Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ?

55 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Arturo1610

Arturo1610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 16:09

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? to ja juz teraz wgl nic nie wiem :D jeden chwali drugi narzeka, nie wiadomo czy kupic czy nie :( ale widze ze z waszych opini lepsza by byla ta czerwona, choć powiem szczerze ze mam ochote na zielona z 569/1 farme II z siatka szerokimi kołami i wgl :P

i ogólnie to jakby sie dało to bym prosił zeby sie ten temat troche bardziej rozwinął i wiecej uzytkowników wyrazilo swoje opinie i uwagi. z góry dzieki B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Dzisiaj, 09:55
  •  

#22 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 21:18

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Witam!
JA mam sipme z569/1 2008r (masz zdj w galerii) mam ja drugi sezon ,nie zrobiłem dużo bo jakos cos ponad 600,650 bel w sumie u mnie nakulała,i ja nie narzekam,pracuje ursusem 914 i jak naprawde chce łądnie dobić bele to 9steka umie dymek popuscic :P ,(zaraz bedzie fala postów ze sipma w ogóle bel nie zbija,ja tak nie uwazam ,jak sie chce to sie dobije ale jak sie prasuje c360 to nie ma bata ,nie zbije :P )
wymieniłem parę zapezpieczen przeciązeniowych na przekazniku,i jesli dobrze pamiętam nic wiecej nie robiłem,łancuchy jak naciągłem jak była przywieziona ,to narazie nie naciagam,wgl. się nie wyciągnęły ;)
Pewnie Lely welger z tego nie zrobisz,i tak szybko prasował nie bedziesz bo to inna bajka pras ,nowa sipma kosztuje coś koło 60tys welger napewno ponad 120 tys wiec jest rożnica.A te uzywane zachodnie?,moze to dobre,niewiem nie miałem doczynienia z tymi prasami,słyszałem ze new holland(te czerwone ,nie znam symbolu) uchodza za bardzo trwałe prasy.

Pozdrawiam!

#23 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 22:01

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? To ja napiszę coś od siebie... Wujek ma od nowości Sipme Z279/1 z 2009 roku i nawet nie ma co jej porównywać do zachodnich... Jak mu w tamtym roku ukręciłem belki jeszcze JD 550 to nie dowierzał że można taką belkę ukręcić,po jego prasie belka w oborze starcza mu na 1 dzień a po jd 550 na 3 :P ... Aparat na siatkę to jakieś nieporozumienie jak sam określił... 3 razy zmieniane łańcuchy, rozdzielacz, pęknięty wałek napędowy... Pracuje na 20ha, po zarobkach nie jeździ... Powiedział że nigdy więcej Sipmy...
Sąsiad miał Krone KR125 zachciało mu się nowej kupił Sipme Z569/1... Też narzeka, że o wydajności to sobie może pomarzyć, łożysk nie pamięta ile na zmieniał już, łańcuchy też, no i zapychanie się... Pracuje z MFem 699 i belki lepsze niż w Z279/1 dzięki hakom które trzymają klapę ale też potrafią puścić (to po jakiego grzyba one tam są??? )... Powiedział że w przyszłym roku sprzedaje i kupuje z powrotem Krone... Ma 30ha...
Kolejny sąsiad ma czerowną Sipme i mimo że belki są lipne to nigdy nie narzekał na nią...

Kupuj zachodnią polecam z ręką na sercu New Hollanda 648 dasz za ładną z siatką 25 tyś zł rocznik ok. 2000 a przepracuje znacznie więcej niż te dwie sipmy razem wzięte a i zaoszczędzisz czasu i pieniędzy na: paliwie, siatce, foli i miejsca na placu - BO BĘDZIESZ MIAŁ ZNACZNIE MNIEJ BELEK NIŻ PO SIPMIE...

Pewnie w JD 550 miałeś problem z uprasowaniem sianokiszonki i rozpoczęciem balota? W NH 648 tego nie ujrzysz tą prasą wszystko się uprasuje no i jeździsz z prędkością w słomie ok. 10km/h bo jak za wolno to aż wyrzuca :D :D :D ... Ale JD 550 też opanowałem do perfekcji i złego słowa przez tyle lat nie powiedziałem...

Ale tak nawiasem mówić jeżdżę po ludziach i w porównaniu do prasy Famarolu DF120, Sipma to "super" prasa. Trochę ludzi to po kupiło i żadnej pozytywnej opinii jeszcze nie miałem okazji wysłuchać...

Edytowany przez Luke16, 25 sierpień 2014 - 22:13.

#24 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 08:33

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? żey rozwiać wątpliwości to najlepiej było by porównać belke ze sipmy i np New holland.
To kiedy aresss robimy porównanie :D

#25 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 09:51

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Ja chętnie bym zważył belkę słomy po Sipmie i po NH :P Ale nie mam takiej możliwości co najwyżej siano mogę zważyć bo mam i po Z569 i po nh tylko że jak prasowałem siano to specjalnie popuściłem zawór bo było ono takie sobie... Ale pamiętam że 2 lata temu ważyłem belkę słomy po JD 550 o wielkości 110cmx120cm i ważyła 220kg przy czym znajomy przywiózł belkę po swojej walcowej, która robi mu 150cmx120cm i jego ważyła 160kg :P Po sipmie nie mam okazji porównywać ale jak się wkurzę to zawiozę belkę na wagę...

#26 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2723 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 09:56

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Ja mam feraboli entry 6 sezon - w tym roku 1400 belek, jak na razie bezawaryjnie, poprzednie sezony około 1000 rocznie. Bela słomy waży średnio 185 kg sprzedawałem na wagę

#27 Share seba1224

seba1224

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:36

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Ja posiadam sipme z 569/1 z 2010r robie 400 beli rocznie i niema na co narzekac może przesto że chodzi z c 360 co do kupna to można by było zainwestowac w claasa 46 dobze zbiaja i chodzi z 902 wiec 385 A tez sobie poradzi a masz rotor dodatkowo do kiszonek

#28 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 20:51

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Mikruss-Nie wygłupiajmy sie z ważeniem ;), pisał wyzej kolega ze miesci 3 baloty po sipmie w jedną belke :P (licząc jak u gory uzytkownicy pisali ze wazy cos koło 200kg po jd to moja wazy cos koło 70 kg :rolleyes:,zastanawiam sie po co mi Tur <_<

A co do prasy,ja nie mogę narzekac zawsze pojechałem na pole i skonczyłem bez zbednych usterek , prasowałem,raz szybciej raz wolniej,boo az takiego doswiadczenia nie mam przy pracy na takich maszynach ale zawsze zacząłem i skonczyłem to co mialem zrobić.
Zapchac tez mi sie nigdy nie zapchała :rolleyes:,A ja sam na dobijanie nie narzekam,mnie to satysfakcjonuje ;)
Wiec mowcie sobie o tych prasach co chcecie,moze jak bym robił większe ilości to bym zmienił zdanie ale jak na razie nie narzekam,jestem z niej zadowolony ;)

Pozdrawiam ! ;)

Edytowany przez aresss, 26 sierpień 2014 - 20:55.

#29 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 21:04

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? aresss nikt ni bedzie ważył ;)
bo i po co ;)
no jakby balocik ważył z 70 kg to mocne widły by wystarczyły :P

#30 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 28 sierpień 2014 - 20:48

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Więc jak już chcemy oceniać i porównywać,bo u "wujka" pracuje to trosze z rozwagą,bo niedługo by wyszło ze mała kosta bedzie cięższa niż balot :lol: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Arturo1610

Arturo1610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 21:41

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? no widze ze sipme to jak kto trafił ;D dokłdnie tak w JD byl problem z sianokiszonką bo z rozpoczeciem bala juz nie kiedy nabrałem doświadczenia :P znajomy ważył bele po sipmie i miała 180 kg wiec chyba nie tak zle :) i dokłdnie jak kolega pisał takie porównywanie bo u "wujka" jest bez sensu, bo wychodzi ze mała kostka bedzie taka cięzka jak balot :D Moj znajomy w sipmie na zapychanie ani na awarie tez nie narzeka po prostu chwali ta prase. Co do NH też nie mam przekonania nie daleko ode mnie jest kilku rolników którzy własnie maja NH i wiekszość z nich na początku je chwaliła a teraz juz narzekaja i chca sie ich pozbyć ;p

Koledzy przegladajac troche w internecie prasy natrafiłem jeszcze na sipme z 590/1 power cut, bardzo mnie ona zaciekawiła a wrecz jestem nia bardzo zainteresowany, noże, rotor, baloty 130, to coś dla mnie bardzo mnie interesują wasze opinie na temat tej prasy :D Duzy plus dla mnie to rotor i noże bo do sianokiszonki to cos bardzo przydatnego a w dodatku te bloty 130 cm sa dla mnie idealnie bo JD tez robiłem 130 i były takie w sam raz :D więc prosze o opinie uzytkowników Pras Sipma z 590/1 Power cut ;D z góry dzięki ;p

#32 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 03 wrzesień 2014 - 22:33

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? tez myslałem nad tą sipma z590 :D Ale za małego konia mam do niej ;) Ogladałem kilka ogłoszen wiem ze generalny remont kosztuje 6tyś ;) (pisal raz ktos co ja sprzedawał)

Edytowany przez aresss, 04 wrzesień 2014 - 21:22.

#33 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 20:51

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Sipma jest co najmniej o połowę tańsza od zachodnich maszyn i nie porównywałbym ich ze sobą posiadam z 276/1 robię ok 1000 balotów i jestem zadowolony a aparat od siatki proponuję umyć przed sezonem bo zalegający tam kurz utrudnia puszczanie siatki

#34 Share Arturo1610

Arturo1610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 21:59

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? @aresss 914 miałoby być zasłabe do z 590 ? chyba dałoby rade, moze troche wolniej niz 100km traktor ale by pociagło ja sie nad nia powaznie teraz zastanawiam a mam c 385A i farmtraca 685 dt ;D nie no to trzeba taka zeby jeszcze troche pochodzila zanim sie w nia wlozy to 6 tys :D

#35 Share Arturo1610

Arturo1610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 17:31

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Co nie ma zadnych posiadaczy prasy sipma z 590 ? :D jaies opinie posiadaczy chciałbym wysłuchac bo powiem ze wszystko idzie w kierunku kupna tej prasy i chcialbym sie troche o niej dowiedział na co zwrócic uwage przy kupnie i wgl jakie awarie problemy czy cos :D

#36 Share aresss

aresss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 wrzesień 2014 - 20:14

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Najprwdopodobniej da, lecz napewno potrzebuje wiecej mocy niz np.z569 ,która posiadam:) A z tymi 6 tys. zł pisałem w razie najgorszego,i zebys wiedział ile to kosztuje,bo nie sztuka kupic lecz utrzymać ;) (wydaje mi sie ze na generalny remont to jest niewiele) ;)

#37 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 06 wrzesień 2014 - 21:22

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? 6 tys za remont to nie duzo
ja jak kupilem nh 648 to wlozylem w pasy i kilka pierdół ok 4 tyś zł ale kupilem dosc tanio i byl to przemyslany zakup bo wiedzialem co ile bedzie mnie kosztowac

#38 Share Arturo1610

Arturo1610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 wrzesień 2014 - 15:10

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? Dzieki aresss :D bylem dzis oglądać z 581 tak tylko bo byla blisko i zeby zobaczyć jak te prasy wygladaja bo z tego co wiem to z 590 i z 581 rozni sie tylko wielkościa komory. I teraz moje pytanie czy z 590 np z 2004 roku rożni sie czyms od z 590 z 2008 roku ? bo w tej z 581 nie bylo tego komputeka co widzialem na AF w galeri tylko małe pudelko z guzikiem od podawania sznurka/siatki a tu na AF widzialem taki komputerek z wyswietlaczem i przyciskami i teraz nie wiem czy w starszych bylo inaczej czy jak ? i bylo tam też przełaczanie klapa/podbierak przy prasie a ja bym wolal odzielne weże od podbieraka i od komory zeby nie wychodzic z Ciagnika na kazdym kawałku i nie wiem czy to tak tylko bylo w tej z 581 czy we wszystkich tych starszych ? ;p z gory dzieki :D

#39 Share Arturo1610

Arturo1610

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 wrzesień 2014 - 20:01

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ? nikt nie zna odpowiedzi na moje pytania ? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share maciek14059

maciek14059

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 09:49

Sipma z 279/1 farma II a z 569/1 farma II która lepsza ?

WITAM OD 1996R POSIADAM sipme z 279 /1 czerwona moje awarie :

-wałek główny przy przekładni ( bez problemu zespawałem chodzi do dzis  ) 

- co sezon brakuje ok 6 szt łożysk na łańcuchu komorowym ( szt 20zl)

-przez te lata wymienilem może 5 łożysk na wałkach itp 

- w 2012 r pękł mi wałek ( ten co obraca bele pierwszy od podbieraka ) i nie wiem w czym ludzie maja problem  bo po wyciągnieciu dało go sie bez problemu pospawać ( on fabrycznie itak jest spawany w miejscu pękania ) przy okazji wymieniłem łożyska 2 szt 100zl

-niestety w 2013r musialem zrobic kompletny remont podbieracza ( 1.500zl ) 

- co sezon mialem do wymiany ok 6-9 palcy od podbieracza 

- co do wyciągajacego sie  łańcucha na komorze to prawda wytrzyma ok 10000bel ale nie wiem w czym ludzie mają problem go można bez problemu skrócić ( robiłem to 2 razy zajeło mi to 40min ) i następne 10000 bel w sipmie można skracać 3 razy a pózniej nowy nic nie jest wieczne 

Robię rocznie 400bel kiszonki 200  słomy i ok 300-400 bel siana i jak ktos umie dobic kiszonke ( raz jedną stoną raz drugą podbieracza no i oczywiscie nie jazda 20/kmh tylko dopasować jazde do ilosci trawy na wałku ) to gwarantuje ze zetor 7245 z turem staje dęba tylnimi kołami !

TO SĄ SUPER PRASY NA MAŁE I ŚREDNIE GOSPODARSTWA  DO 1500BELI ROCZNIE  

U nas większość gospodarzy ma te prasy i nikt nie narzeka jak jeest awaria  na polu to naprawie w 1 h "młotkiem i przecinakiem " welkim plusem prasy jest to ze  95% łożysk to dwa radzaje wystarczy miec zapasowe i nie ma możliwości nie skończyc roboty 

wiadomo że jak ktos trafi nie wypracowany zachodni sprzęt to bedzie bardziej zadowolony tylko ze te z 2000roku maja już po 50000tyś beli porobione kumpel ma 2szt lely i robi ( bele na spalarnie ) po 8 tyś rocznie czyli ona za 14 lat bedzie miała 110 000 bel fakt o sprzet dba i bedzie wygladac jak by stała w stodole :)  do sprzedania :/ 

Ja w tym roku znalazłem sipme z 279/1 Farma 2 2011r siatka szerokie koła sterowanie z kabiny za 28tys zł zrobione ma ok 2 tys balotów ( szukajcie młode roczniki z małych gospodarstw w oryginale jak widzisz ze malowany podbierak itp to znaczy ze gosciu sciemnia i własnie wtedy bedziesz tym narzekającym na sipme jak kupisz nowa badz z przebiegiem do 5 tys beli to do 30 tyś bali nie bedzie wiekszych probemów i swoja robote zrobi 

ps nowa lely to 3 szt nowe sipmy :) poniżej 40 ha sie nie opłaca 

JESZCZE JEDNO JAK WASZYM GŁOWNYM CIAGNIKIEM JEST C 360 I ROBICIE PONAD 500 SZT BEL W TYM KISZONKA TO RADZE MYSLEC O MINIMUM 65KM BO URSUS JAK W B DOBRYM STANIE TO DA RADE ALE CO 3 SEZONY SIE ZESRA PRZY PRASIE :/