskawka] Zakładanie uprawy
       
      Czyli w nawiasie kwadratowym nazwa uprawy, zapisana w liczbie pojedynczej, a następnie zagadnienie, którego dotyczy wątek.
       
       
      Mam nadzieję, że prefiksy pomogą łatwiej znaleźć wątki dotyczące konkretnych zagadnień, problemów.
    • Przez sirKonrado
      Interesują mnie giełdy warzyw w woj. podkarpackim, świętokrzyskim i małopolskim. Wiem tylko o krakowskim placu targowym Rybitwy. Gdzie jeszcze można sprzedać warzywa hurtowo w tych województwach?
    • Przez warzywnik
      Witam . 
       
      Czy ktoś widział coś takiego jak siewnik punktowy do warzyw , ze swoim silnikiem ? 
       
      Ostatnie znalazłem na olx .
      Piszą że są włoskiej marki WIZARD . 
       
      Co o tym sądzicie ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj